Jakie okulary do podłużnej twarzy?

Dobór oprawek zgodnie z kształtem twarzy jest bardzo ważny, ponieważ ma wpływ na to, czy ich użytkownik będzie wyglądał w konkretnym modelu atrakcyjnie. Posiadaczy twarzy podłużnej, która zwęża się ku dołowi, mogą być zadowoleni, ponieważ do twarzy o takiej charakterystyce będzie pasować większość oprawek. Jakie okulary do podłużnej twarzy? W poniższym tekście zostaną zaprezentowane i omówione oprawki, które będą najlepiej współgrały z twarzą podłużną.

Jakie okulary do podłużnej twarzy – oprawki w stylu Nerdy

Pierwszą propozycją dla posiadaczy podłużnej twarzy są wspomniane wcześniej oprawki w stylu Nerdy. Ten model lawinowo zyskał popularność zwłaszcza wśród osób młodych. Nawet osoby, u których nie zdiagnozowano poważnej wady wzroku, decydują się na zakup właśnie takich oprawek. Są to tak zwane zerówki. Dlaczego taki styl najlepiej komponuje się z twarzami o kształcie podłużnym? Wpływ ma no to przede wszystkim wyraźne podkreślenie górnej części twarzy, co optycznie jest bardziej zwiększy dysproporcje pomiędzy jej górną a dolną częścią. Dzięki temu prostemu zabiegowi twarz będzie wyglądać bardzo szczupło. Takie oprawki będą więc idealnie pasować do osób bardzo szczupłych, ale i osoby cierpiące z powodu nadwagi będą bardzo zadowolone z zakupu oprawek właśnie w takim stylu. Zatem odpowiedzią na pytanie, jakie okulary do podłużnej twarzy, są na pewno okulary w stylu Nerdy.

Jakie okulary do podłużnej twarzy – oprawki w stylu retro

Wśród propozycji oprawek dla osób o podłużnej twarzy nie mogło oczywiście zabraknąć oprawek w stylu retro. Przybierają one jednak różne formy. Dziś do najbardziej popularnych modeli należą oprawki okrągłe oraz okulary przeciwsłoneczne – tak zwane pilotki. Oba modele doskonale współgrają z podłużną twarzą, nadając jej bardziej wyrazistego oraz nieco zadziornego charakteru. Dodatkową zaletą obu modeli okularów korekcyjnych są oczywiście dodatkowe benefity, które wynikają z użytkowania właśnie takich modeli. Do takich zalet zaliczyć można dodatkową ochronę przed promieniami słonecznymi dzięki filtrowi UV. W taki filtr wyposażona jest większa część okularów przeciwsłonecznych.

Twarz podłużna – oprawki plastikowe czy metalowe?

Wiele osób podczas wyboru najbardziej odpowiednich oprawek staje przed dylematem – oprawki metalowe czy plastikowe? Jak już zostało wspomniane wcześniej, do twarzy o podłużnym kształcie będą na pewno pasowały niemal każde oprawki. Oczywiście zarówno oprawki metalowe jak i plastikowe posiadają wady oraz zalety. Wybór najbardziej odpowiednich jest więc w tym przypadku subiektywnym wyborem każdego konsumenta. Jakie okulary do podłużnej twarzy? Oprawki metalowe na pewno będą gwarantowały większą trwałość podczas upadku, jednak plastikowe modele będą bardziej odpowiednie dla osób, które zmagają się z chorobami skóry oraz nadmierną potliwością. Ostateczna decyzja o wyborze najbardziej odpowiednich oprawek powinna więc należeć do kupującego. Taka osoba powinna wziąć pod uwagę zarówno proporcje swojej twarzy, jak i stan cery.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog