Jakie okulary do kwadratowej twarzy?

Twarze mężczyzn charakteryzują się różnymi kształtami. Owalna, okrągła czy kwadratowa – do każdej z nich będzie pasował zupełnie inny rodzaj oprawek korekcyjnych. Twarz kwadratowa uchodzi za najbardziej atrakcyjną, jednak dobór oprawek może sprawiać problemy. Jakie okulary do kwadratowej twarzy? W dalszej części tego tekstu znajduje się odpowiedź na to pytanie.

Jakie okulary do kwadratowej twarzy – plastikowe czy metalowe?

Pierwszym kryterium podczas wyboru oprawek jest oczywiście materiał, z którego są one wykonane. Zdaniem wielu światowej klasy stylistów, twarz kwadratowa najlepiej prezentuje się w oprawkach wykonanych z metalu. Dlaczego? Ponieważ okulary o takiej charakterystyce doskonale komponują się z mocnymi i wyrazistymi rysami twarzy. Mężczyźni bardzo aktywni fizycznie docenią również większą wytrzymałość oprawek metalowych, niż w przypadku tych plastikowych. Oprawki wykonane z metalu ze względu na wąskie krawędzie nie będą zaburzały kształtu twarzy, co dodatkowo przemawia za wyborem tego rodzaju oprawek korekcyjnych. Zatem jakie okulary do kwadratowej twarzy? Oczywiście metalowe!

Twarz kwadratowa – jaki kształt oprawek wybierać?

Wielu konsumentów, którzy mogą poszczycić się kwadratowym kształtem twarzy, intuicyjnie wybiera kwadratowy kształt oprawek. Nie jest to oczywiście najgorszy wybór. Co więcej, dobrze dobrane kwadratowe oprawki będą znakomicie komponować się z twarzą o takiej charakterystyce. Unikać powinno się przy tym jednak zbyt pstrokatych i żywych kolorów, ponieważ mogą niepotrzebnie poszerzyć twarz. Dużo lepszym wyborem będą na pewno kolory bardziej stonowane.

Mocne rysy twarzy pań – jakie okulary do kwadratowej twarzy?

Mocne oraz wyraziste rysy twarzy są często powodem do zmartwień dla kobiet na całym świecie. Niektóre z nich mogą mieć nawet na tym punkcie kompleksy. Jak się jednak okazuje zupełnie niepotrzebnie. Na jakie okulary do kwadratowej twarzy powinny się decydować panie? Satysfakcjonującym wyjściem z sytuacji może okazać się w przypadku takiego typu urody wybór oprawek o owalnym lub okrągłym kształcie. Takie oprawki mogą nieco złagodzić rysy twarzy i nadać im bardziej kobiecy charakter.

Okulary bez oprawek a kwadratowa twarz – czy to dobry pomysł?

Okulary bez oprawek coraz bardziej zyskują na popularności zwłaszcza wśród młodych ludzi. Czy takie rodzaj oprawek będzie dobrze komponować się z kwadratową twarzą? Okazuję się, że tak. Wiele osób o takiej urodzie decyduję się właśnie na takie oprawki z dwóch powodów. Wielu użytkowników takich okularów ceni sobie wygodę ich użytkowania. Mowa tu oczywiście o szerokim kącie widzenia oraz estetycznym wyglądzie. Drugim powodem, dla którego warto zdecydować się na taki rodzaj oprawek jest to, że pozwolą one na wyróżnienie się tłumu. Niestety często zdarza się, że ludzie o wyrazistych rysach twarzy odbierani są jako mniej inteligentni (cóż, psychologia). Okulary tego rodzaju sprawią, że ludzie z otoczenia będą postrzegać taką osobę jako bardziej oczytaną.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.