Nakładki na okulary – hit czy kit?

Latem wielu okularników staje przed dylematem – dobra jakość widzenia, czy ochrona oczu przed słońcem? Z odpowiedzą na ich potrzeby już kilka sezonów temu wyszli producenci nakładek na okulary. Ten praktyczny gadżet pokochały już miliony osób. Nadal jednak nie brakuje sceptyków zastanawiających się, czy nakładki na okulary nie są kiczowatym gadżetem. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Nakładki na okulary – Co to jest?

Mówiąc krótko – nakładka na okulary korekcyjne to praktyczne rozwiązanie, które pozwala osobom z wadą wzroku, nie nadającą się do korekty soczewkami kontaktowymi, w ciągu zaledwie kilku minut zamienić swoje codzienne okulary w ochronę przeciwsłoneczną. Mocowana jest do oprawki np. na magnes, dzięki czemu nie trzeba wybierać pomiędzy korekcją wzroku, a ukryciem oczu przed promieniowaniem i zbyt intensywnym światłem.
Nakładka na okulary jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, które sprawdzi się w wielu sytuacjach. Ich zaletą jest to, że nie musisz zdejmować okularów i zamieniać ich na inne, jeśli zechcesz skorzystać z polaryzacji, efektu rozjaśnienia lub soczewki lustrzanej. Co ważne – montaż nakładki do oprawki nie wiąże się z jej uszkodzeniem.

Polaryzacja wyeliminuje męczące odblaski

Dużym powodzeniem cieszą się uniwersalne nakładki przeciwsłoneczne z polaryzacją, po które chętnie sięgają zarówno pani, jak i panowie. To idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy potrzebujesz soczewki korygującej wzrok wspartej ochroną przeciwsłoneczną dla oka i komfortem patrzenia przez okulary, a jakiego słynie polaryzacja.
Przyciemnione nakładki na okulary szczególnie docenią kierowcy. Sięgając po nie zyskają nie tylko ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale też pozbędą się refleksów świetlnych odbitych od płaskich powierzchni drogi, wody lub śniegu. Taką ochronę oczu przed intensywnym promieniowaniem słonecznym wspartą lepszą widocznością i wyższym kontrastem polecamy również narciarzom i miłośnikom górskich, zimowych wędrówek oraz wędkarstwa.

Nakładka z efektem lustra

Nosząc okulary korekcyjne nie musisz rezygnować z soczewek przeciwsłonecznych zwanych lustrzankami. Polecamy zielono-niebieskie nakładki z polaryzacją, które sprawdzą się przy okularach optycznych, leczniczych i zerówkach. Dzięki temu, że możesz zamocować je na niemal każdym modelu okularów, będą one złotym środkiem dla korekcji wzroku, modowych trendów i komfortu użytkowania przeciwsłonecznych okularów polaryzacyjnych.

Montaż takiej nakładki jest bardzo prosty. Rozstaw widełek możesz dowolnie regulować. Wystarczy odgiąć je w dowolną pozycję, by dopasować nakładkę do aktualnie noszonych okularów korekcyjnych. To oznacza, że nie musisz kupować kilku nakładek, jeśli na co dzień korzystasz z więcej, niż jednej oprawki z soczewkami.

Nowy design starych okularów

Ciekawostką jest to, że nakładka na okulary może zmienić styl noszonych na co dzień okularów korekcyjnych. Wystarczy chwila i jeden gest, by przeprowadzić ich metamorfozę – zmienić kształt ramki, kolor lub materiał, z jakiego jest wykonana. Nakładka może więc być nie tylko ratunkiem, gdy staniesz oko w oko ze słońcem i nie możesz zrezygnować z okularów korekcyjnych, ale też łatwym i tanim sposobem na stworzenie nowego wizerunku.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.