Nakładki polaryzacyjne – po co, jak używać, dla kogo?

Duże natężenia światła słonecznego może bardzo uprzykrzyć życie, zwłaszcza w sezonie letnim i zimowym. Zbyt duży poziom oświetlenia znacznie obniża komfort patrzenia, a w skrajnych przypadkach może stwarzać poważne zagrożenie. Zwykłe szkła korekcyjne na niewiele się jednak zdadzą, ponieważ zostały zaprojektowane w zupełnie innym celu. Jak zatem radzić sobie ze zbyt dużym światłem? Idealnym rozwiązaniem tego problemu mogą okazać się nakładki polaryzacyjne.

W jakim celu stosuje się nakładki polaryzacyjne?

Specjalistyczne nakładki polaryzacyjne stosuje się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba ochrony wzroku przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Ogromną zaletą nakładek tego rodzaju jest to, że można je stosować wraz z aktualnie noszonymi okularami, a więc nie trzeba zaopatrywać się w kolejną parę okularów, co mogłoby wiązać się z dodatkowymi kosztami. Nakładki polaryzacyjne można w bardzo łatwy sposób nałożyć na okulary, ale również szybko zdjąć, co jest niewątpliwą zaletą na przykład podczas wchodzenia do pomieszczenia, gdzie poziom natężenia światła jest najczęściej dużo niższy, niż ten panujący na zewnątrz.

Jak dobrać i stosować nakładki polaryzacyjne?

Dobór odpowiednich nakładek polaryzacyjnych uzależniony jest od rozmiaru szkieł korekcyjnych. Niezmiernie ważne jest, aby obie powierzchnia nakładek polaryzacyjnych była niewiele większa od powierzchni szkieł korekcyjnych. W innym przypadku może powstać luka, przez którą światło słoneczne będzie dostawać się do oka i powodować dyskomfort. Nakładki dokładnie dopasowane do rozmiaru szkieł korekcyjnych, to również ryzyko powstawania odblasków na styku obu akcesoriów, które dla użytkowników okularów są zazwyczaj bardzo irytujące. Odpowiednie dopasowanie rozmiaru nakładek polaryzacyjnych do rozmiaru okularów ma również ogromne znaczenie estetyczne. Modele za małe będą wyglądały bardzo nieestetycznie.

Kto powinien stosować nakładki polaryzacyjne?

Z tego sprytnego rozwiązania korzystać może każdy, kto odczuwa taką potrzebę. Istnieje jedna pewna grupa osób, dla której stosowanie nakładek polaryzacyjnych jest szczególnie zalecane. Do grupy tej należą przede wszystkim kierowcy. Zbyt duże natężenia światła słonecznego stwarza zagrożenie zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Latem słońce może oślepiać kierowców, bezpośrednio świecąc im w oczy. Zimą głównym winowajcą jest śnieg, który odbija promienie słoneczne. Nagłe oślepienie światłem słonecznym może powodować chwilową ślepotę, a stąd już bardzo niedaleka droga do wypadku.

Dlaczego nakładki polaryzacyjne to lepszy wybór?

Polaryzacja pozwala na zatrzymanie nagłych błysków jasnego światła, a przecież takie właśnie rozbłyski występują najczęściej. Z tego powodu lepszym pomysłem jest inwestycja w nakładki polaryzacyjne, które przy niewielkiej różnicy cenowej oferują dużo lepszą ochronę oczu użytkownika, niż ma to miejsce w przypadku zwykłych, standardowych nakładek. Nakładki polaryzacyjne, podobnie jak standardowe, najczęściej wyposażone są również w filtr UV.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog