Wczytuję dane...
gogle narciarskie

gogle narciarskie

Sortuj według:
Wyświetl po produktów


    Na nartach lub snowboardzie często nieprzychylna pogoda utrudnia nam rozkoszowanie się zjazdem. Dlatego zapoznaj się z ofertą naszego sklepu i znajdź najlepsze gogle narciarskie dla siebie. Odpowiedni kolor szyby, technologia ANTI-FOG oraz świetny wygląd gogli zapewnią wymarzone wrażenia z jazdy i podniosą jej komfort. Dla chcących uwiecznić swoje mistrzowskie wyczyny mamy gogle z wbudowaną kamerą!

    Gogle narciarskie

    Odpowiednie gogle to niezbędny element narciarskiego stroju. Mają one chronić oczy przed różnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak słońce, wiatr czy tez śnieg oraz poprawiać widoczność na stoku oraz kontrast i ostrość widzenia. Google skutecznie zakrywają większość twarzy, dlatego obszar ten jest zabezpieczony przed zimnem. Dobrej jakości gogle zapewnią komfort i wygodę na stoku.

    Jakie gogle wybrać?

    Jednym w ważniejszych aspektów przy wyborze gogli narciarskich powinien być kolor szkieł. Każda barwa zapewnia inny kontrast i ostrość, dlatego wybór soczewek powinien być uzależniony od warunków pogodowych, w jakich zwykle uprawiamy sporty zimowe. Gogle bezbarwne i różowe doskonale sprawdzą się w pochmurne dni albo nocą, wpływając na lepszą jakość widzenia. Można używać ich podczas jazdy we mgle czy w czasie deszczu. Nie należy używać ich w słoneczny dzień. Szkła żółte to idealnie rozwiązanie gdy na zewnątrz występują trudne warunki pogodowe, takie jak śnieżyca, zapewniając właściwy kontrast. Podobnie jak soczewki pomarańczowe, tak i żółte spiszą się zarówno w pochmurny, jak i słoneczny dzień. Brązowe, czerwone i niebieskie szkła zapewniają bardzo dobrą ochronę przed słońcem. Większość z nich posiada filtr polaryzacyjny, który niweluje refleksy świetlne i przepuszczają jedynie proste, spolaryzowane światło, dlatego widoczność jest znacznie lepsza. Czarne i szare gogle przeznaczone są do jazdy w wysokich górach. Gdzie występuje dość intensywne światło. Zapobiegają one przedostawaniu się do oka szkodliwego promieniowania UV. Szkła te, nie sprawdzą się podczas jazdy w nocy. Poza kolorystyką szkieł, równie ważna jest oprawka gogli. Powinny być one na tyle twarde i wytrzymałe, ale także lekkie i nieco elastyczne, aby zapewniały optymalną wygodę. Szkła natomiast wykonywane są zazwyczaj z poliwęglanu, dlatego charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia, zarysowania i pęknięcia. Poza polaryzacją, przydatna jest także powłoka anti – fog, czyli specjalny filtr przeciwmgielny, który zapobiega zaparowaniu szkieł. W ofercie sklepu internetowego Stylion.pl można znaleźć szeroki asortyment gogli narciarskich, o bardzo różnorodnej kolorystyce, zarówno jeśli chodzi o kolor szkieł, jak i oprawek.