Okulary ajurwedyjskie – co to jest?

Coraz częściej dobiegają do nas informacje, że odpowiednie ćwiczenie mięśni oczu może pomóc w uniknięciu, a nawet leczeniu wad wzroku. Przydatne w takim treningu mogą okazać się okulary ajurwedyjskie, które szturmem zdobywają sympatyków wśród zwolenników medycyny naturalnej. Dla wielu osób są one zagadką. Wyjaśniamy im, czym są i jak działają okulary ajurwedyjskie.

Okulary ajurwedyjskie – Co to jest?

Wieloprzysłonowe okulary ajurwedyjskie nazywane są często okularami bezsoczewkowymi. Ich powszechnie stosowana nazwa wzięła się z tego, że w oprawie okularów zamiast tradycyjnych soczewek znajdują się nieprzezroczyste przysłony z niewielkimi otworami. Patrząc przez nie zwiększa się głębię ostrości, a to prowadzi do poprawy ostrości widzenia.
Zwolennicy medycyny naturalnej cenią okulary ajurwedyjskie za to, że pomagają w leczeniu dalekowzroczności, krótkowzroczności, astygmatyzmu, zaćmy i zeza u dzieci. Stosowane profilaktycznie mogą uchronić przed nabyciem wady wzroku. Właściwości te odkryte zostały tysiące lat temu, co potwierdzają wpisy umieszczone w hinduskiej księdze ajurwedy.
Ajurwedyjskie okulary wieloprzysłonowe były dużym wsparciem dla oczu na długo przed pojawieniem się znanych nam dzisiaj soczewek korekcyjnych. Okulary bezsoczewkowe często wskazywane są przez zwolenników medycyny naturalnej jako zachęta i motywacja dla oka do podjęcia pracy. Ich zdaniem nie jest możliwe przy ograniczaniu się jedynie do noszenia okularów korygujących. Te bowiem przejmują część zadań przypisanych mięśniom oka, przez co aparat wzroku się rozleniwia, a to prowadzi do pogłębiania się wady.

Jak działają okulary ajurwedyjskie?

Stawiając na naturalne wspieranie kondycji organizmu i zdrowia warto zwrócić uwagę na okulary ajurwedyjskie. Jak to działa? Wieloprzysłonowe okulary ajurwedyjskie korzystnie wpływają na muskulaturę oka odpowiedzialną za zdolność prawidłowego widzenia. Noszenie ich przywraca mięśniom oka ich naturalną funkcję. Wpływa też na poprawę ich ruchliwości, a także ukrwienia oczu i usuwaniu zmęczenia.
Muskulatura oka reguluje grubość soczewki znajdującej sie wewnątrz gałki ocznej, co pozwala jej poprawić ostrość obrazu. Z czasem mięsień może słabnąć, a to już krótka droga do popsucia się wzroku. Mechanizm nie jest obcy szczególnie osobom dojrzałym, u których wraz z wiekiem pojawiła się tak zwana dalekowzroczność i krótkowidzom, którzy nie radzą sobie z ostrością widzenia na długich dystansach.

Okulary ajurwedyjskie – Jak stosować?

Specjaliści z dziedziny medycyny naturalnej zapewniają, że trwałe efekty okulary ajurwedyjskie dają już po 6 tygodniach ich regularnego noszenia. Zalecają, by początkowo zakładać je na kilkanaście minut i przedłużać ten czas stopniowo do dwóch, a nawet trzech godzin dziennie. Warto przy tym pamiętać, że wieloprzysłonowe okulary bezsoczewkowe ograniczają pole widzenia, więc nie należy stosować ich podczas prowadzenia pojazdów, obsługi maszyn i uprawianiu sportów. Bez obaw można natomiast sięgać po nie podczas relaksu w domowym zaciszu lub odpoczywając na łonie natury.

 

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog