Kocie oczy, kujonki, lenonki – jak dopasować modne oprawki do kształtu twarzy

Obecnie okulary pełnią funkcję nie tylko korekcyjną, ale również ozdobną. Nie trzeba już wstydzić się noszenia szkieł. Niekiedy z pomocą okularów można lepiej podkreślić lub załagodzić rysy twarzy. Wszystko zależy od odpowiedniego doboru oprawek. Dzisiaj w modzie jest naprawdę wiele rodzajów okularów i każdy może wybrać coś dla siebie. Królują między innymi lenonki, kujonki, a także „kocie oczy”. Do jakiego kształtu twarzy są one najlepsze? W jaki sposób dobierać oprawki tak, aby wyglądać korzystnie?

Okulary a kształt twarzy

Dopasowanie okularów do kształtu twarzy z pozoru może wydawać się trudne, ale w praktyce takie nie jest. Trzeba po prostu poznać kilka zasad, które rządzą wyborem oprawek. Mogą one pomóc nam wyszczuplić twarz, złagodzić rysy czy dodać powagi. Do jakiego kształtu twarzy są najlepsze dane oprawki? Osoby o okrągłej twarzy powinny wybrać prostokątne albo kwadratowe, ale ważne, aby nie były za szerokie. Natomiast osoby, których twarz jest bardziej kanciasta, muszą złagodzić ją owalnymi albo okrągłymi szkłami, najlepiej z grubymi oprawkami. Oczywiście od zasad tych zdarzają się wyjątki, wszystko zależy od danego modelu oraz naszych rysów.

Oprawki w stylu „kocie oczy”

Mówi się, że koty mają w swoim spojrzeniu coś intrygującego. Wiele kobiet stara się tak malować, aby uzyskać efekt kociego spojrzenia. Jest to możliwe również dzięki specjalnym oprawkom nazywanym właśnie „kocimi oczami”. Do jakiej twarzy okulary typu „kocie oczy” pasują najbardziej? Są one odpowiednie m.in. do twarzy w kształcie serca. Przyjmuje się, że wysmuklają one okrągłą, pełną twarz, podobnie trójkątną. Polecane są również dla osób o kwadratowej twarzy, bowiem łagodzą rysy i optycznie wysmuklają jej dolne partie. Osoby o  owalnym kształcie twarzy również mogą zdecydować się na okulary „kocie oczy”, bowiem w żaden sposób nie zaburzą one wyglądu, a z pewnością dodadzą odrobiny tajemniczości.

Okulary lenonki i kujonki

W ostatnich latach popularnością cieszą się także okrągłe oprawki, znane przede wszystkim za sprawą lenonek i kujonek. Okulary typu lenonki zasłynęły szczególnie w czasach hippisów, ale obecnie wróciły do łask. Pasują one do twarzy owalnej, ale oprócz tego powinni po nie sięgać posiadacze kwadratowego kształtu, z wyraźnie zarysowanymi rysami. Okulary lenonki nieco je złagodzą. Niestety, mogą nie wyglądać zbyt dobrze z okrągłą buzią. Z kolei okulary typu kujonki doskonałe są dla osób, które mają wysokie czoło. Polecane są również osobom z subtelnymi rysami oraz paniom mającym wyraźnie zarysowane policzkowe kości. Istotne jest to, aby oprawki nie wystawały poza twarz, bowiem znacznie zaburza to proporcje. Kujonek powinny wystrzegać się natomiast osoby o dużym nosie i pełnej twarzy.

Oczywiście przed zakupem okularów najlepiej jest przymierzyć różne modele i nie kierować się tylko i wyłącznie schematami. Najważniejsze jest, aby czuć się w danych oprawkach dobrze oraz dopasować je do naszych indywidualnych preferencji oraz szczegółów twarzy.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog