Nowe oprawki dla mamy na Dzień Matki

Dzień Matki jest jednym z najważniejszych świąt w naszej kulturze. Jest to również znakomita okazja aby wyrazić rodzicielce wdzięczność za trud wychowania oraz naszą pamięć o tej wyjątkowej osobie. Jednym z najpopularniejszych upominków na ten szczególny dzień są kwiaty lub czekoladki. Czasami jednak warto wyłamać się ze schematu i podarować mamie z okazji Dnia Matki nowe oprawki do okularów. Odpowiednio dobrane okulary mogą z powodzeniem stanowić szykowny a zarazem bardzo praktyczny prezent. Należy przestrzegać jedynie kilku bardzo ważnych zasad, aby prezent okazał się trafiony i przede wszystkim praktyczny dla mamy.

Okrągłe oprawki dla mamy – czy to dobry wybór?

Z wiekiem wzrok może ulec znacznemu pogorszeniu. Jedną z najpowszechniejszych wad wzroku wśród osób starszych jest krótkowzroczność. Przypadłość ta jest szczególnie uciążliwa podczas czytania książek czy też rozwiązywania krzyżówek. Doskonałym remedium na tego typu problemy mogą być okulary do czytania oraz patrzenia z bliskich odległości. Tego rodzaju okulary do czytania najczęściej posiadają oprawki okrągłe. Dlaczego właśnie takie oprawki dla mamy na Dzień Matki? Tym co świadczy o nich bardzo pozytywnie to przede wszystkim wygoda użytkowania. Kształt okrągły będzie umożliwiał płynne spoglądanie znad książki na przykład na gotujący się właśnie obiad. Oprawki o takim kształcie będą również świetnie leżały na nosie. Zapobiegnie to powstawaniu bardzo niekomfortowych odkształceń w okolicach nosa.

Oprawki dla mamy – czym się kierować podczas ich wyboru?

Oprawki dla mamy powinny spełniać kilka kryteriów. Przede wszystkim takie okulary powinny odznaczać się trwałością. W czasie normalnego użytkowania bardzo łatwo o upadek, lecz trwałe okulary powinny wytrzymać nawet takie nieszczęśliwe wypadki. W przypadku okularów na Dzień Matki warto, aby były one wykonane z plastiku. Dlaczego? Ponieważ niektóre pierwiastki zawarte w oprawkach metalowych mogą podrażniać skórę i powodować dyskomfort podczas ich użytkowania. Oprawki dla mamy nie powinny być również zbyt staromodne. Jest to błąd popełniany przez wiele osób, które decydują się na zakup oprawek na Dzień Matki.

Prostokątne oprawki na Dzień Matki – czy warto?

Oprawki dla mamy o prostokątnym kształcie mogą również okazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o wybór prezentu na Dzień Matki. Tego rodzaju okulary doskonale nadają się w przypadku kobiet na wysokich stanowiskach lub tych, które po prostu na co dzień ubierają się bardzo elegancko. Zatem oprawki o takim kształcie będą znakomicie komponować się z garsonką lub też elegancką spódnicą. Warto przy tym jednak zauważyć, że barwa takich oprawek powinna być bardziej stonowana. Dobrym wyborem będą więc oprawki czarne lub srebrne. Dla komfortu ich użytkowania powinno się również zwrócić uwagę na ich rozmiar. Zbyt małe oprawki mogą powodować ucisk w okolicy nosa, co znacznie obniży komfort ich użytkowania. Zbyt duże natomiast będą spadać podczas nachylania się, co z kolei naraża oprawki na uszkodzenie.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog