Modne okulary z kolorowymi szkłami

Okulary już od kilku lat wróciły do łask. Osoby z wadą wzroku nie muszą przejmować się, że konieczne jest ich noszenie, a ci, którzy nie muszą, chętnie kupują sobie zerówki jako dodatek do swojej stylizacji. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów okularów, kształtów oprawek, ich kolorów. Popularnością zaczęły także cieszyć się kolorowe szkła. Przede wszystkim nosi się je latem, jako ochrona przed słońcem i podkreślenie wakacyjnego outfitu, ale sporo osób zakłada je również w inne pory roku np. do rockowej stylizacji.

Różnokolorowe szkła w okularach

O ile dawniej okulary przeciwsłoneczne kojarzyły się nam przede wszystkim z ciemnymi szkiełkami, najczęściej brązowymi, o tyle teraz w sklepach spotkać można praktycznie wszystkie kolory tęczy. Na które okulary się zdecydować? Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji oraz zastosowania danych okularów. Jeśli chcemy, aby były widoczne nasze oczy, powinniśmy wybrać szkła różowe lub żółte. Z reguły świetnie prezentują się barwne lenonki czy modele typu pilotki. Z kolei, kiedy potrzebujemy okularów do jazdy samochodem, dobrze jest wybrać żółte lub pomarańczowe szkła. Powinniśmy w tym przypadku unikać ciemnych kolorów, bowiem mogą one zaburzyć widzenie. Natomiast w sytuacji, kiedy wybieramy się na plażę i wiemy, że będziemy bardzo narażeni na promienie słoneczne, lepiej jest zdecydować się na ciemniejsze, gdyż z reguły stanowią one mocniejszą ochronę. Istotne są również nasze osobiste upodobania. Mężczyzna niekoniecznie będzie dobrze się czuł z różowymi szkłami, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby sobie takie sprawić. Poza tym, jedni wolą mocno przyciemniane okulary, a inni preferują widzieć świat „na różowo”. Kolor szkieł w okularach to głównie kwestia gustu.

Do czego zakładać okulary z kolorowymi szkłami?

Wiele osób boi się zakupić okulary z kolorowymi szkłami, bo myśli, że będzie wyglądać w nich kiczowato. Tymczasem, jeśli zostaną one odpowiednio dobrane, mogą stanowić naprawdę doskonałe uzupełnienie stylizacji. Latem bez problemu można je założyć praktycznie do wszystkiego, nawet do eleganckiego stroju. Świetnie współgrają ze strojem kąpielowym, letnią sukienką, koszulą itd. W tej sytuacji naprawdę ograniczeń praktycznie nie ma. W inne pory roku barwne okulary świetnie mogą się sprawdzić jako dodatek do rockowej stylizacji. Podarte jeansy, koszula w kratę, skórzana kurtka plus kolorowe lenonki to niesamowity i świetny look, którego nie musimy się bać. Takie szkła będą właściwie niemal zawsze dobrze wyglądać z jeansem i skórą. Do zimowej puchowej kurtki raczej już ich nie założymy, ale wiosną i jesienią jak najbardziej.

Kolorowe szkła a oprawki

Aby dobrze wyglądać w okularach z kolorowymi szkłami, istotne jest to, aby dobrać oprawki odpowiednio do kształtu swojej twarzy, karnacji, koloru oczu itp. Barwne szkła połączone z pstrokatymi oprawkami niekoniecznie prezentują się dobrze. Oczywiście latem można sobie pozwolić niemal na wszystko. Lecz gdy chcemy, aby to było spójne uzupełnienie naszego stroju, musimy dobrać je uważniej. Ponadto warto dowiedzieć się, jakie kształty oprawek okularowych i kolory najbardziej nam pasują. Okularami można bardzo dużo zdziałać i znacznie poprawić swój wygląd.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog