Okrągłe oprawki - dla kogo najlepsze?

Okrągłe oprawki - dla kogo najlepsze?

- Kategorie: Default

Okrągłe oprawki okularów to nieodłączny atrybut Johna Lennona. To od niego wywodzi się ich popularna nazwa. Lennonki w modowych trendach zagościły wiele lat temu i zajęły w nich mocną pozycję. Modele damskie i męskie cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Są ciekawym dodatkiem do stylizacji, który dodaje charakteru. Mogą też stać się znakiem rozpoznawczym właściciela. Niestety, nie każdy zaprezentuje się w nich dobrze. Dla kogo będą najlepsze okrągłe oprawki?

Ostre rysy kanciastej twarzy

W okrągłych oprawkach okularów świetnie zaprezentują osoby o twarzy kanciastej, z ostrymi rysami. Taki typ urody reprezentował właśnie posiadać najsłynniejszej pary tego typu oprawy John Lennon. Nosząc lenonki odwrócisz uwagę od ostro zakończonego podbródka w twarzy trójkątnej. To również dobra propozycja dla owalu, gdy chcesz wprowadzić równowagę pomiędzy szerokością, a długością swojej twarzy. Po lenonki nie powinny się gać osoby o twarzy okrągłej. W tym przypadku tego typu oprawka okularów podkreśli pełne policzki. To z kolei sprawi, że twarz będzie wydawała się pełniejsza, niż w rzeczywistości.

Półramki Okulary Uniseks Antyrefleksyjne 2763

Duże, wyraziste dla zwężenia twarzy

To, że okulary typu lenonki korzystne są jedynie dla pociągłych twarzy, nie oznacza że nie okrągłych oprawek nie mogą nosić osoby z pełniejszym licem. Polecamy im szkła osadzone w dużych, wyrazistych oprawach z grubą ramką. Chcąc optyczni zwęzić twarz, należy sięgnąć po oprawki na tyle duże, by sięgały one poza skronie. W dużych, wyrazistych oprawach nie zaprezentują się dobrze osoby o małych twarzach i filigranowych sylwetkach. W takim przypadku wybierając okulary dla siebie zwróć uwagę, by nie przytłoczyły one Twojego wizerunku. Polecamy sięgnąć po modele z subtelnym, niemal niewidocznym obramowaniem. Dobrym rozwiązaniem będą okulary bezramkowe.

Okulary Lenonki z filtrem światła niebieskiego do komputera zerówki T7587

Do stylu ubierania się

Wybierając okrągłe oprawki okularów warto pamiętać, że nie przy każdej stylizacji zaprezentują się one korzystnie. Lenonki z transparentnymi szkłami korekcyjnymi nie pasują do stylu sportowego i eleganckiego. Dobrym tłem dla nich będzie niezobowiązujący casual. W wersji damskiej okrągłe oprawki okularów będą świetnym dopełnieniem stylu boho. Długie, zwiewne sukienki i elementy garderoby odnoszące się do stylów hippie z lat 70. będą dla nich idealnym tłem. Pamiętaj jednak, że od każdej zasady można odejść, a moda lubi odważne posunięcia. Szukaj kompromisów i nie bój się przełamywania obowiązujących trendów. To najlepszy sposób, by wyrazić siebie.

Oprawki Zerówki z antyrefleksem Owalne - a'la Lenonki  2269-6

Liczy się własny gust i komfort

Zgodnie z tym, co zostało już wspomniane wcześniej, przy wyborze oprawek okularów kieruj się nie tylko zasadami ich dopasowania do kształtu twarzy, na który nie masz wpływu. Jeśli uważasz, że w danym modelu czujesz się najlepiej, sięgnij po niego. Ewentualne niedociągnięcia wizerunkowe zatuszuje Twoja pewność siebie, która wynikać będzie z dobrego samopoczucia. Wybierając okulary nie kieruj się aktualną modą. Ta z czasem przemija, a szkła korekcyjne nadal będą potrzebne. Nawet, jeśli w aktualnym sezonie okrągłe oprawki zajęły dalszą pozycję na liście top trendów, nie rezygnuj z ich zakupu, jeśli to właśnie w tym modelu wyglądasz najkorzystniej.

Okulary Lenonki z filtrem światła niebieskiego do komputera zerówki CO-01

Udostępnij artykuł

stylion.pl Reviews with ekomi-pl.com