6 powodów, dla których warto nosić okulary przeciwsłoneczne

Nadchodzi lato i czas odświeżyć swoją garderobę. Okulary przeciwsłoneczne dla wielu osób są niezbędnym elementem letniej stylizacji. Dla innych pełnią rolę głównie praktyczną i chronią oczy przed promieniami UV. Oczywiście powodów, dla których warto nosić okulary przeciwsłoneczne jest naprawdę mnóstwo. Które z nich są najważniejsze?

Zadbaj o swój wzrok

Narażanie oczu na promienie słoneczne może nie skończyć się dla nas zbyt dobrze. Przede wszystkim słońce może uszkodzić oczy, a co za tym idzie, wzrok. Szczególnie uważać powinny osoby posiadające błękitne tęczówki, gdyż są one znacznie mniej odporne niż ciemniejsze na promieniowanie słoneczne. Poza tym ekspozycja na słońce przyczynia się także do wysuszania oka, może również prowadzić do zapaleń, podrażnień itp.

Doskonałe uzupełnienie stylizacji

Wiele osób już wręcz nie wyobraża sobie letniego wyjścia na miasto bez okularów przeciwsłonecznych. Doskonale prezentują się one zarówno z letnimi sukienkami, jak i strojem sportowym. Dobrze współgrają także z garniturem i elegancką suknią. Istotne jest jednak to, że nie trzeba ich nosić tylko latem. Świetnie sprawdzą się również chociażby jesienią. Słynne lenonki lub pilotki warto zestawić np. z kraciastą koszulą i skórzaną kurtką.

Optyczna korekta twarzy

Wiele osób narzeka na zbyt okrągłą lub za bardzo kanciastą twarz. Tymczasem za pomocą okularów, także tych przeciwsłonecznych, można optycznie wyostrzyć lub też złagodzić rysy. Jeśli mamy okrągłą twarz, warto wyszczuplić ją za pomocą prostokątnych szkieł. Z kolei pociągłą buzię można nieco pogrubić okrągłymi oprawkami, np. słynnymi lenonkami. Wiele zdziałać jest w stanie także kolor oraz grubość oprawek. Ponadto kiedy np. chcemy, aby nasze rysy były bardziej wyraziste lub intrygujące, możemy zdecydować się na model kociego oka.

Komfort plażowania w okularach przeciwsłonecznych

Kiedy jesteśmy na plaży lub w jakimkolwiek innym nasłonecznionym miejscu, warto dla własnego komfortu mieć założone okulary przeciwsłoneczne. Oczy zwyczajnie mogą nas boleć od promieni słonecznych. Ciągłe ich mrużenie jest bardzo niewygodne, więc po co się męczyć? Kiedy opalamy się i leżymy na plecach to nawet zamknięcie oczu nie załatwia problemu. Promienie docierają bowiem przez powieki do gałki ocznej. Już po krótkim czasie nasze oczy będą „naświetlone” i upłynie trochę czasu zanim będziemy perfekcyjnie widzieć.

Bezpieczeństwo

Okulary przeciwsłoneczne mogą zapewnić nam większe bezpieczeństwo, np. podczas prowadzenia pojazdu w słoneczne dni. Trudno jest się skupić oraz wszystko dostrzec, gdy słońce świeci nam prosto w oczy. Ich mrużenie może niestety skończyć się tragicznie.

Okulary przeciwsłoneczne zamiast makijażu

Mimo iż kobiety nie lubią wychodzić z domu bez makijażu, czasami zwyczajnie nie ma na to czasu lub ochoty. Poza tym dobrze jest pozwolić czasem skórze odpocząć. Wówczas idealnym rozwiązaniem mogą być okulary przeciwsłoneczne z przyciemnianymi lub lustrzanymi szkłami. Dzięki nim nikt nie zauważy, że zrezygnowaliśmy danego dnia z makijażu, a wyglądać będziemy naprawdę nieźle.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.