Okulary dla kierowców – jakie niosą korzyści?

Łatwo sięgnąć po okulary przeciwsłoneczne mając doskonały wzrok lub gdy można skorzystać z soczewek korekcyjnych. W nieco gorszej sytuacji są osoby skazane na noszenie tradycyjnych okularów. Jest to dotkliwe głównie dla kierowców, którzy muszą pracować wzrokiem w każdych warunkach i przez wiele godzin, a od tego zależy bezpieczeństwo ich oraz osób mijanych po drodze. Z myślą o tej grupie ludzi pojawiły się na rynku okulary dla kierowców. Poznaj ich zalety.

Widzisz dobrze w każdych warunkach

Pierwsza odpowiedź, jaka przychodzi do głowy na pytanie dotyczące korzyści, które niosą ze sobą okulary dla kierowców, jest odpowiednia jakość widzenia. Ta jednak zmienia się w zależności od warunków pogodowych i natężenia światła, w jakim w danym momencie funkcjonuje nasz wzrok.
W słoneczny dzień pomocne będą okulary chroniące wzrok kierowcy nie tylko przed oślepiającym, zbyt intensywnych promieniowaniem, ale też odbiciami światła od płaskich powierzchni. Taką właściwość mają soczewki wyposażone w filtr polaryzacji. Teraz jest on dostępny również dla kierowców skazanych na okulary korekcyjne, w modelach opraw, pod którymi zmieszczą się te noszone na co dzień.

Nie tylko w samochodzie

Mając pod ręką okulary dla kierowców nie musisz rezygnować z korekcji wzroku na rzecz wyeliminowania męczących oczy odblasków słonecznych. Szybko przyzwyczaisz się do korzystania z nich również poza samochodem. Zwłaszcza, gdy jest to stylowy model wpisujący się w aktualne trendy modowe. Wystarczy chwila, by wyjąć je z torebki, założyć na noszone na co dzień okulary i cieszyć się komfortem widzenia bez mrużenia oczu przed promieniami słonecznymi.
Na rynku dostępne są okulary dla kierowców, które równie dobrze, jak w samochodzie, zaprezentują się na oficjalnej uroczystości zorganizowanej w plenerze, popołudniowym spotkaniu ze znajomymi lub weekendowym wypadzie za miasto z rodziną.

Okulary do jazdy po zachodzie słońca

Ogromnym wsparciem dla kierowców podróżujących po zmroku, są soczewki rozjaśniające. Eliminują efekt oślepienia przez reflektory mijanych po drodze aut i dodatkowo rozjaśniają obraz. Charakterystyczne, żółte szkła do jazdy nocą teraz dostępne są również dla osób z wadą wzroku, której nie można skorygować soczewkami kontaktowymi.
Wzrok wsparty okularami dla kierowców z polaryzacją HD Fit Over przez dłuższy czas zachowa dobrą kondycję. Dzięki temu zyskach nawet kilka dodatkowych godzin, zanim odczujesz zmęczenie nocną jazdą i prowadzeniem auta w trudnych warunkach.

Zestaw do jazdy w dzień i w nocy

Po okulary dla kierowców z żółtymi szkłami nie powinno się sięgać w słoneczny dzień. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że efekt rozjaśniania obrazu uzyskuje się nie tylko nocą. Tego typu soczewka swoje właściwości zachowują bez względu na porę dnia i panujące w danym momencie warunki. Dlatego też idealnym miejscem na czas pomiędzy świtem, a zmierzchem będzie dla nich schowek w samochodzie.
Zanim jednak schowasz okulary dla kierowców z żółtymi szkłami w bezpieczne dla nich miejsce, zwolnij je wyjmując wersję z soczewkami przydatnymi w ciągu dnia. Robiąc zakupy skorzystaj z zestawu dwóch par, by w ciągu zaledwie chwili być gotowym do jazdy w każdych warunkach, bez względu na porę dnia.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog