Jak ważny jest odpowiedni filtr w okularach?

Oczy są bardzo wrażliwe na promieniowanie słoneczne. Oznacza to, że w każdy pogodny dzień, wychodząc z domu trzeba zabrać ze sobą okulary z filtrem. Warto pamiętać, że nie każde przyciemnione szkło chroni oko przed szkodliwym promieniowaniem. Lekceważenie tego faktu może mieć przykre konsekwencje, w skrajnych przypadkach kończąc się nawet utratą wzroku. Przed zakupem okularów warto więc zwrócić uwagę, czy mają one odpowiedni filtr UV.

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem – dla kogo?

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem to niezbędnik, który powinien towarzyszyć każdemu. Powinno sięgać się po nie przy okazji każdego wyjścia na zewnątrz, zwłaszcza w słoneczny dzień. Na rynku dostępne są okulary ze szkłami barwionymi na różne kolory. Łatwo też dobrać stopień ich przyciemnienia odpowiednio do potrzeb lub indywidualnych upodobań. Różnorodność wzorów sprzyja wykorzystaniu okularów przeciwsłonecznych z filtrem jako modnego, praktycznego i bezpiecznego dla oczu dodatku do stylizacji.

Po co filtr UV w okularach przeciwsłonecznych?

Zakładając na krótką chwilę okulary przeciwsłoneczne z filtrem i model bez niego, nie da się zauważyć różnicy pomiędzy nimi. W takiej sytuacji kusząca może okazać się różnica w cenie. Warto mieć na uwadze, że jest to jedynie pozorna oszczędność. W dalszej perspektywie może ona prowadzić do dużych strat, nie tylko materialnych.

Na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego szczególnie narażone są dzieci, osoby starsze i każdy, kto spędza dużo czasu na zewnątrz. Po intensywnej ekspozycji na światło słoneczne oczu bez ochrony, odczuwalne jest ich podrażnienie i towarzyszący temu dyskomfort – zaczerwienienie, uczucie piasku i nadwrażliwość na światło. Gdy jest to jednorazowy epizod, dolegliwości mogą minąć. Jeśli jednak taka praktyka jest codziennością, mogą wystąpić poważne choroby oczu. Dlatego o odpowiednią ochronę przeciw promieniowaniu należy pamiętać w przypadku dzieci, u których jakiekolwiek podrażnienie oczu może zaburzyć ich prawidłowy rozwój.

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem – nie tylko na plażę

Promieniowanie słoneczne jest szkodliwe nie tylko na plaży. Jego niekorzystne działanie można odczuć również w wielu codziennych sytuacjach, bez opuszczania miasta. Narażeni na nie jesteśmy np. podczas spaceru. Dobrze jest mieć pod ręką okulary przeciwsłoneczne z podstawowym filtrem. Ochrona UV 400 – takiego oznaczenia należy szukać, bo zatrzymuje od 99 do 100 procent szkodliwych promieni, jakie w słoneczny dzień atakują nasze oczy w przestrzeni miejskiej.

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem polaryzacyjnym

Ciekawą propozycją dla osób aktywnych, które lubią spędzać wolny czas na świeżym powietrzu, są okulary przeciwsłoneczne wyposażone nie tylko w chroniący oczy filtr UV, ale również w filtr polaryzacyjny. Polaryzacja pozwala podziwiać piękne widoki bez słonecznej poświaty. „Czysty widok” przez szkła wyposażone w filtr polaryzacyjny jest szczególnie doceniany przez kierowców, żeglarzy, wędkarzy i miłośników sportów outdoorowych.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.