Czy okulary ajurwedyjskie leczą wzrok?

Wiele osób z wadą wzroku marzy o tym, by obudzić się pewnego dnia bez potrzeby sięgania po okulary korekcyjne lub soczewki kontaktowe. Ich noszenie potrafi być uciążliwe, a bez nich nie da się komfortowo funkcjonować. Zwłaszcza, gdy wada jest duża. Medycyna wschodnia poleca okulary ajurwedyjskie, jako środek do spełnienia marzeń niejednego okularnika. Czy rzeczywiście leczą one wzrok?

Okulary ajurwedyjskie – Co to takiego?

Chociaż okulary ajurwedyjskie znane są od tysięcy lat, nadal wiele osób nie wie o ich istnieniu. Ich historia zaczęła się na Dalekim Wschodzie, gdy szkła korygujące wzrok prawdopodobnie nie miały jeszcze okazji pojawić się choćby w marzeniach. Wówczas sposobem na poprawienie jakości widzenia i leczenie wad wzroku były właśnie okulary ajurwedyjskie.
Współcześnie okulary ajurwedyjskie nazywane są bezsoczewkowymi. To właśnie brak soczewek osadzonych w oprawie odróżnia je od powszechnie znanych okularów korekcyjnych. Zamiast szkieł mamy tu plastikowe przesłony, a w nich kilkadziesiąt otworów o niewielkich rozmiarach. To przez nie obraz dociera do oka i choć wydaje się to zadziwiające – jest on wyraźny nawet dla osób z wadą wzroku.

Jak działają okulary ajurwedyjskie?

Fenomen okularów ajurwedyjskich w leczeniu wad wzroku polega na naturalnej stymulacji oka, która następuje po wyłączeniu widzenia peryferyjnego. Metoda ta jest skuteczna zarówno w przypadku osób z krótkowzrocznością, jak i u dalekowidzów.
Po założeniu okularów ajurwedyjskich zmuszamy źrenice oczu do patrzenia na świat jedynie przez niewielkie otwory. Wpadające przez nie promienie światła docierają do oka pod kątem prostym. Nie załamują się po drodze, dzięki czemu na siatkówce tworzy się obraz, który zyskuje na ostrości.
Patrzenie przez okulary ajurwedyjskie są treningiem dla oczu. Stymuluje je do ćwiczeń, przez co mięśnie oka stają się mocniejsze, a wzrok uczy się ostrości widzenia.

Jak stosować okulary ajurwedyjskie?

Chcąc uzyskać efekty stosowania okularów ajurwedyjskich, należy sięgać po nie codziennie. Taka terapia powinna trwać kilka tygodni. Okulary bezsoczewkowe można zakładać je przy wykonywaniu codziennych czynności: oglądając telewizję, czytając, pracując przy komputerze lub odpoczywając na spacerze. Trzeba jednak pamiętać, by nie nosić ich dłużej, niż 2-3 godziny dziennie. Pamiętaj, że pole widzenia przez okulary ajurwedyjskie jest ograniczone. Nie sięgaj więc po nie np. prowadząc samochód.
Poprawę jakości widzenia i ostrości obrazu zauważa się już bezpośrednio po zdjęciu okularów ajurwedyjskich. To, jak szybko osiągniesz stały efekt, zależy przede wszystkim od systematyczności sięgania po okulary ajurwedyjskie i rodzaju wady, którą chcesz wyleczyć. Na pewno przyda się cierpliwość i determinacja w działaniu.
Specjaliści od medycyny naturalnej zalecają korzystanie z okularów ajurwedyjskich nie tylko w leczeniu wad wzroku, ale również w profilaktyce. Warto sięgać po nie po ciężkim dniu, by zregenerować oczy oraz w sytuacji, gdy odczuwa się w nich ból, pieczenie i swędzenie. Tego typu okulary mogą okazać się przydatne nie tylko w trosce o jakość widzenia, ale też w walce z zespołem suchego oka.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog