Jak zachęcić dziecko do noszenia okularów? Kolorowe propozycje dla najmłodszych

Okulary stają się coraz bardziej popularne i wiele osób nie nosi ich z powodów korekcyjnych, tylko dla ozdoby. Niestety, dzieci nie zawsze chcą nosić okulary. Przede wszystkim trudno jest im przyzwyczaić się do nich. Poza tym niekiedy boją się reakcji kolegów i wydaje im się, że wyglądają źle w okularach. Bardzo ważne jest zatem to, aby odpowiednio zachęcać dziecko do okularów i uświadomić mu, że mają one wiele zalet i można w nich wyglądać naprawdę dobrze. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele kolorowych okularów dla najmłodszych.

Kolorowe oprawki dla dzieci

Dzieci zazwyczaj uwielbiają to, co jest kolorowe, żarówiaste, wyróżniające się, przyciągające wzrok. Z pewnością nie przejdą obojętnie wobec okularów z kolorowymi oprawkami. Dzięki nim mogą poczuć się wyjątkowo i oryginalnie. Dobrze jest wspólnie z maluchem celebrować wybór okularów. Najpierw możemy pooglądać gazetki albo też poszukać różnych okularów w internecie, a dopiero potem wybrać się do salonu. Dziewczynki z pewnością chętnie zdecydują się np. na różowe lub czerwone oprawki. Chłopcy z kolei mogą preferować nieco ciemniejsze i stonowane kolory. Odważniejsze dzieci możliwe, że wybiorą oprawki we wzorki albo różnokolorowe. Dostępne są np. okulary, które wokół szkiełek mają jeden kolor, a dalej drugi. Ważne jest to, aby nie ingerować zanadto w wybór oprawek przez pociechę. Możemy doradzić dziecku, ale nie powinniśmy wywierać na nim presji. Niech wybierze takie, które najbardziej mu się podobają i w jakich najlepiej się czuje.

Sympatyczne etui na okulary

Dla dzieci bardzo często ważną rolę odgrywają drobiazgi. Niekiedy bardziej cieszą się z jakiejś drobnostki niż wielkiego prezentu. Tak też może być w przypadku okularów. Całkiem prawdopodobne, że jeśli dostaną ładne etui to będą bardziej nim zaaferowane niż samymi szkłami. Dobrze, aby było ono ozdobione wzorem z ulubionej kreskówki dziecka albo miało nadrukowane jakieś zwierzątka itp. Pozwólmy dziecku wybrać takie etui, które najbardziej przypadnie mu do gustu. Jednocześnie będzie to zachęta do tego, aby dbać o okulary korekcyjne. Nawiązując do bajek, warto obejrzeć z pociechą jakąś kreskówkę bądź film familijny, w którym główny bohater nosi okulary. Dziecko poczuje wówczas, że to normalne, a możliwe, iż będzie chciało naśladować swoją ulubioną postać i wcale nie będziemy musieli długo namawiać pociechy na noszenie okularów.

Modne okulary dla dziecka

Dzieci coraz częściej zwracają uwagę na to, co jest modne. Warto zatem pokazać mu, że w okularach może prezentować się zgodnie z najnowszymi trendami. Jeśli nasze dziecko marzy o okularach pilotkach lub lenonkach, pozwólmy mu wybrać właśnie takie. Poza tym najmłodsi często naśladują dorosłych. Kilkulatek, który widzi, że mama ma np. okulary typu kujonki, również może takich zapragnąć. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele okularów w modnych oprawkach. Także okulary przeciwsłoneczne dla dzieci w niczym nie odbiegają od fasonów dla dorosłych.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog