Jak dobrać pasek do ubrania?

Trendy modowe i styliści podpowiadają, że jeśli spodnie mają szlufki, to należy nosić do nich pasek. Wygląda to schludnie, a poza tym zapewnia wygodę. Nikt przecież nie lubi ciągłego podciągania spodni. Jak jednak dobrać pasek do ubrania. Podpowiadamy !

Jaki pasek do jeansów?

Rozpoczynamy od kultowych jeansów, które niemal każdy ma w szafie i często nosi. Nie wszyscy jednak dobierają do nich pasek. A szkoda. Spróbuj zabawić się w stylistę, a sam się przekonasz, że w jeansach z paskiem wyglądasz o niebo lepiej. Najlepiej sięgnąć po pasek parciany lub skórzany z solidną metalową klamrą. Możesz zaszaleć i wybrać kolorowy model w hipisowskim stylu. Pamiętaj jednak, że gdy do jeansów ubierasz się w elegancką bluzkę, pasek również powinien być w szykownym tonie.

 

 

Jaki pasek do eleganckich spodni?

Z kolei do eleganckich spodni, w dobrym guście będzie równie elegancki pasek. Na pewno w grę wchodzą paski skórzane (szczególnie te ze skóry ekologicznej). W tym przypadku lepsza będzie cieńsza, metalowa lub ozdobna sprzączka, będąca subtelnym podkreśleniem elegancji. Zwróć uwagę, by pasek był jak najlepiej dopasowany do wielkości szlufek. Inaczej może wyglądać mało estetycznie lub będzie się niewygodnie przesuwał.

 

Pasek cienki czy gruby?

To, czy wybrać cienki, czy gruby pasek w dużej mierze zależy od Twojej stylizacji oraz figury. Stroje na wieczór lubią subtelne modele, ewentualnie z błyszczącymi elementami. Jeśli chodzi o figurę, to cienki paski zdecydowanie najlepiej wyglądają na drobnych lub szczupłych osobach. Modele z większymi elementami mogłyby u nich niepotrzebnie obciążyć sylwetkę i optycznie dodać kilogramów. Z kolei osoby cieszące się krągłymi kształtami, korzystniej prezentują się w szerokich paskach z dużymi klamrami. Pamiętaj również, by zapiąć pas odpowiednio do swojej sylwetki. Zbyt mocne jego zaciśnięcie może wywołać efekt odwrotny do zamierzonego.

 

Jak nosić pasek do bluzek i sukienek?

Pasek jest też świetną receptą na korygowanie sylwetki i zyskiwanie w niej korzystnych kobiecych proporcji. W tym przypadku sprawdzi się pasek w talii. Jaki? Delikatny cienki pasek subtelnie podkreśli wcięcie w talii. Z kolei szerszy model wywoła jeszcze większy efekt zaakcentowania proporcji sylwetki. Najlepiej widoczne jest to na sukienkach typu oversize i luźnych tunikach. Jeśli marzysz o optycznym zwężeniu figury, umieść pasek dokładnie w talii. A gdy wolisz wydłużyć sylwetkę i nogi, zmień jego położenie w górę.

 

Kolor ubrania a wybór paska

Tutaj sprawa wydaje się prosta, choć na ogół bywają z nią problemy. Do jednobarwnych bluzek, tunik i sukienek najchętniej sięga się po jednobarwne paski o jednolitej fakturze. Można jednak puścić wodze fantazji i wybrać kolorowy model, wielobarwny lub o zróżnicowanej fakturze (np. pasek Betlewski). Z pewnością ożywi każdą stylizację. Z kolei do kolorowych, wzorzystych sukienek lepiej będzie wyglądać pasek w jednolitym kolorze.

Zastosowanie jednego dodatku do ubrania – np. właśnie paska – niejednokrotnie odmienia całą stylizację. Ponadto, pasek korzystnie podkreśla sylwetkę, nadaje jej proporcje, zapewniając przy tym wygodę i kobiecy kształt.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog