Lenonki – okulary dzieci kwiatów

Ostatnio coraz więcej osób decyduje się na lenonki. Co trzeba wiedzieć o tych okularach? Kiedy warto je zakładać, a kiedy unikać? Jakie są najważniejsze zalety tych produktów?

Okulary lenonki – skąd wzięła się nazwa?

Lenonki to wzór okularów posiadających okrągłe oprawki. Ciekawostką jest fakt, że nazwa tych produktów wywodzi się od słynnego brytyjskiego muzyka, Johna Lennona. To właśnie jeden z członków The Beatles zasłynął noszeniem okularów o okrągłych oprawkach i wprowadził tym samym nowy trend modowy. Lenonki były szczególnie popularne w subkulturze hipisów. Teraz ponownie wracają do łask, ponieważ pozwalają pozytywnie wyróżniać się z tłumu i stanowią ciekawy dodatek do wielu wyjściowych kreacji (uwzględniając szczególnie styl sportowy).

Lenonki – do jakiej twarzy pasują?

Lenonki charakteryzują się okrągłymi szkłami i cienkimi oprawkami. Świetnie pasują do twarzy prostokątnej, ponieważ sprawiają, iż staje się bardziej proporcjonalna. Ten rodzaj okularów polecany jest też osobom, które chcą zaopatrzyć się w produkty delikatne i jednocześnie mało widoczne. Lenonki nie przytłaczają twarzy i sprawiają, że uroda jest subtelnie podkreślona.

Kiedy należy unikać tych okularów?

Lenonki nie pasują do twarzy okrągłej. Zadaniem odpowiednich okularów, w tym przypadku, powinno być jej wysmuklenie oraz optyczne wydłużenie. Posiadając twarz okrągłą należy wybierać produkty o oprawkach nieco szerszych, niż twarz, oraz trochę grubszych.

Dlaczego warto nosić lenonki?

Okulary lenonki są bardzo uniwersalne. Pasują do praktycznie każdej stylizacji. Przede wszystkim jednak świetnie komponują się ze sportowym stylem, dlatego z powodzeniem można stosować je na przykład w czasie luźnych wyjść ze znajomymi.

Coraz więcej osób zakłada okulary lenonki także na bardziej podniosłe uroczystości. W takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na czarne oprawki, które będą dobrze komponować się z odświętną kolorystyką.

Okulary lenonki bardzo dobrze komponują się również z wieczorowymi sukniami czy zwiewnymi sukienkami. To bardzo modny dodatek, który aktualnie jest wybierany przez coraz więcej polskich oraz światowych celebrytek.

Ten rodzaj okularów świetnie sprawdza się w kombinacji ze stylem hippie. Nie może być jednak inaczej, skoro lenonki swego czasu były bardzo popularne wśród dzieci kwiatów. Niektóre osoby, które dalej ubierają się w ten sposób, nie wyobrażają sobie założyć innych pary okularów, niż lenonki, które dla większości wyznawców tego stylu są wręcz kultowe.

Można je swobodnie łączyć także ze stylem boho. Ten rodzaj ubierania jest w ostatnim czasie coraz częściej wybierany przez kobiety, a lenonki stanowią ważny element szczególnie letnich stylizacji – w końcu można je z łatwością dopasować do sukienek, torebek z frędzlami, kapeluszy czy butów.

Zbliża się okres wakacyjny. Na dworze będą panowały wysokie temperatury, co często daje się we znaki i jest niebezpieczne dla zdrowia. Okulary lenonki mogą pomóc, ponieważ pełnią funkcję nie tylko dekoracyjną, ale także praktyczną. Przeciwsłoneczne produkty z tej serii blokują wszystkie 3 zakresy promieniowania ultrafioletowego UVA, UVB i UVC i zapewniają oczom 100% ochrony przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Oprawki