Antyrefleksy w okularach – dlaczego warto się zdecydować

Niestety wciąż wielu osobom wydaje się, że wystarczy tylko udać się do salonu optycznego, podać swoją wadę wzroku, wybrać pasujące nam oprawki i problem zakupu okularów jest rozwiązany. Tymczasem warto zwrócić uwagę na coś więcej niż tylko kolor i kształt oprawek. Obecnie istnieje wiele rodzajów szkieł i dla każdego inne mogą okazać się tymi właściwymi. Praktycznie każdy powinien rozważyć zakup okularów z antyrefleksem. Dlaczego jest to takie ważne i dlaczego warto się na to zdecydować?

Antyrefleksy w okularach – jak działają?

Niektórym wydaje się, że antyrefleksy w okularach są tylko dla kierowców oraz osób pracujących przy komputerach, które są narażone na znaczne ilości migającego światła itp. Tymczasem warto dowiedzieć się na czym dokładnie polega działanie takiej powłoki. Otóż soczewki z antyrefleksami powodują, że do oka dociera tyle światła ile w naturalnych warunkach, nie odbija się ono niewłaściwie od soczewki, a jednocześnie nie powstają przeszkadzające nam odblaski.

Zalety antyrefleksów w okularach

Zalet okularów antyrefleksyjnych jest naprawdę wiele. Przede wszystkim poprawiają one jakość i komfort naszego widzenia. Żadnego rodzaju odblaski i błyski nie zaburzają docierającego do oka obrazu. Ponadto widzimy wszystko w odpowiednio wysokim kontraście. Obraz jest znacznie bardziej przejrzysty i wygląda tak, jakbyśmy patrzyli bez okularów i mieli zdrowy wzrok. Co ciekawe, jeszcze jedną istotną zaletą antyrefleksów jest to, iż nasze oko prezentuje się w nich znacznie lepiej niż w okularach ze zwykłymi soczewkami. Inni widzą je wyraźnie i w odpowiedniej ostrości. Ponadto z reguły powłoka antyrefleksowa dodatkowo chroni soczewki okularów. Są one mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne, a oprócz tego łatwiej się je czyści. Nikt z nas nie lubi przecież zamazanych szkiełek.

Kto obowiązkowo musi nosić okulary z antyrefleksami?

Bez dwóch zdań okulary z powłoką antyrefleksyjną powinny być obowiązkowe dla kierowców. Na drodze jesteśmy bowiem narażeni na wiele migających i docierających z różnych stron świateł. Szczególnie mogą one przeszkadzać nocą i wręcz nas oślepiać, co stwarza już niebezpieczeństwo na drodze. Antyrefleksy sprawią, że obraz będzie pozbawiony silnych błysków, a oprócz tego będziemy widzieli wszystko odpowiednio wyraźnie. Takie soczewki są też niezbędne dla tych, którzy w swojej pracy są narażeni na migające światła, a więc chociażby informatycy, osoby zajmujące się oświetleniem imprez itd.

Antyrefleksy w okularach – czy zapłacę dużo więcej?

Warto wiedzieć, że obecnie antyrefleksy stają się coraz tańsze. Bardzo często salony optyczne oferują powłoki antyrefleksyjne za naprawdę niewielką dopłatą. Oczywiście wszystko zależy od jakości i rodzaju antyrefleksu. Do użytku codziennego nie musimy decydować się na te najdroższe. Jeśli jednak jesteśmy kierowcami, informatykami itp., warto rozważyć poświęcenie więcej pieniędzy, ale uzyskanie znacznie większego komfortu widzenia.

 

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog