Dodatki na zimowe wyjazdy

Zimowe wyjazdy rodzinne dostarczają wielu ciekawych wrażeń. Można odpocząć od codziennych obowiązków i zacieśniać rodzinne więzy. Są też świetną okazją do spędzenia czasu w gronie przyjaciół. Warto jednak pamiętać o tym, by do zimowego wyjazdu dobrze się przygotować. Co zabrać ze sobą, by cieszyć się każdą chwilą i dobrze wykorzystać ten czas?

Ciepła czapka

Czapki zimowe to niezbędnik, którego nie powinno zabraknąć w żadnym bagażu. Na wyjazd warto zabrać ze sobą więcej, niż jedną. Zwłaszcza, gdy właściciel ma tendencje do gubienia drobiazgów lub w planach na zimowy wyjazd znajduje się szaleństwo na śniegu – dodatkowa czapka przyda się, by zastąpić przemoczoną lub pozostawioną gdzieś po drodze.

Wybierając czapkę na wakacyjny wyjazd zadbaj nie tylko o dobranie jej odpowiednio do rozmiaru, ale też potrzeb i sytuacji, w jakich będziesz z niej korzystać. Podszyta ciepłym polarem odpowiednio ochroni głowę przed zimnem podczas spaceru z rodziną. Planując aktywną rekreację sięgnij po modele, które uchronią Was przed przegrzaniem się.

Rękawice

Przed wyjazdem sprawdź, czy w bagażu nie brakuje ciepłych rękawic. Planując rodzinną rekreację na śniegu, spakuj modele wodoodporne, które zabezpieczą dłonie nie tylko przed zimnem, ale też wilgocią ze śniegu. W sportowych rękawicach łatwo ulepicie bałwana, a bitwa na śnieżki rozbawi nie tylko najmłodszych członków rodziny.

Wybierając rękawice na zimowy wyjazd warto pomyśleć nie tylko o ich podstawowym zadaniu, jakim jest zapewnieniem dłoniom komfortu cieplnego. Powinny one być wygodne na tyle, by wykonać podstawowe czynności bez potrzeby wystawiania rąk na zimne powietrze. Przydadzą się więc rękawice umożliwiające nie tylko swobodne rozpięcie zamka przy kurtce, ale też obsługę telefonu z ekranem dotykowym.

Okulary przeciwsłoneczne

Słońce towarzyszy nam nie tylko latem. Na zimowym wyjeździe przydadzą się więc nie tylko ciepłe dodatki, ale też okulary przeciwsłoneczne. Do puchowych kurtek polecamy modele z lustrzanymi szkłami. Ochronią oczy przed nadmierną ilością światła odbijającego się od śniegu i dodadzą charakteru zimowym stylizacjom.

Gogle dla narciarzy i snowboardzistów

Zimowym wyjazdom bardzo często towarzyszą sezonowe sporty, wśród których bezsprzecznie króluje narciarstwo i snowboard. Szusowanie po stoku jest formą aktywnego spędzania czasu w rodzinnym gronie, która zdobywa coraz szersze grono zwolenników i chętnych do stawiania pierwszych kroków na oślej łączce.

Bez względu na to, jaki stopień zaawansowania reprezentują poszczególni członkowie rodziny, trzeba zadbać o wyposażenie ich w niezbędne na stoku akcesoria. Ich listę otwierają gogle. Polecamy modele, które ochronią oczy nie tylko przed zimnym wiatrem i śniegiem, ale też promieniami słonecznymi. Ciekawą propozycją są modele z wymiennymi szkłami – można dopasować je odpowiednio do aktualnym potrzeb i warunków panujących na stoku.

Termoaktywna kominiarka

Kolejną pozycją na liście niezbędników narciarzy i snowboardzistów planujących zimowy wyjazd, jest kominiarka termoaktywna. Założona pod kask ochroni głowę i twarz przed zimnem i jednocześnie zapewni jej odpowiedni komfort cieplny podczas aktywności na stoku.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog