Czym jest powłoka antyrefleksyjna?

Praca przy komputerze kojarzy wam się ze zmęczeniem, rozdrażnieniem, bólami głowy czy przede wszystkim oczu? Na szczęście, możecie skutecznie wyeliminować te uciążliwe dolegliwości. Wszystko dzięki nowoczesnym powłokom antyrefleksyjnym, które sprawią, że korzystanie ze stacjonarnych czy przenośnych urządzeń elektronicznych będzie zdecydowanie bardziej komfortowe.

Powłoka antyrefleksyjna – co warto o niej wiedzieć?

Powłoka antyrefleksyjna to cienka warstwa substancji, która jest precyzyjnie nanoszona na powierzchnię  soczewek okularowych, aby jak najbardziej zminimalizować natężenie światła odbitego. Drugim istotnym zadaniem jest zwiększenie natężenia światła przechodzącego. Obecnie ludzie coraz częściej decydują się na kilka warstw w posiadanych przez siebie okularach. Wszystko dlatego, że powłoki antyrefleksyjne są bardzo skuteczne i znacząco zwiększają komfort – w pracy komputerze czy w czasie zwykłego surfowania po sieci. Ponadto, nierzadko korzystają z nich także kierowcy.

Co dają okulary z powłoką antyrefleksyjną?

Okulary z powłoką antyrefleksyjną skutecznie eliminują uciążliwe dla oczu refleksy świetlne, które powstają na wypolerowanych oraz gładkich powierzchniach soczewki okularowej. Odblaski potrafią bardzo skutecznie uprzykrzyć życie w czasie użytkowania komputera – zwłaszcza, że w soczewkach to zjawisko ma większą moc. Jeśli często bolą was oczy głowa, to dobrze jest posiadać takie produkty, które eliminują te dolegliwości oraz sprawiają, że surfowanie po sieci jest zdecydowanie przyjemniejsze.

Okulary z powłoką antyrefleksyjną poprawiają także komfort widzenia. Dużo osób posiadających zwykłe soczewki czy szkła kontaktowe narzeka, że pracując przy komputerze – czy spędzając w sieci swój czas wolny – nie są w stanie odczytać najmniejszych literek a obraz często jest rozmyty. Te problemy także mogą być wyeliminowane dzięki okularom z powłoką antyrefleksyjną. Poradzenie sobie z uciążliwymi odblaskami wpływa bowiem nie tylko na dobre samopoczucie, ale poprawia również jakość widzenia poszczególnych znaków czy liter.

Niestety, zwykłe okulary często tracą na przejrzystości. Jest to spowodowane faktem, że transmisja światła obniża się o nawet 15%. Okulary z powłoką antyrefleksyjną eliminują ten problem, co też ma wpływ na mniejsze dolegliwości w czasie pracy przy komputerze.

Zastosowanie powłoki antyrefleksyjnej dobrze oddziałuje na kontrast widzenia. Powstające odblaski są teoretycznie eliminowane przez nasz mózg. Niestety, dzieje się to kosztem układu wzrokowego, który pracuje wtedy na zdecydowanie większych obrotach. Jeśli macie podobny kłopot, to najlepszą  opcją jest wybranie okularów z powłoką antyrefleksyjną, które również skutecznie radzą sobie z tym zagadnieniem.

Nowoczesne okulary z powłoką antyrefleksyjną posiadają kilkanaście warstw uszlachetniających (jak choćby oleofobowa czy antystatyczna). Ten fakt korzystnie wpływa nie tylko na jakość widzenia czy komfort w czasie pracy z komputerami. Warto wiedzieć, że takie produkty lepiej zapobiegają także przyleganiu brudu czy tłuszczu. W związku z tym, użytkowanie oraz czyszczenie jest znacznie łatwiejsze.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog