Jakie okulary do owalnej twarzy?

Czasami już na pierwszy rzut oka można stwierdzić, czy dany typ oprawek pasuje do danej osoby, czy też nie. Składa się na to wiele czynników. Poczynając od charakterystyki, kształtu czy też koloru samych oprawek, a na kształcie oraz karnacji twarzy konkretnej osoby kończąc. Jednak tym, co najbardziej wpływa na atrakcyjność osoby w okularach jest wspomniany wcześniej kształt twarzy. Rodzaj oraz kształt ramki będzie się diametralnie różnił w przypadku osoby o mocnych rysach twarzy od właściciela twarzy nieco bardziej zaokrąglonej. Oczywiście w tym momencie nasuwa się pytanie. Jak dobrać okulary do twarzy, aby wyglądać bardziej atrakcyjnie?

Jakie okulary do owalnej twarzy?

Różne kształty twarzy warunkują to, czy dana osoba będzie w konkretnych oprawkach wyglądać dobrze, czy wręcz przeciwnie. Dobór odpowiednich oprawek w przypadku twarzy owalnej może okazać się najtrudniejszy. Twarz o takim kształcie charakteryzuje się tym, że jej długość oraz szerokość to niemal dwa identyczne wymiary. Oprawki w takim przypadku powinny przede wszystkim optycznie wydłużać oraz wyszczuplać twarz. W tym celu warto stosować okulary o bardziej prostokątnych kształtach. Dobrym pomysłem będzie również kupno oprawek, które nie posiadają obramowania dolnego. To z kolei pozwoli na podkreślenie górnej części twarzy. Najbardziej odpowiedni kolor oprawek w przypadku twarzy o owalnym kształcie to czarny, jednak oprawki brązowe również doskonale sprawdzą się w tej roli.


Twarz okrągła – jak dobrać odpowiednie oprawki?

Okrągła twarz jest oczywiście nieco podobna do tej o owalnym kształcie, jednak pod pewnymi względami się różni. Twarz okrągła charakteryzuje się większą różnią pomiędzy jej szerokością a długością. Oczywiście wszystkie oprawki, którą pasują do twarzy o owalnym kształcie, będą również pasować do tej nieco bardziej okrągłej. Osoby o okrągłej twarzy mogą sobie pozwolić jednak na nieco więcej. Odpowiednie w tym przypadku będą więc okrągłe lub owalne oprawki, ponieważ twarz tego rodzaju wydaję się być bardziej szczupła. Znakomitym rozwiązaniem będzie również zakup okularów bez oprawek, które pozwolą na lepsze zaprezentowanie na przykład makijażu.

Jakie okulary do owalnej twarzy? – najważniejsze cechy

Osoby o owalnym kształcie twarzy nie muszą martwić się zbytnio wyborem oprawek, ponieważ jak już zostało wspomniane wcześniej, niemal każdy rodzaj będzie idealnie pasował do twarzy tego rodzaju. Przy wyborze warto jednak zwrócić uwagę na szerokość konkretnych okularów. Konkretny model nie powinien być szerszy niż głowa. Szerokość głowy mierzymy natomiast między dwiema skroniami. Oprawki zbyt szerokie mogą optycznie poszerzyć twarz, co w przypadku twarzy owalnej jest niepożądane. Oprawi oczywiście powinny być trwałe. Okulary nie mogą powodować żadnych ucisków w okolicy nosa, ponieważ w dłuższej perspektywie może to prowadzić do bólu głowy. Obecnie największa popularnością cieszą się oprawki plastikowe, ponieważ są niezwykle lekkie a przy tym doskonale prezentują się na niemal każdej twarzy.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Oprawki