Okulary do czytania – jakie wybrać?

Problemy ze wzrokiem wpisane są w życie każdego z nas. Z biegiem lat kondycja oka ulega pogorszeniu, a kontury przedmiotów znajdujących się blisko zaczynają się zacierać. Ten dyskomfort najczęściej zaczynają odczuwać osoby w średnim wieku. Wówczas niezbędne stają się okulary do czytania. Jakie wybrać, by cieszyć się dobrą jakością widzenia i nie dodać sobie przy tym kilku lat?

Okulary do czytania zakładane na chwilę

Okulary, których zadaniem jest korekcja wzroku w sytuacji, gdy musi skupić się on na obiektach położonych blisko oka, zakładane są w określonych okolicznościach. Nie nosi się ich na co dzień. Wybierając oprawkę miej na uwadze, że założysz tylko na chwilę, a później schowasz w bezpiecznym miejscu. Czasem będzie to podręczna torebka lub kieszeń, jeśli potrzebujesz okularów również poza domem.
Z myślą o tym, by okulary do czytania mieć zawsze pod ręką, skup się na mniejszych oprawkach, które bez problemu zabierzesz ze sobą w każde miejsce. Pamiętaj, że bezpieczne przechowywanie wymagać będzie odpowiednio dopasowanego do ich rozmiaru etui. Im mniejsze okulary wybierzesz, tym mniej miejsca zajmą one w Twojej torebce.

Okulary bezramkowe

Wiele osób, które pierwszą parę okularów do czytania mają już za sobą, narzeka na ramkę oprawki widoczną przy spuszczaniu wzroku w dół. Może to powodować szybsze męczenie się oczu i problemy ze skupieniem się wykonywanej czynności. W takim przypadku proponujemy sięgnąć po okulary bezramkowe.
Okulary bezramkowe do czytania charakteryzują się, jak sama nazwa sugeruje, brakiem oprawki okalającej soczewkę. Ich funkcjonalną zaletą jest brak elementów zaburzających pole widzenia. Mają też estetyczny atut – brak ramki sprawia, że stają się one niemal niewidoczne na twarzy.

Odrobina szaleństwa

Ze względu na to, że po okulary do czytania sięga się w drugiej połowie życia, dla wielu osób kojarzą się one ze starością. W konsekwencji moment skorzystania z pierwszych szkieł odwlekany jest w czasie, by jak najdłużej czuć się młodo. Jest to błędne podejście znacznie utrudniające codzienne funkcjonowanie.
Okulary do czytania warto potraktować z przymrużeniem oka. Nie są one noszone ciągle, więc przy wyborze oprawek można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Skoro w pewnym momencie swojego życia musisz siegnąć po okulary, niech one w Twoim ulubionym kolorze, który potrafi poprawić nastrój i dodać optymizmu.

Klasyczna elegancja do biura

Są sytuacje, w których nie można pozwolić sobie nawet na odrobinę szaleństwa. To m.in. biurowa rzeczywistość i sztywny dress code, jakiego od swoich pracowników wymagają firmy. Tutaj w każdej chwili i bez względu na wykonywaną czynność musisz dbać o swój profesjonalny wizerunek.
Naszą propozycją dla osób pracujących w biurze są okulary do czytania z antyrefleksem. Prosta, klasyczna oprawka wpisze się w rygorystyczny dress code, a dodatkowy filtr na soczewce wyeliminuje męczące oczy efekty odbić światła. Ciekawą propozycją dla osób, które mają naturę buntowniczą i lubią chociaż symbolicznie łamać określone schematy, polecamy okulary do czytania z kolorowym akcentem na zausznikach.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.