Jakie okulary do asymetrycznej twarzy?

Kolor soczewek, grubość oprawek, ilość posiadanych filtrów – określenie tych klasycznych parametrów zwykle pozwala dobrać odpowiednie okulary. Mało kto jednak wie, jak wiele zależy od kształtu naszej twarzy oraz indywidualnych cech. Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych wskazówek dotyczących dobierania okularów do specyficznego typu twarzy określanego mianem asymetrycznego.

Jakie okulary do asymetrycznej twarzy? Cechy asymetrycznej twarzy

Wbrew pozorom, nieregularność to dość powszechna cecha. Dotyczyć może zarówno budowy i wielkości, jak i kształtu poszczególnych elementów twarzy. Większość asymetrii spowodowanych jest naturalnymi czynnikami, lecz zdarzają się przypadki, w których nieregularność powstaje na skutek przebytych chorób lub wypadków, np. porażenia mięśni twarzy. Aby ustalić, czy rzeczywiście posiadamy taki typ twarzy, możemy zrobić szybki test za pomocą aparatu fotograficznego bądź lustra. Najpierw należy upiąć włosy i pozbyć się ewentualnego nakrycia głowy, by twarz nie była niczym zasłonięta. Następnie powinniśmy obrysować swoje oblicze i poprowadzić przez ten obrys dwie linie. Jedną, pionową – od środka czoła do linii brody, drugą, poziomą – biegnącą mniej więcej przez środek nosa. Warto również zmierzyć szerokość linii włosów oraz przyjrzeć się budowie dolnej szczęki. Twarz asymetryczna najczęściej posiada elementy zaburzające kompozycję tworzoną przez linie, np. jedna brew jest bardziej podniesiona lub ucho nieco bardziej odstaje.

Rodzaje okularów do asymetrycznej twarzy

Osoby z nieregularnymi rysami najczęściej kupują okulary w celu ukrycia cech niesymetrycznych. W przypadku dotknięcia chorobą bądź urazu twarzy wydaje się to całkiem normalne, gdyż uszkodzenia tego typu charakteryzują się dużym zakresem zmian. W oczekiwaniu na zabieg korygujący bądź kosmetyczny lub ze zwyczajnego strachu przed oceną wyglądu przez otoczenie, zakup okularów staje się wręcz obowiązkowy. Doskonałym wyborem są wówczas okulary z dużymi oprawkami, których zadaniem będzie przede wszystkim zasłanianie wybranych partii twarzy. Dobrym pomysłem mogą okazać się również kolorowe soczewki, które odciągną uwagę od asymetrii.

Istnieją jednak osoby, których niska samoocena i brak wiary we własny wizerunek sprawiają, iż pragną one ukryć się za przyciemnianymi szkłami niczym w szczelnym kokonie. Większość z hollywoodzkich gwiazd ma niesymetryczną budowę twarzy, m.in. Zac Efron, Emma Watson, Matt Damon. Jest to jedna z bardziej pospolitych cech ludzkiej anatomii i dotyczy nie tylko twarzy, ale i całego naszego ciała – nawet kończyny różnią się od siebie wielkością. W tym przypadku najważniejszy jest komfort. Okulary nie mają być barierą przed światem, lecz modnym dodatkiem do kreacji oraz ochroną wzroku przed działaniem promieni słonecznych. Największym wyzwaniem jest dobranie okularów do osób z niesymetryczną budową uszu. Najlepszym rozwiązaniem będą tutaj oprawki wykonane z elastycznego materiału bądź posiadające gumowe końcówki, dostosowujące się do kształtu twarzy oraz gumowe noski zapobiegające ześlizgiwaniu się okularów. Rozwiązanie to bardzo często stosowane jest w okularach sportowych.

Asymetryczna twarz nie powinna być powodem do wstydu. Jeśli jednak nadal nie akceptujemy naszego wizerunku, zakup okularów powinien być kierowany przede wszystkim gustem kupującego. Nieregularność możemy zminimalizować również za pomocą odpowiedniego makijażu. Jednak niezależnie, czy użyjemy kosmetyków, czy okularów przeciwsłonecznych, powinniśmy pamiętać, że w obu przypadkach liczy się subtelność i odpowiednie proporcje. Czasem wystarczy delikatnie zaakcentować naszą mocną cechę, np. szczery uśmiech, a wtedy nie straszne nam będzie wyjście na miasto czy wypad na plażę.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog