Jak dobrać okulary korekcyjne?

Okulary mogą dodać uroku, podkreślić styl i osobowość osoby, która je nosić, a także dodać jej charakteru np. nieco drapieżnego, tajemniczego lub wnoszącego optymizm do otoczenia. Wszystko zależy od tego, jaką oprawę okularów korekcyjnych wybierzesz dla siebie. Dowiedz się, po jakie sięgnąć, by wysłać w świat całą gamę ukrytych sygnałów o sobie.

Sympatia dla twórcy, hołd dla gwiazdy

Wybierając okulary korekcyjne możesz inspirować się stylem swojego idola. Kujonki, bez których trudno wyobrazić sobie wizerunek Woody’ego Allena, kocie oczy propagowane przez Marylin Monroe czy choćby uwielbiane przez Jurka Owsiaka czerwone oprawki mogą stać się również Twoim znakiem rozpoznawczym. Zwłaszcza, gdy w swojej codziennej garderobie inspirujesz się stylem swojego idola.
Nosząc charakterystyczne okulary korekcyjne dajesz znać, że jesteś osobą pewną siebie. Otoczenie może uznać Cię za kogoś godnego zaufania, jeśli założysz oprawy bez ramek lub wyjątkowego inteligentnego, gdy pokażesz się światu w szkłach osadzonych w masywnej ramie. tego typu okulary świetnie nadają się do zbudowania własnego wizerunku.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oprawek?

Nie zawsze wymarzone oprawki okularów korekcyjnych wkomponują się w urodę osoby, która będzie je nosiła. Wybierając model dla siebie pamiętaj, by kierować się nie tylko aktualnie obowiązującymi w modzie trendami, ale też swoimi naturalnymi predyspozycjami.
Górna krawędź oprawy okularów korekcyjnych nie powinna sięgać wyżej, niż linia brwi. Na szerokiej, rozbudowanej twarzy zdecydowanie lepiej zaprezentują się oprawki szerokie – zbyt wąskie optycznie poszerzą Twoje oblicze i odkryją jego mankamenty. I odwrotnie – linię wąskiej twarzy przytłoczą szkła osadzone w wielkiej, masywnej oprawie.
Wybierając oprawę korekcyjną nie zapomnij o komforcie noszenia okularów. Zwłaszcza, gdy mają one być Twoim nieodłącznym towarzyszem życia przez co najmniej kilka najbliższych lat. Zwróć uwagę, by dolna krawędź oprawy nie dotykała policzków.

Pod kolor włosów i do kształtu twarzy

Przy dobieraniu oprawek korekcyjnym trzeba wziąć pod uwagę swój kolor włosów i kształt twarzy. Całość musi być bowiem spójna i harmonijna. Brunetkom i szatynkom zalecane są oprawki w kolorach: czarnym, czerwonym, srebrnym oraz szafirowym. Przy włosach blond i rudych dobrym wyborem będą odcienie miedzi.
Chcąc wyszczuplić okrągłą twarz, sięgnij po oprawki kanciaste. Wielkość dobierz w taki sposób, by nie zasłoniły one Twoich kości policzkowych. Przy twarzy owalnej zwróć uwagę, by okulary miały wielkość zbliżoną do jej szerokości i jednocześnie były lekko zaokrąglone. Podobnym modelem złagodzisz ostre kąty twarzy kwadratowej. Tu świetnie sprawdzą się oprawy owalne i kocie. Po nie możesz sięgnąć również mając twarz w kształcie serca. Tu jednak masz dodatkową opcję – oprawki lekko kanciaste. Okulary przybliżone kształtem do aviatorów, z szerokimi zausznikami i w rozmiarze oversize będą z kolei dobrym wyborem, gdy zechcesz zminimalizować wrażenie długiej, prostokątnej twarzy.

Wyjdź poza schemat

Szukając modelu idealne dla siebie pamiętaj, że to tylko propozycje sugerowane przez specjalistów od wizerunku. Czasem warto wyjść poza schematy i poeksperymentować z nieoczywistymi połączeniami. Zwłaszcza, gdy jesteś osobą odważną, pewną siebie, rządną przygód i chętnie podejmującą wyzwania.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Okulary korekcyjne