Jak dopasować pasek do spodni do całej stylizacji – poradnik

Paski do spodni pełnią wiele funkcji. Przede wszystkim są uzupełnieniem stylizacji, dodaniem jej elegancji, kolorów. Pełnią one również funkcję praktyczną. Bez nich niestety spodnie potrafią się zsuwać, odstawać, przesuwać. Oczywiście niezwykle ważne jest to, aby odpowiednio dopasować tego typu akcesoria do całej stylizacji. Jak dobrać pasek do spodni i łączyć go ze strojem? Warto poznać kilka podstawowych zasad.

Podstawa w doborze paska do spodni – kolorystyka

Bardzo ważna w doborze paska jest kolorystyka. U mężczyzn wiąże się to przede wszystkim z butami. Przyjęło się, że obuwie oraz pasek do spodni powinny być w tym samym kolorze, zwłaszcza w przypadku stylizacji z garniturem. Niektórzy próbują jeszcze dobrać do całego zestawienia taki sam krawat. Oczywiście należy pamiętać, że wszystko musi ze sobą współgrać i nie wolno kompletować stroju w barwach, które zupełnie do siebie nie pasują. W przypadku kobiet metoda ta również może mieć zastosowanie. Panie bardzo często decydują się na pasek, buty oraz torebkę w tym samym kolorze, choć zdarzają się odstępstwa od tej zasady. Niekiedy to tylko pasek jest innej barwy, a pozostała część stylizacji jednolita. Duże znaczenie ma również klamra. Najpopularniejsze są te w srebrnym kolorze, ale czasami do stroju mogą pasować np. paski ze złotymi klamrami.

Kwestia stylu i materiału

Przy wyborze paska do spodni należy kierować się nie tylko kolorami, ale również stylem, który ma prezentować nasz ubiór oraz materiał spodni. Przykładowo, do garnituru nie dobierzemy przecież parcianego paska, który znacznie lepiej sprawdzi się w sportowych outfitach. Kiedy ubieramy coś eleganckiego, najlepiej jest zdecydować się na uniwersalny, skórzany pasek, który doda nam szyku. W kwestii rodzajów pasków, kobiety mogą sobie pozwolić na większą ekstrawagancję niż mężczyźni. Coraz częściej gadżety te spotykane są w formie wstążek, łańcuchów, sznureczków itp. Pasek w formie apaszki świetnie sprawdzi się chociażby z dżinsami. Z kolei sznurki mogą dobrze wyglądać ze zwiewną tuniką. Tego typu stylizacje mile widziane są szczególnie latem.

Paski do spodni od zadań specjalnych

Oczywiście paski do spodni mogą pełnić wiele różnych funkcji i ich dobór zależy wówczas od tego, jaki efekt pragniemy osiągnąć. Panie za ich pomocą podkreślają swoją talię. Najlepiej sprawdza się to w przypadku cienkich skórzanych pasków do sukienek bądź tunik. Często są one kolorowe, a zarazem bardzo subtelne. Niekiedy także akcesoria te pełnią rolę typowo wizualną. Jako uzupełnienie rockowej stylizacji, do dżinsów z dziurami i kraciastej koszuli, warto dobrać czarny skórzany pasek z ćwiekami.

Długość paska do spodni

Niezwykle ważna jest długość paska do spodni. Jeśli będzie zbyt krótki lub za długi, może odstawać albo sprawiać wrażenie podwójnego. Zazwyczaj w sklepach dostępne są rozmiary pasków, choć zawsze najlepiej jest przymierzyć je ze spodniami, spódnicą, sukienką itp. Istotna jest też ilość dziurek do regulacji paska. Co prawda niekiedy można je dorobić, ale niekoniecznie będzie się to dobrze prezentować. Z eleganckimi paskami z naturalnej skóry lepiej w ten sposób nie eksperymentować.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog