Letnie trendy w okularach

Nadeszło lato. Czas relaksu i beztroskiej zabawy. Trend ten wyraźnie widać również w modzie – także tej związanej z okularami. Na wybiegach w sezonie letnim na ogół pojawiają bardziej ekstrawaganckie wzory niż ma to miejsce w innych porach roku. Jakie są więc trendy 2016?

Kolorowe oprawki

Modne okulary to w tym sezonie przede wszystkim modele o dużych, kolorowych oprawkach. Projektanci stawiają na ogół na żywe tonacje – zielenie, błękity a także czerwienie. W tym roku pojawiają się również odcienie jaśniejsze niż w poprzednich sezonach – turkusy czy beże. Prócz gładkich oprawek, modne są również desenie, zwłaszcza te „zwierzęce”. Do łask po raz kolejny wracają więc panterki, paski a la zebra czy łaciate oprawki. Popularnością cieszą się także wzory zupełnie abstrakcyjne – również te wpisujące się w styl hippie. Furorę robią odważne „kreskówkowe” nadruki – buźki, przywołujące na myśl emotikony, czy delikatnie zarysowane postacie z bajek dla dzieci. Wyjątek od tej reguły stanowią modele inspirowane latami 50. – w tym przypadku postawić można na klasyczną czerń.

Pamiętajmy, że modne okulary niekoniecznie charakteryzują się jednolitymi oprawkami – popularne są tak zwane „brwi”, czyli kolorowe górne części oprawek przy zachowaniu jednolitej tonacji w ich pozostałej części, a także czy barwne boki. Triumfy święcą również dodatki biżuteryjne, wtopione w oprawki.

Kształty na lato

Na fali popularności tzw. nerdów do mody weszły grube, masywne oprawki. Ten trend nie zmienia się od lat. W tym sezonie są również modne okulary w klasycznych kształtach, a także tzw. muchy czy kocie oczy. Dominują rozmiary XXL. Często oprawki są asymetryczne – pogrubieniu ulega np. tylko część okalająca szkła od góry. Większe oprawki dodają twarzy nieco zawadiackiego charakteru, stanowią ciekawy element odważnych modowych stylizacji. Ostrzegamy jednak, że należy nosić je z wyczuciem – zbyt duże „muchy” potrafią zdominować szczupłą, niewielką twarz.

Na wybiegach pojawiają się jednak również okulary o cieniutkich metalowych oprawkach – między innymi lenonki czy aviatory. Wśród lenonek nowością są oprawki łączące klasyczny metal z… plastikiem (najczęściej o pastelowych, delikatnych barwach).

Cieniowane soczewki

Wielu producentów okularów przeciwsłonecznych postawiło w tym sezonie na lustrzanki, o intensywnie kolorowych lub cieniowanych szkłach. Wielokolorowe soczewki najmodniejsze są w wersji tęczowej lub w „cukierkowych” słodkich barwach (np. połączenie pudrowego różu i błękitu). Tego typu szkła najlepiej sprawdzają się skontrastowane z wyraźnymi np. białymi plastikowymi oprawkami. Można je spotkać również w lenonkach i aviatorach. Takie okulary przeciwsłoneczne są na tyle ciekawym akcentem, że najlepiej zestawiać je ze stonowanymi kreacjami.

 

Jak widać, rozpiętość trendów w tym roku jest wyjątkowo duża. Bez względu na to, czy jesteśmy miłośnikami klasycznych kształtów oprawek, czy nowoczesnych, asymetrycznych możemy w nadchodzącym sezonie poczuć się modnie i stylowo.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.