Nowe okulary na Dzień Matki

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Matki. Zastanawiacie się, co kupić z tej okazji waszym rodzicielkom? Bardzo dobrym pomysłem są okulary. W końcu służą nie tylko do utrzymania narządu wzroku w dobrej kondycji, ale pełnią także funkcję ozdobną i mogą być niezwykłym dodatkiem wielu wyjściowych stylizacji. Czym kierować się wybierając okulary z okazji tego majowego święta? Jakie produkty będą w tym celu najbardziej odpowiednie?

O czym pamiętać wybierając okulary?

W pierwszej kolejności należy dokładnie dowiedzieć się, jaką wadę wzroku mają solenizantki. Wszystko po to, aby wybrać dla nich produkty, które utrzymają jakość widzenia na odpowiednim poziomie (można też zdecydować się na zerówki dla pań bez wad wzroku, które na przykład podkreślą urodę). Okulary powinny być też dobrane pod kątem przeznaczenia. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na okulary do pracy przy komputerze czy jazdy samochodem. Zbliża się okres letni, dlatego świetnym wyborem są także produkty przeciwsłoneczne (lub z dodatkową polaryzacją).

Pamiętajcie, aby dobierać kolor oprawek okularowych zgodnie z przyjętymi zasadami. Elementy metalowe są z reguły delikatniejsze i mniej widoczne na twarzy. Warto wiedzieć, że uważane są za najbardziej eleganckie. Tymczasem elementy z tworzywa są bardziej trwałe i świetnie sprawdzają się na przykład jako okulary do czytania. Musicie zwrócić uwagę także na kolor oprawek i dopasować je (do danej osoby) pod kątem kilku czynników (jest to między innymi kształt głowy, kolor włosów czy barwa oczu). Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Jakie okulary podarować mamom?

Ostatnio bardzo popularne są okulary z powłoką antyrefleksyjną, która minimalizuje natężenie światła odbitego oraz zwiększa skalę światła przechodzącego. Takie produkty szczególnie są polecane kobietom, które dużo pracują przy komputerze czy po prostu spędzają swój wolny czas surfując po sieci. Ponadto, są rekomendowane paniom, które często jeżdżą samochodami.

Wasze mamy są pasjonatkami literatury i bardzo często wertują różne książki? W tym przypadku świetnie sprawdzą się okulary do czytania. Te produkty zostały wyprodukowane z myślą o kobietach, które kochają literaturę. Choćby dlatego, że powodują, iż oczy znacznie mniej męczą się nawet po długim okresie czytania.

Zbliża się lato, a co za tym idzie także większe temperatury. Warto zadbać o to, aby wasze mamy nie miały kłopotów z denerwującymi promieniami świetlnymi, które nierzadko utrudniają wykonanie wielu codziennych czynności. Bardzo dobrym wyborem będą okulary fotochromowe, które zmieniają swój odcień wraz z intensywnością światła słonecznego i zawsze gwarantują odpowiednie widzenie – niezależnie od pory dnia i natężenia słońca.

Producenci nie zapomnieli też o kobietach kochających jeździć na rowerze. Przygotowali dla nich okulary do wykonywania tej czynności, które gwarantują komfort i bezpieczeństwo. Dostępne produkty świetnie radzą sobie ze szkodliwym promieniowaniem UVA, UVB oraz UVC. Poza tym, posiadają filtr UV400, który pochłania w 100% niebezpieczne dla oczu promienie słoneczne.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Bez kategorii