Dbaj o swoje oczy latem

Letnie miesiące to czas, gdy z troską powinniśmy zadbać nie tylko o skórę i włosy, ale też oczy. Intensywne słońce, promieniowanie, pułki roślin, plażowy piasek i orzeźwiająca woda mogą stać się przyczyną wakacyjnych problemów, a nawet niekorzystnie wpłynąć na jakość widzenia w przyszłości. dbaj o swoje oczy latem. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Okulary z filtrem UV

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV to must have, o który latem należy zadbać szczególnie. Barwę szkieł i poziom ich zaciemnienia dobierz odpowiedni do własnych upodobań i potrzeb wynikających z natężenia światła. Zwróć uwagę, by nie były one zbyt ciemne, bo to ograniczy widoczność. W zbyt jasnych będziesz czuć dyskomfort, gdy oślepi Cię strumień ostrego światła.
Wybierając okulary przeciwsłoneczne na lato zwróć uwagę, by ich szkła wyposażone były w odpowiednie filtry chroniące oczy przed promieniowaniem słonecznym. Planując wypoczynek na wodzie pamiętaj, że Twoje oczy narażone będą nie tylko na promienia padające z góry, ale też ich odbicie z powierzchni wody. W takich warunkach szkodliwe działanie słońca może być szczególnie dotkliwe. Tu przydadzą się okulary przeciwsłoneczne z dodatkowym filtrem polaryzacyjnym.

Zadbaj o komfort i higienę

Latem wiele osób zauważa u siebie problem nadmiernego przesuszania oczu. Powodem tego jest nie tylko suche i gorące powietrze czyhające na nas na zewnątrz, ale też klimatyzatory, z których chętnie korzystamy w najgorętszych miesiącach w roku. Chętniej też sięgamy po soczewki kontaktowe, w których wygodnie jest oddawać się wakacyjnej aktywności i codziennemu funkcjonowaniu.
W każdej chwili warto mieć pod ręką krople, po które można sięgnąć, poczuje się dyskomfort związany z przesuszonym okiem. Ich dodatkowe nawilżanie może okazać się niezbędne np. na plaży, spacerze w lesie lub podczas podróży na wymarzone wakacje. Pamiętaj o tym szczególnie, gdy nosisz soczewki kontaktowe. W tym przypadku przesuszenie oka może przynieść przykre konsekwencje. Podobnie, jak lekceważenie utrzymania odpowiedniej higieny soczewek.

Nakładki na okulary korekcyjne

O odpowiednią ochronę oczu latem powinny zadbać również osoby noszące na co dzień okulary korekcyjne. Doskonałym rozwiązaniem będzie dla nich nakładka przeciwsłoneczna, którą można założyć na oprawę z soczewkami korygującymi wzrok.
Podobnie, jak w przypadku klasycznych okularów przeciwsłonecznych, nakładki powinny być wyposażone w odpowiednie filtry chroniące oczy nie tylko przed intensywnych światłem słonecznym, ale też szkodliwym promieniowaniem. Sięgając po takie rozwiązanie nie musisz wybierać pomiędzy jakością widzenia, a komfortem przebywania na powietrzu w słoneczny dzień.

Czyste szkła, lepsza jakość widzenia

Latem soczewki okularów brudzą się zdecydowanie szybciej, niż w pozostałych porach roku. Skóra produkuje duże ilości sebum, które w połączeniu z kosmetykami pielęgnacyjnymi i ochronnymi przemieszczają się na okulary. Tego typu zanieczyszczenia znacznie pogarszają komfort patrzenia przez okulary i mogą pogłębiać wady wzroku. Przyda się więc odpowiedni preparat, za pomocą którego wyczyścisz soczewki swoich okularów w sposób bezpieczny dla nich i filtrów, jeśli szkła są nimi pokryte.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.