Jak dbać o swoje okulary?

Okulary już od lat nie są przykrą koniecznością, a wręcz przeciwnie – pożądaną ozdobą. Wiele osób nosi je właśnie ze względu na modę. Problemem jest jednak fakt, iż okulary nie należą do tanich gadżetów, zwłaszcza lecznicze modele. Aby móc cieszyć się okularami jak najdłużej, trzeba odpowiednio o nie dbać. Obecnie na rynku istnieje bardzo wiele różnorodnych etui, środków do czyszczenia okularów itp. O czym przede wszystkim należy pamiętać w pielęgnacji okularów?

Obowiązkowe etui do okularów

Największym błędem osób noszących okulary jest odkładanie ich gdzie popadnie, bez etui. Tymczasem odpowiedni pokrowiec na okulary to podstawa. Powinien być dopasowany do kształtu i wielkości okularów, a zarazem komfortowy w użyciu. Najlepiej, gdy okulary są w etui unieruchomione, bowiem wtedy ryzyko ich uszkodzenia jest najmniejsze. W innym wypadku mogą się łatwo powyginać, zarysować, a nawet pęknąć. Ważne jest również, by wyściółka pokrowca była miękka i jak najbardziej gładka. Chropowaty materiał może zostawić ślady na delikatnych szkłach. Szczególnie polecane są etui z pianką w środku, która dodatkowo osłonięta jest satynowym materiałem. Dużym bezpieczeństwem charakteryzują się futerały zamykane na zamek, gdyż ryzyko ich otwarcia jest bardzo małe. W przypadku okularów używanych okazjonalnie, np. słonecznych, można kupić etui do okularów w formie woreczka, które jest bardzo poręczne i bez problemu zmieści się w torebce.

Środki do czyszczenia okularów

Odpowiednia dbałość o okulary to przede wszystkim utrzymywanie ich w czystości. Zabrudzenia mogą powodować zarysowanie szkieł, ale także znacznie obniżają prezencję. Poza tym przyczyniają się do dyskomfortu właściciela, zaburzając oglądany obraz. Na szczęście czyszczenie okularów nie jest trudne, trzeba tylko wyposażyć się w przeznaczone do tego środki. Bardzo ważne jest, by były one przystosowane do naszych okularów, gdyż w przeciwnym razie mogą uszkodzić szkła. Na co dzień idealnie sprawdzi się ściereczka z mikrofibry, która usuwa nawet tłuste plamy, a przy tym nie jest szkodliwa dla szkieł. Jej ogromną zaletą może być fakt, iż nadaje się do wielokrotnego użytku, choć co pewien czas trzeba ją wyprać. Oprócz tego warto wyposażyć się w specjalne jednorazowe chusteczki do czyszczenia, które nie pozostawiają żadnych smug. Ponadto każdy użytkownik okularów powinien zaopatrzyć się w specjalny zestaw do czyszczenia okularów, który składa się ze ściereczki, sprayu oraz małych śrubokrętów. Cały komplet jest bardzo poręczny i można go zabrać ze sobą praktycznie wszędzie.

Zachowanie ostrożności z okularami

Odpowiednie czyszczenie okularów oraz bezpieczny pokrowiec to jeszcze nie wszystko. Najważniejsze oczywiście jest, aby być konsekwentnym i nie korzystać z produktów do czyszczenia raz na jakiś czas. Nienoszone okulary powinniśmy zawsze odkładać w to samo, bezpieczne miejsce. Nie można wkładać ich do kieszeni ani też wrzucać luzem do torby, ponieważ łatwo mogą się pogiąć lub połamać. Warto pamiętać, że nie należy pożyczać okularów innym osobom. Po pierwsze – jest to szkodliwe dla ich wzroku, a po drugie – bardzo łatwo o zabrudzenie i uszkodzenie szkieł bądź pęknięcie oprawek.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog