Okulary do jazdy w nocy

W dzisiejszym wpisie dowiecie się, dlaczego warto stosować okulary do jazdy nocnej. Co sprawia, że są one coraz częściej wybierane przez kierowców w naszym kraju? Jakie są ich najważniejsze zalety? Zapraszamy do lektury!

Dlaczego warto stosować okulary do jazdy nocnej?

Chyba każdy zgodzi się, że kierowcy muszą zrobić dosłownie wszystko, aby zadbać o bezpieczeństwo swoje, własnych pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Szczególnym wyzwaniem jest dla nich pokonywanie kilometrów w warunkach nocnych, kiedy to widoczność jest zdecydowanie gorsza. Ponadto, kierowcy są często oślepiani przez światła pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka lub borykają się z irytującymi oraz jednocześnie niebezpiecznymi refleksami świetlnymi. Wszystkie te problemy eliminują okulary do jazdy nocnej. Takie produkty reagują na promieniowanie UV, dlatego w zależności od potrzeby rozjaśniają się, albo przyciemniają. Oprócz tego, eliminują refleksy świetlne, które bardzo utrudniają spokojną oraz bezpieczną jazdę.

Jakie okulary do jazdy nocnej wybrać?

Aby osiągnięcie wyżej wymienionych zalet było możliwe, należy zdecydować się na profesjonalne okulary do jazdy nocnej. Pamiętajcie, żeby nie wybierać tanich produktów (można je nabyć na przykład na bazarach), które tylko z nazwy nadają się do pokonywania kolejnych kilometrów w godzinach wieczornych. Trzeba zaznaczyć, że najczęściej takie okulary ani nie dostosowują się do aktualnego natężenia światła, ani nie eliminują refleksów świetlnych. Tak naprawdę ich jedyną zaletą jest niska cena, ale w tym przypadku przecież nie o to chodzi, prawda?

Świetnym wyborem są polaryzacyjne okulary Lozano LZ-108B z wymiennymi szkłami. Mamy tutaj do czynienia z filtrem polaryzacyjnym, który jest pokryty trójoctanem celulozy. Dodatkowo, jest chroniony przez specjalną warstwę tworzywa (odporną na pękanie oraz ścieranie). Należy zaznaczyć, że te soczewki gwarantują 100% ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV, a także eliminują aż 99% odblasków świetlnych. To zapewnia znakomitą przezroczystość oraz maksymalny komfort widzenia.

Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na sportowe okulary z dwiema soczewkami polaryzacyjnymi (czarną oraz żółtą), które także bardzo dobrze chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz refleksami świetnymi (powstającymi na wskutek odbijania od powierzchni pokrytych wodą czy śniegiem itp.). To sprawia, że komfort raz jakość widzenia są zdecydowanie lepsze, a jazda znacznie przyjemniejsza i bezpieczniejsza.

Okulary Arctica S-195D zawierają poliwęglanowe soczewki, które również zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV oraz eliminują refleksy świetlne, dlatego komfort widzenia jest na dużo lepszym poziomie. Produkty z tej serii odznaczają się też odpornością na kontakty z powierzchnią, lekkością oraz bardzo dużą wygodą w trakcie noszenia. Poza tym, znany i ceniony w branży producent Arctica zadbał o specjalną warstwę Anti-Fog, która zapobiega zaparowaniu soczewek i znakomicie sprawdza się w bardzo trudnych warunkach pogodowych.

 

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog