Jak dobrać odpowiedni pasek do zegarka?

Zegarki na rękę cieszą się niesłabnącą popularnością już od wielu lat. Mają one wiele zastosowań, bowiem świetnie sprawdzają się zarówno jako ozdoby, gadżety z nowoczesnymi funkcjami, ale i po prostu praktyczne akcesoria. Zegarek pasuje do każdego stroju, choć oczywiście funkcjonuje podział na modele sportowe czy eleganckie. Nie trzeba posiadać kilku zegarków, wystarczy zmieniać pasek, by dopasować akcesorium do aktualnej stylizacji. Jak wybrać odpowiedni model zegarka?

Wybór paska do zegarka – na co zwracać uwagę?

Kiedy przychodzi czas na wybór paska do zegarka, z pewnością najpierw zwracamy uwagę na kolor, wzór i materiał, z którego jest wykonany. Pasek powinien się nam podobać, pasować do noszonych ubrań, osobowości. Nie można jednak zapomnieć o innych niezwykle ważnych kwestiach. Przede wszystkim musimy dopasować rozmiar paska do danego zegarka. Najlepiej zmierzyć długość i szerokość poprzednio noszonego paska w zegarku. O ile ten pierwszy wymiar może się nieco różnić, o tyle szerokość powinna zostać idealnie dobrana. Oprócz tego musimy zwrócić uwagę na obudowę zegarka. Jeśli jest np. złota, to niewskazane jest wybierać pasek ze srebrnymi sprzączkami, gdyż kompletnie nie będzie się to ze sobą komponowało. Gdy zegarek jest typowo sportowy, to zakładanie go na złotą bransoletę zdecydowanie będzie złym pomysłem. Może się to źle prezentować podczas użytkowania. Należy mieć na uwadze również jakość wybieranego do zegarka paska. Najlepiej wybierać modele firmowe, choć są one dość drogie. Na szczęście tanie paski, choć często mniej trwałe, również mają swoje zalety. Możemy bowiem zakupić ich kilka i wymieniać w zależności od okazji czy nastroju.

Klasyczne paski do zegarków na każdą okazję

Nie wszyscy mają ochotę często bawić się w zamianę pasków. Wiele osób chciałoby tak dopasować pasek do swojego zegarka, aby był on jednocześnie praktyczny, uniwersalny i dobrze prezentujący się. Jak najbardziej jest to możliwe, trzeba tylko postawić na klasykę. Klasyczne paski do zegarków to przede wszystkim modele, które zostały wykonane z eko skóry. Ich zaletą jest nie tylko praktyczność, ale również niska cena. Są one zdecydowanie tańsze od pasków ze skóry naturalnej, a zarazem odporne m.in. na wilgoć. Zazwyczaj do wyboru mamy uniwersalne kolory pasujące do każdego stroju. Najlepiej zdecydować się na beżowy, brązowy lub czarny pasek. Jeśli ktoś bardzo ceni sobie klasykę, może wybrać pasek z prawdziwej skóry. Dość uniwersalne są także srebrne bransolety, które również pasują do niemal każdego stroju Należy jednak mieć świadomość, że nie nadają się do każdej obudowy i rodzaju zegarka.

Oryginalne paski do zegarków

Coraz więcej osób decyduje się na odrobinę szaleństwa i woli postawić na oryginalne paski do zegarków. Z pewnością jest to świetne uzupełnienie stroju oraz doskonała możliwość do poeksperymentowania. Popularnością cieszą się m.in. zegarki na bandanach, chustkach, wstążkach itp. Co ciekawe, okazuje się, że taki pasek pasuje do naprawdę wielu ubrań. Oprócz tego modne są też paski kolorowe, wzorzyste, niekiedy wręcz z zabawnymi printami. Z kolei do sportowego lub codziennego stroju doskonale pasuje tzw. pasek parciany.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog