Okulary dla bardzo małego dziecka

W dzisiejszym wpisie poruszymy tematykę okularów dla małych dzieci. Kiedy należy wybrać się do okulisty lub optometrysty? Czym kierować się wybierając okulary? O tym wszystkim dowiecie się czytając poniższy artykuł.

Kiedy należy zbadać wzrok?

Bardzo dużo rodziców zastanawia się, kiedy jest odpowiedni moment, aby wybrać się do odpowiedniego fachowca, który zajmuje się badaniem wzroku. Dzieci często same nie przyznają się do tego, że mają jakiekolwiek problemy z widzeniem. Dorośli powinni uważnie obserwować swoje pociechy, kiedy te czytają, oglądają telewizję czy spędzają czas surfując po sieci. Jeśli na przykład dziecko nienaturalnie blisko (lub daleko) trzyma książkę, mruży oczy przed TV, przekrzywia głowę itp. To najprawdopodobniej ma kłopoty ze wzrokiem. Często pociechy z takimi problemami borykają się również z bólami głowy czy nie mogą skoncentrować się na wykonywaniu konkretnego zadania. To wszystko jest spowodowane problemami z oczami, które powinny być jak najszybciej zdiagnozowane.

Jakie powinny być okulary korekcyjne dla dziecka?

Najważniejsze jest to, aby były odpowiednio dobrane. Należy skorzystać z pomocy profesjonalnego optometrysty lub okulisty, żeby wada była prawidłowo zdiagnozowana. Potem, przy zakupie odpowiednich produktów do korekcji, trzeba wziąć pod uwagę kilka kolejnych aspektów. Okulary dla małego dziecka powinny być odporne na uderzenia i zarysowania. Wszystko dlatego, że najmłodsi często mają mnóstwo energii, które zużywają w rozmaity sposób. Nierzadko biegają po całym domu czy podwórku nie zważając na żadne przeszkody. To powoduje, że okulary muszą być odporne, aby w razie kontaktu z ziemią nic im się nie stało. Ponadto, powinny być wytrzymałe na zarysowania. Często dzieci nie przykładają zbyt dużej uwagi do używania etui. Nierzadko umieszczają okulary w pierwszej dostępnej lokalizacji, dlatego wybrane produkty powinny charakteryzować się odpowiednią wytrzymałością na zarysowania.

Okulary dla małego dziecka muszą być także dopasowane do kształtu twarzy. W innym wypadku pociecha będzie odczuwała dyskomfort w trakcie ich noszenia. Powinny cechować się również lekkością. W związku z tym, bardzo dobrym wyborem są szkła plastikowe. Są lekkie i nietłukące, dlatego idealnie spiszą się w czasie rozmaitych, codziennych sytuacji.

Należy również zatroszczyć się o to, aby wybrać okulary z powłoką antyrefleksyjną, ponieważ dzieci obecnie bardzo często korzystają z urządzeń elektronicznych. Jeśli pociecha jest aktywna fizycznie i uprawia jakąś dyscyplinę sportową, to dobrze jest pomyśleć nad okularami, które nie będą stanowiły przeszkody w zajęciach (jak choćby elementy wykonane z tytanu).

Jakie wybrać okulary przeciwsłoneczne dla dziecka?

Tutaj sprawa jest bardzo podobna, jak w czasie wyboru okularów korekcyjnych. W tym wypadku także musimy zatroszczyć się o to, aby dziecko czuło komfort w czasie chodzenia z oprawkami. Ponadto, trzeba zwrócić szczególną uwagę na obecność filtra UV 400, który blokuje wszystkie trzy zakresy promieniowania ultrafioletowego UVA, UVB i UVC i zapewnia oczom 100% ochrony przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Poza tym, należy skonsultować się z dzieckiem, aby wybrać oprawki, które będą odpowiadały mu pod względem kolorystycznym.

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog | Okulary dla dzieci