Jak wybrać wygodne okulary do pływania?

Sport to zdrowie, dlatego coraz więcej osób w różnym wieku decyduje się na aktywność fizyczną. Niestety, konieczna jest tu także rozwaga i nie każdy może sobie pozwolić np. na długodystansowe codzienne bieganie. Jednym z najbezpieczniejszych, najmniej obciążających stawy i mało kontuzyjnych sportów jest pływanie. Polecane jest ono już od najmłodszych lat, a nawet miesięcy życia, i świetnie wpływa na kręgosłup, postawę, a przy tym wzmacnia mięśnie. Oczywiście bardzo ważne jest odpowiednie wyposażenie, przede wszystkim wygodny strój pływacki oraz komfortowe okulary do pływania.

Wybór okularów do pływania – na co zwracać uwagę?

Okulary do pływania najlepiej jest zakupić już na początku swojej przygody z tym sportem, bowiem kiedy chlorowana woda dostanie się nam do oczu, może to spowodować przykre pierwsze wspomnienia z basenu. Poza tym, bardzo ważna jest dobra technika pływania i nieuniknione staje się delikatne zanurzanie pod wodę, np. w przypadku żabki krytej. Wówczas okulary to nieoceniony gadżet. Wybór okularów do pływania musi być podyktowany przede wszystkim komfortem i osobistymi preferencjami. Bez wątpienia konieczne jest zwrócenie uwagi na ich jakość, z czego najistotniejsza jest szczelność. Nie zależy ona jednak tylko od wykonania, ale również odpowiedniego dopasowania okularów pływackich do twarzy. Należy decydować się na takie gogle, które mają możliwość regulacji, np. za pomocą elastycznych pasków. Istotną kwestią jest także odporność okularów na zaparowanie. W tym celu przyda się powłoka anty-fog. Parujące okulary zupełnie nie spełniają swojej roli, zaburzają obraz i powodują duży dyskomfort. Wybór gogli do pływania uzależniony jest także od przeznaczenia. Inne okulary sprawdzą się na basenie, a inne np. w morskiej wodzie, gdzie panuje zmienność warunków atmosferycznych oraz jest większa dynamika wody. Pod uwagę należy wziąć również wiek użytkownika – jedne modele gogli pływackich będą odpowiednie dla dzieci, inne sprawdzą się u dorosłych.

Rodzaje okularów do pływania

Z pewnością nie wszyscy wiedzą, że istnieją różne rodzaje okularów do pływania. Dzielą się one przede wszystkim na miękkie, półtwarde, twarde, a także półmaski i okulary korekcyjne. Te pierwsze są niezwykle szczelne, wygodne i elastyczne, z łatwością można dopasować je do kształtu twarzy. Popularne są okulary półtwarde, które są nieco sztywniejsze, ale z niewielkim wysiłkiem również można je dopasować i, co najważniejsze, zapewniają lepszy kąt widzenia. Twarde okulary są natomiast wybierane głównie przez zawodowców. Maski do pływania są z kolei ciekawym rozwiązaniem dla tych, których technika pływania polega na częstym zanurzaniu się. Wspaniały wynalazek stanowią też korekcyjne okulary do pływania, które łączą ze sobą korekcję wady wzroku oraz ochronę przed wodą.

Przykłady okularów do pływania

Na rynku dostępnych jest wiele marek okularów do pływania. Warto zwrócić uwagę m.in. na okulary firmy Mosconi Crack, które posiadają poliwęglanowe soczewki zapobiegające parowaniu. Godne uwagi są również okulary marki Montana, które oprócz ochrony przed parowaniem posiadają także filtr UV. Ich ogromną zaletą jest modny wygląd. Przeznaczone są zarówno dla profesjonalnych pływaków, jak i amatorów ćwiczeń na basenie.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog