Modne okulary na plażę 2018

Sezon wakacyjny 2018 już rozpoczęty. Tłumy ludzi zaczynają gromadzić się na plażach, aby pływać, nurkować, odpoczywać i dobrze się bawić, ale również zaprezentować się od jak najlepszej strony. Okulary przeciwsłoneczne to jeden z najbardziej charakterystycznych dodatków do ubioru w okresie letnim. Chronią wzrok, ale również podkreślają nasze atuty, np. eksponują uśmiech. Plaża staje się swoistego rodzaju wybiegiem, gdzie każdy z nas może zaprezentować swoją wakacyjną kreację. Nie pozwól, aby najnowsze trendy Cię ominęły! Poniżej przedstawiamy najważniejsze hity letniego sezonu 2018 na plażę!

Modne okulary na plażę 2018 – powrót retro!

„Must have” w tym sezonie to przede wszystkim vintage i powrót do klasyki. Na topie są m.in. kocie oczy – okulary przeciwsłoneczne charakterystyczne dla lat 50. XX wieku, noszone przez takie gwiazdy jak Marylin Monroe czy Audrey Hepburn. Dodają klasy i elegancji, ale również przyciągają uwagę otoczenia swoimi spiczastymi oprawkami. Idealnie komponują się i wysmuklają okrągła oraz trójkątną twarz. Do równie popularnych modeli należą także niestarzejące się okulary lenonki. Jeśli chodzi o szkła i oprawki, doskonałym wyborem będzie lekkość i pstrokacizna. Delikatne, metalowe oprawki i kolorowe soczewki to absolutny top plażowych kreacji. Kolorem roku 2018 ogłoszono jagodowy sorbet, dlatego przed wypadem na plażę warto zaopatrzyć się w przynajmniej jedne okulary z fioletowymi soczewkami.

Modne okulary na plażę 2018 – futurystyczne trendy

Mimo niesłabnącej mody na nostalgię, paradoksalnie równie popularne są okulary przeciwsłoneczne w stylu futurystycznym. Zachwycają się nimi gwiazdy takie jak Rihanna czy Gigi Hadid. Mowa o modelach z wąskimi oprawkami i niskimi soczewkami, ale również „no frame” oraz „half frame”. Ostatnie z wymienionych okularów przeciwsłonecznych charakteryzują się różnym stopniem schowania oprawki. „No frame” nie posiadają jej wcale, ukryta jest za soczewką, natomiast „half frame” mają oprawkę jedynie z jednej strony, najczęściej od góry. W połączeniu z barwionymi soczewkami i stonowanym strojem kąpielowym stanowią kreację, która podbije niejeden egzotyczny kurort!

Modne okulary na plażę 2018 – polaryzacja

Podczas wyboru okularów przeciwsłonecznych, oprócz panujących trendów, warto kierować się także funkcjonalnością. Plaża to środowisko bardzo niebezpieczne dla ludzkiego oka. Zwykle pozbawiona jest naturalnego cienia, wzrok wystawiony jest na działanie promieni UV niemal cały dzień, a woda oraz piasek potęgują działanie promieni słonecznych. Klasyczne filtry UV zabezpieczają jedynie przed bezpośrednim promieniowaniem ultrafioletowym. Filtry polaryzacyjne chronią również przed niebezpiecznymi odblaskami słonecznymi powstałymi przez odbicie promieni słonecznych, np. od powierzchni wody. Okulary przeciwsłoneczne wyposażone zarówno w filtr UV, jak i polaryzacyjny, stanowią niemal stuprocentową barierę chroniącą nasze oczy przed szkodliwym działaniem słońca. Ponadto, nie rezygnujemy z modnego wyglądu, gdyż większość dobrych i znanych marek preferuje tego rodzaju zabezpieczenia wzroku w swoich produktach.

 

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog