Okulary ajuwerdyjskie – czym są, co robią?

Wokół okularów ajuwerdyskich powstało wiele kontrowersji. Wielu uważa je za sposób na łatwe i przede wszystkim efektywne poprawienie wzroku. Niektórzy natomiast twierdzą, że właściwości lecznicze okularów tego rodzaju są całkowicie zmyślone. Czym są okulary ajuwerdyjskie? Co jest ich sekretem?

Okulary ajuwerdyjskie – budowa i zasada działania

Okulary tego pokroju znacznie różnią się od standardowych szkieł korekcyjnych. W miejscu, gdzie normalnie powinny znajdować się soczewki, zamontowane zostały dwie przesłony. Przesłony te zwierają dużą ilość otworów o niewielkiej średnicy. Materiał, z którego najczęściej wykonywane są okulary ajuwerdyjskie, to tworzywa sztuczne.

W jaki sposób okulary ajuwerdyjskie mogą pomóc osobom z wadami wzroku?

Aby odpowiedzieć na pytanie zawarte w tytule akapitu, warto najpierw zapoznać się z procesami, które umożliwiają widzenie. Światło słoneczne zostaje więc odbite od różnych obiektów. Następnie wpada do oka, gdzie jako pierwsza odbiera je rogówka. Kolejnym etapem jest ugięcie światła przez soczewkę. Promień świetlny zostaje w ten sposób skierowany na receptor. W przypadku ludzkiego oka rolę receptora pełni plamka żółta. Prawie wszystkie wady wzroku powstają na skutek dysfunkcji któregokolwiek ze wspomnianych wcześniej elementów. Mając to na uwadze, można łatwo wywnioskować, w jaki sposób okulary ajuwerdyjskie mogą przyczynić się do poprawy wzroku. W wyniku zmniejszenia pola widzenia peryferyjnego, oko ludzkie zmuszone jest do bardziej intensywnej pracy w wąskim polu widzenia. Według niektórych osób, oko, które długotrwale przebywa w takim stanie, naturalnie przywraca swoje prawidłowe właściwości. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że nie jest to udowodnione naukowo. Te specjalne okulary mogą okazać się zbawienne dla osób, które spędzają długie godziny przed ekranem komputera. Dla ludzkich oczu stosowanie tego rodzaju terapii, to niepowtarzalna szansa na chwilę odprężenia i zregenerowania. Różnica powinna być już odczuwalna po kilku dniach stosowania.

Okulary ajuwerdyjskie a wady wzroku

Stosując takie okulary należy mieć na uwadze, że mogą one jedynie stanowić dodatek do terapii wzroku, którą zaleci wykwalifikowany lekarz okulista. Dlatego też po wykryciu wszelkich niepokojących zmian (brak ostrości widzenia, nudności, bóle głowy) należy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem. Samodzielnie podejmowane próby leczenia za pomocą tych okularów mogą doprowadzić do dalszego pogłębiania się wady wzroku, a w długim okresie czasu może nastąpić całkowita utrata wzroku.

Skuteczne i efektywne leczenie wzroku za pomocą okularów ajuwerdyjskich

Istnieje kilka różnych poglądów na to, ile dziennie powinno nosić się takie okulary, aby doszło do faktycznej poprawy wzroku. Jedno z najbardziej popularnych zaleceń mówi, że stosowanie okularów tego rodzaju przez około 2-3 godziny dziennie powinno być już wystarczającą ilością. Wraz z terapią przy pomocy tych okularów, warto również stosować dodatkowe ćwiczenia, które pomogą odprężyć wzrok po długotrwałym wysiłku.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog