Okulary bezbramkowe

Dzisiejszy artykuł będzie poświęcony okularom bezramkowym. Co to takiego? Komu pasują takie właśnie modele? Jakie są ich najważniejsze zalety? Zapraszamy do wpisu, gdzie możecie znaleźć odpowiedzi na wszystkie wyżej wymienione pytania.

Co to są okulary bezramkowe?

Okulary bezramkowe są inaczej nazywane wierconymi, bezobwódkowymi lub patentami. Jakie są ich cechy charakterystyczne? W takich okularach oprawka posiada jedynie zausznik i mostek (łącznie z noskami). Te elementy odpowiadają za trzymanie ze sobą soczewek okularów. Wszystko jest połączone dzięki śrubkom albo specjalnemu systemowi wcisków.

Kto wybiera okulary bezramkowe?

Okulary bezramkowe wracają do łask. Dlaczego tak się dzieje? Nie brakuje osób, które nie są do końca zadowolone, że muszą w ogóle nosić okulary. Obawiają się, że ich image zostanie przez to zepsuty. W takiej sytuacji często decydują się na okulary bezramkowe, które są optycznie mniej widoczne. Takie modele znakomicie pasują też osobom, które charakteryzują się delikatną urodą oraz subtelnymi rysami twarzy.

Okulary bezramkowe są bardzo popularne w kręgach biznesowych. Kobiety i mężczyźni, którzy prężnie działają w różnych branżach, stawiają na elegancję oraz estetykę. Poniżej zaprezentowane modele to gwarantują. Nie tylko znakomicie prezentują się, ale zbytnio nie rzucają się w oczy, co dla wielu osób jest bardzo ważnym aspektem.

Jakie są inne zalety tego rozwiązania?

Okulary bezramkowe charakteryzują się nie tylko tym, że są mało widoczne. Mocnym punktem takich produktów jest także ich waga. Specyficzna konstrukcja powoduje, że okulary bezramkowe są bowiem bardzo lekkie, a osoby, które je noszą, czasami w ogóle zapominają… że mają coś założonego. Jest to zatem bardzo dobra propozycja dla wszystkich ludzi, którzy na przykład nie mogą przyzwyczaić się do innych, cięższych oprawek.

Dużym plusem jest także ich uniwersalność. Fakt, że okulary bezramkowe są mało widoczne powoduje, że takie modele pasują do rozmaitych stylizacji. Wiecie już, że są chętnie wybierane przez biznesmenów, którzy stawiają na wygodę oraz elegancję. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby założyć je do luźniejszych stylizacji, na przykład sportowych. Ważne jest też to, że takie modele bardzo dobrze komponują się tak naprawdę z każdym kolorem.

Okulary bezramkowe mają zazwyczaj soczewki wykonane z poliwęglanu albo Trivex’u. Charakteryzują się one bardzo dużą odpornością na złamania oraz pęknięcia. Dzięki temu mogą być używane także przez osoby aktywne fizycznie, które na przykład po pracy czy zajęciach w szkole lubią sobie pojeździć na rowerze, pobiegać itp. Kontakt szkieł z powierzchnią – który niestety może zdarzyć się w przypadku ludzi uwielbiających sport – nie spowoduje, że będą one nadawały się już tylko do wyrzucenia.

Pamiętajcie jednak, aby w miarę możliwości obchodzić się z takimi okularami delikatnie. Wszystko po to, aby takie modele nie rozkręcały się lub luzowały, co sprawi, że będą mniej stabilne.

 

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Oprawki