Jakie gogle narciarskie wybrać?

Jakie gogle narciarskie wybrać?

- Kategorie: Default

Sezon narciarski można chyba uznać za rozpoczęty. To znaczy, że coraz więcej osób wyjmuje narty i rusza na stoki. Też macie zamiar to zrobić? W takim razie musicie posiadać właściwy sprzęt. Dzisiaj dowiecie się, jakie cechy powinny mieć odpowiednie gogle narciarskie.

Gogle narciarskie - czym kierować się w czasie zakupu?

Musicie wiedzieć, że obecnie na rynku znajdują się gogle narciarskie przeznaczone zarówno dla mężczyzn, kobiet oraz dzieci. Różnią się one między sobą kilkoma elementami - dzięki temu każdy z was może dobrać sprzęt idealnie przeznaczony dla swojej płci, wieku oraz kształtu twarzy. Wszystko dlatego, że w dzisiejszych czasach można spokojnie kupić gogle narciarskie z mniejszą ramą, średnią oraz dużą ramą. Warto zaznaczyć, że nawet osoby chodzące na co dzień w okularach korekcyjnych mogą pozwolić sobie na kupno właściwego sprzętu, który nie będzie powodował żadnego dyskomfortu w czasie szusowania na stokach. W takim przypadku trzeba jednak upewnić się, że wybrane gogle narciarskie będą odpowiednio duże.

5d6113bf8e20dd7239fe5a1ba0809e31

Innym istotnym elementem, na który koniecznie musicie zwrócić uwagę, jest dobór soczewek. Na rynku istnieje wiele rodzajów tych elementów, które wpływają na jakość i bezpieczeństwo poruszania się na stokach. Szkła polaryzacyjne znacznie zwiększają kontrast widzenia, likwidują odblaski, a także zmniejszają intensywność światła odbijającego się od śniegu. Warstwa lustrzana chroni oczy przed różnymi nieprzyjemnymi dolegliwościami (jak na przykład zaćma czy zapalenie spojówek). Ten element znakomicie blokuje też promienie słoneczne oraz redukuje odblaski.

Ciekawym udogodnieniem jest powłoka anti-fog, która znakomicie wywiązuje się z zapobiegania parowania soczewek przy ujemnych temperaturach. Przez to komfort jazdy zawsze jest na najwyższym możliwym poziomie.

7f90bd4c8c4e61e66c40cefcacab9b36

Mnóstwo ludzi decyduje się także na gogle narciarskie z filtrem UV 400, który chroni przed szkodliwymi promieniami.

b598f9695c0245d95a850afc67d6a867-1

Warto także zwrócić uwagę czy gogle narciarskie posiadają powłokę REVO, która stanowi dodatkową ochronę przeciwsłoneczną (skutecznie odbijająca promienie świetlne).

2b61e506a36b8416e7bb7cb07c9377d5

Gogle narciarskie - jak prawidłowo dobrać kolor soczewki?

Trzeba zaznaczyć , że istotnym elementem w czasie kupna tego sprzętu jest również dobór koloru soczewek do aktualnie panujących warunków atmosferycznych. Ważne jest też to, aby zapoznać się z właściwą kategorią filtra, który poinformuje nas o współczynniku przepuszczalności światła. Mamy do czynienia z pięcioma różnymi kategoriami. W kategorii zerowej (kolor biały) przepuszczalność wynosi od 80 do 100% światła. Te soczewki nadają się do jazdy w nocy. W kategorii pierwszej (kolor bursztynowy i złoty) gogle narciarskie przepuszczają od 43 do 80% światła i nadają się do jazdy w pochmurny dzień, a także przy ograniczonej widoczności. W kategorii drugiej (kolor żółty lub pomarańczowy) znajdują się produkty przepuszczające od 18 do 43% światła. Te gogle narciarskie nadają się do jazdy w czasie lekkiego zachmurzenia. W kategorii trzeciej (kolor brązowy, szary, czerwony lub niebieski) mamy do czynienia ze sprzętem przepuszczającym od 8 do 18% światła. Te produkty są idealne do jazdy w słoneczny dzień. W ostatniej kategorii (kolor czarny) są gogle narciarskie przepuszczające od 3 do 8% światła i nadają się do jazdy w słoneczny dzień.

d717c387bd18c977a13531f51740666c

Udostępnij artykuł

stylion.pl Reviews with ekomi-pl.com