Jak dbać o okulary, by korzystać z nich przez lata?

Ulubione rzeczy chcemy zatrzymać przy sobie jak najdłużej. Może to być kłopotliwe w przypadku przedmiotów i akcesoriów, których używa się niemal codziennie, jak okulary korekcyjne czy przeciwsłoneczne. Dziś podpowiemy, jak dbać o okulary, by korzystać z nich przez lata!

Wskazówki jak odpowiednio pielęgnować okulary

Kluczem do sukcesu na to, jak dbać o okulary, by korzystać z nich przez lata, jest ich odpowiednie przechowywania i czyszczenie. Oczywiście nie dotyczy to wyłącznie okularów korekcyjnych, ale również przeciwsłonecznych i każdych innych. Te drugie, modne w okresie wiosenno-letnim, szczególnie narażone są na niekorzystne działanie m.in. piasku, soli morskiej czy wody podczas wakacyjnego urlopu. Ponadto, odpowiednia pielęgnacja okularów ma również wymiar higieniczny. Nie powinny być one brudne ani zatłuszczone, gdyż wówczas mogą zatykać pory skóry i powodować powstawanie nieestetycznych zaskórników. Utrzymanie swojego modelu okularów w nienagannym stanie – bez względu na to, czy będą to okulary lenonki, okulary sportowe czy okulary typu nerdy – wcale nie jest trudne. Wystarczy systematycznie stosowanie poniższych wskazówek.

Jak przechowywać okulary?

Odpowiednie przechowywanie okularów ma ogromne znaczenie. Jak je przechowywać? Zaopatrz się w specjalne etui, najlepiej wykonane z twardej oprawy. Schowaj do niego okulary, szczególnie jeśli wrzucasz je np. do torebki razem z kluczami, długopisami czy innymi przedmiotami, które przypadkowo mogą je zarysować lub zniekształcić. Jeśli trzymasz je na wierzchu, może wystarczyć Ci futerał lub etui materiałowe, które uchroni okulary przed kurzem czy innymi zanieczyszczeniami. Lepiej jednak nie odkładać okularów bez zabezpieczenia na stole czy półce. Możesz wówczas przypadkowo je zarysować lub staną się elementem zabawy Twojego zwierzęcego pupila lub dziecka.

Jak prawidłowo czyścić okulary?

Prawidłowe czyszczenie okularów ma również niebagatelne znaczenie, jeśli mowa o tym, jak dbać o okulary, by korzystać z nich przez lata. Możesz stosować specjalne chusteczki do pielęgnacji okularów. Błędem jest (bardzo często praktykowane) czyszczenie „na sucho”. Kurz i inne zanieczyszczenia, które się na nich znajdują, mogą powodować zarysowania podczas nadmiernego pocierania szkiełek. Warto więc uprzednio je zwilżyć, np. mocząc okulary przeciwsłoneczne pod bieżącą wodą lub zwilżoną miękką ściereczką z mikrofibry. Następnie warto wykorzystać materiał do czyszczenia okularów (który zwykle dołączony jest z każdą nową parą). Korzystnie jest także spryskać szkła specjalnym płynem do czyszczenia, a następnie wypolerować do sucha. W przypadku okularów przeciwsłonecznych brud i tłuszcz gromadzą się też w zakamarkach między oprawkami a szkiełkami. Możesz się ich pozbyć, czyszcząc je patyczkiem nasączonym płynem do pielęgnacji okularów lub zwykłym spirytusem.

Niech ulubiona para okularów stanie się nieodłącznym towarzyszem Twojego życia i licznych stylizacji. Dbaj o nią zatem jak najlepiej, korzystając z powyższych wskazówek. Nie są trudne do wcielenia w życie, a dzięki nim Twoje ulubione okulary zostaną z Tobą na dłużej.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog | Oprawki