Jak dbać o soczewki kontaktowe w czasie wakacji?

Jak dbać o soczewki kontaktowe w czasie wakacji?

- Kategorie: Default

Lato i towarzysząca mu piękna pogoda to idealny czas na różnego rodzaju aktywność. Ale nie tylko – długo wyczekiwane wakacje to dla wielu osób moment ładowania akumulatorów na najbliższe miesiące, leżąc na rozgrzanym piasku urokliwej plaży. Okularnicy chętnie zamieniają szkła w oprawach na wygodne soczewki kontaktowe. Jak dbać o nie w czasie wakacji?

Przede wszystkim higiena

Korzystając latem z soczewek kontaktowych pamiętaj o odpowiedniej higienie. Na plaży, w basenie, jeziorze lub morzu łatwo o bakterie, grzyby, wirusy i pasożyty, które mogą doprowadzić do poważnych zakażeń oczu. W skrajnych przypadkach może skończyć się to zapaleniem rogówki, a nawet utratą wzroku. Z myślą o higienie swoich soczewek kontaktowych, jeśli nie chcesz rezygnować z nich podczas nurkowania lub pływania, załóż dedykowane dla takiej aktywności gogle lub okulary, które zabezpieczą oczy i soczewki przed kontaktem z wodnymi pasożytami. Po kąpieli w jeziorze, morzu lub basenie nie dotykaj dłońmi oczu i ich okolic, by uniknąć ryzyka wprowadzenia do nich bakterii lub grzybów.

Soczewki kontaktowe ACUVUE OASYS 6 szt.

Noś przy sobie okulary

Na plażę lub na basen zabierz ze sobą swoje okulary korekcyjne. Może bowiem zdarzyć się tak, że soczewka kontaktowa wypadnie z oka. Wówczas nie daj się pokusie włożenia jej tam z powrotem. Pamiętaj, że znajdujesz się w miejscu, w którym trudno utrzymać higienę rąk. Nie ryzykuj więc, że wraz z soczewką kontaktową włożysz do oka niebezpieczne dla zdrowia patogeny. Leżąc na piasku uważaj, by jego ziarenka nie dostały się do oka. Jeśli jednak tak się stanie, wyjmij soczewkę. W przeciwnym razie ryzykujesz, że zanieczyszczenie uszkodzi oko. Pod żadnym pozorem nie płucz soczewki pod plażowym kranem, wodą mineralną z butelki lub pobliskiego zbiornika i nie wkładaj jej ponownie do oka. Jednorazową wyrzuć, a wielokrotnego użytku włóż do specjalnego pojemniczka wypełnionego płynem przeznaczonym do odkażania i przechowywania soczewek kontaktowych.

Soczewki kontaktowe ACUVUE OASYS 6 szt.

Dbaj o odpowiednie nawilżenie oka

Latem, gdy powietrze jest suche i gorące, oczy są narażone na przesuszenie. Dyskomfort jest szczególnie odczuwalny przez osoby noszące soczewki kontaktowe. To cza, gdy nie powinieneś rozstawać się z kroplami nawilżającymi. Aplikuj je w każdej chwili, gdy odczujesz wrażenie suchego oka. Filtr łzowy to dodatkowe zabezpieczenie oka przed szkodliwymi dla jego kondycji i zdrowia patogenami. W naturalny sposób wypłukuje niebezpieczne bakterie, wirusy, grzyby i inne pasożyty. To szczególnie ważne, gdy powierzchnia ukryta jest pod soczewką kontaktową.

Soczewki kontaktowe ACUVUE OASYS 6 szt.

Kiedy zrezygnować z soczewek kontaktowych?

Plaża, basen, woda jeziora lub morza to miejsca, w których bezpieczniej będzie zrezygnować z soczewek kontaktowych. Jeśli nie jesteś w stanie funkcjonować bez korekcji wzroku, wybierz okulary. Nie wymagają one sterylnych warunków podczas zakładania i zdejmowania. Jeśli jednak zdecydujesz się wybrać komfort podczas plażowania, sięgnij po soczewki przeznaczone do krótkiego noszenia. Łatwiej utrzymać na nich higienę. Częsta wymiana soczewek ogranicza ryzyko wprowadzenia do oczu groźnych patogenów. A gdy ich nie nosisz, przechowuj zgodnie z zaleceniami producentów, zachowując wszelkie środki ostrożności i stosując się do zasad związanych z utrzymaniem higieny.

Soczewki kontaktowe ACUVUE OASYS 6 szt.

Udostępnij artykuł

stylion.pl Reviews with ekomi-pl.com