Jak dbać o okulary?

Jak dbać o okulary?

- Kategorie: Default

Każdy, kto chociaż raz w życiu nosił jakiekolwiek okulary wie, jak duże znaczenia w komforcie widzenia ma ich stan. Jest to szczególnie istotne w przypadku okularów korekcyjnych. Źle czyszczone soczewki szybko matowieją i pojawiają się na nich mikrouszkodzenia, co znacznie zmniejsza ich przejrzystość. Może też skutkować pogorszeniem wzroku. Jak dbać o okulary, by nie narażać się na kolejny wydatek?

Podstawa pielęgnacji: ściereczka i płyn

Codzienne noszenie okularów naraża je na różnego rodzaju zanieczyszczenia. Są to głównie pyłki z powietrza i sebum, które przenosi się z twarzy na soczewki. Chcąc, by okulary służy nam nienagannie przez długi czas, musimy zadbać przede wszystkim o ich odpowiednie czyszczenie. Dbając o higienę swoich okularów sprzyjasz jakości widzenia, ale też ograniczasz ryzyko wystąpienia infekcji oczu, których źródłem są różnego rodzaju zanieczyszczenia, bakterie i grzyby. Warto więc mieć pod ręką środek do czyszczenia okularów. Najlepsza będzie miękka, delikatna ściereczka, która nie porysuje soczewek w okularach. Przyda się też odpowiedni płyn przeznaczony do pielęgnacji szkieł okularowych.

Zestaw do czyszczenia soczewek do okularów PDCK3

Etui na okulary – bezpiecznie w torebce

Okulary których możesz potrzebować w ciągu dnia i są stałym wyposażeniem podręcznej torebki, schowaj wcześniej do etui z twardą obudową. To jedyny sposób, by uchronić okulary przed przypadkowym zniszczeniem. Połamane oprawki, porysowane lub rozbite szkła to nieplanowany wydatek. Etui na okulary to niezbędnik każdej osoby, która koryguje swój wzrok soczewkami osadzonymi w oprawie. Nie musi ono być nudne. Wybierając etui dla siebie kieruj się przede wszystkim wielkością okularów – w zbyt dużym będą one narażone na obicia o jego wewnętrzne ścianki, ale też własnymi upodobaniami. Stawiaj np. na żywe kolory, które dodają Ci energii podczas ciężkiego dnia lub poprawiają nastrój.

Etui Futerał na okulary ET-104H kratka brązowy

Łańcuszek na okulary – kiedy może się przydać?

Praktycznym rozwiązaniem, z którym swoje szkła korekcyjne zawsze można mieć pod ręką, jest łańcuszek na okulary. Są wady wzroku, które wymagają wspomagania jedynie w określonych sytuacjach, a w międzyczasie można bez problemów oglądać świat „gołym” okiem. W takich sytuacjach warto zaopatrzyć się w łańcuszek do okularów. Łańcuszki w ostatnim czasie stały się modnym dodatkiem zarówno do okularów korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych. Są łatwe w montażu (wystarczy zaczepić je na zausznikach oprawy) i praktyczne w użytkowaniu. W momencie, gdy nie potrzebujesz wsparcia dla oczu lub ich ochrony przed słońcem, okulary mogą swobodnie wisieć na szyi. Nie musisz wrzucać ich do torebki lub kłaść w przypadkowych miejscach.

Sznureczek , zawieszka, łańcuszek do okularów BC8

Ekspozytor na okulary – dla kolekcjonerów

Wśród osób noszących okulary nie brakuje kolekcjonerów ciekawych opraw, a w przypadku okularów przeciwsłonecznych – soczewek barwionych na różne kolory i różnorodnych gradientów. W zależności od aktualnego nastroju lub potrzeb, w ciągu jednego dnia wielokrotnie sięgają oni po kolejną parę okularów, traktując je często również jako dodatek dopełniający daną stylizację. Przyda się więc ekspozytor na okulary. Eleganckie wnętrze będzie idealne do przechowywania okularów, a dzięki przejrzystej pokrywie szybko zlokalizujesz parę szkieł w oprawie, której akurat potrzebujesz.

Kuweta Ekspozytor na okulary oprawki na 18 szt

Udostępnij artykuł

stylion.pl Reviews with ekomi-pl.com