Okulary do komputera a astygmatyzm

Okulary do komputera a astygmatyzm

- Kategorie: Default

Astygmatyzm to jedna z najczęściej występujących wad wzroku. Nazywana jest również niezbornością i mogą jej towarzyszyć także inne tego typu dolegliwości, np. krótkowzroczność. Choroba ta sprawia, że widziany przez nas obraz zamazany i zniekształcony, a objawom tym może towarzyszyć także m.in. ból głowy w okolicy czoła. Wadę tę można jednak korygować za pomocą specjalnych okularów z soczewkami korekcyjnymi posiadającymi tzw. szkła cylindryczne. 

Astygmatyzm oraz jego ewentualny proces leczenia należy skonsultować przede wszystkim z lekarzem okulistą, który podejmie stosowne kroki i skieruje nas na odpowiednie badania. Następnie będziemy musieli wybrać odpowiedni model okularów, które pozwolą nam zahamować dalszy proces zniekształcania rogówki. Jak widać, problem astygmatyzmu a kupno dobrej jakości oprawek wymaga od nas szerszego zgłębienia tematu – z tego wpisu dowiecie się najważniejszych informacji pod tym kątem, które pomogą Wam nabyć produkt odpowiedniej jakości.

Okulary do komputera a astygmatyzm i przyczyny jego występowania

Przyczynami astygmatyzmu są przeważnie wady wrodzone i dziedziczne. Lekarze zaznaczają, iż najczęściej wynika ona z deformacji rogówki lub soczewki. W niektórych przypadkach astygmatyzm może jednak pochodzić z przebytych urazów oka, które spowodowały blizny. Niekiedy wada ta pojawia się również jako powikłanie po zabiegach chirurgicznych. 

Niezależnie od przyczyny jego występowania – jej skutkiem jest widzenie rozmytego i zamazanego obrazu, które utrudnia prawidłowe funkcjonowanie w życiu zawodowym i osobistym. Aby tego uniknąć, należy wdrożyć jak najszybciej procedurę leczenia, a jej rdzeniem jest korekcja za pomocą specjalnych okularów z soczewkami dostosowanymi do wady. Co prawda nie wyleczą one samego oka, ale pomogą nam zahamować postępujące w nim zmiany. 

Astygmatyzm wymaga bowiem noszenia okularów również w czasie codziennych zajęć. Dotyczy to zwłaszcza czynności, mogących nadwyrężać wzrok (np. ze względu na nadmierne promieniowanie). Najlepiej zatem, aby osoby z wadą astygmatyzmu używały głównie okularów do komputera, czytania bądź prowadzenia pojazdów. Ważne jednak, aby posiadały one specjalistyczne soczewki korekcyjne np. szkła cylindryczne. Dzięki temu chorzy na astygmatyzm będą mogli funkcjonować w bezpiecznym i komfortowym środowisku.

Okulary do komputera a astygmatyzm i jego objawy

Nieleczony astygmatyzm potrafi objawić się nam na wiele uciążliwych sposobów. Przede wszystkim może utrudnić człowiekowi funkcjonowanie przez rozmazanie i zniekształcenie pola widzenia. Dotyczy to obiektów znajdujących się zarówno blisko, jak i daleko. 

Astygmatyzmowi towarzyszą również dolegliwości bólowe (najczęściej występujące w płacie czołowym) oraz łzawienie, swędzenie czy też pieczenie oczu. Cierpiący na to schorzenie ludzie mogą mieć także problem z widzeniem dziwacznych plamek, gwiazdek, myleniem liter i zmęczeniem, odczuwanym po dłuższym czytaniu bądź pracy na komputerze. 

Astygmatyzm musi w każdym przypadku być konsultowany z lekarzem specjalistą, który zaproponuje odpowiednią i skuteczną procedurę leczenia. Najczęściej polega ona na noszeniu okularów korekcyjnych ze specjalnymi soczewkami – ułatwiają one codzienne funkcjonowanie i sprawiają, że nasz wzrok nie męczy się tak bardzo. Astygmatyzm wymaga obowiązkowych okularów podczas, m.in. pracy na komputerze, w której oczy narażone są na silne promieniowanie światła niebieskiego z ekranu. 

OKULARY PILOTKI ZERÓWKI FILTR BLUE LIGHT DO KOMPUTERA 2547-1 

Okulary do komputera dla astygmatyka – jakie wybrać?

Astygmatyzm w każdym przypadku wymaga leczenia za pomocą szkieł korekcyjnych. Osoby, które cierpią na tę wadę wzroku powinny się zastanowić, jakiego rodzaju okulary wybrać do codziennych czynności, m.in. pracy na komputerze. 

Najważniejsze, aby ich wybór był świadomy i skonsultowany uprzednio z lekarzem okulistą. Jakie okulary dla astygmatyka będą najlepsze? Mogą to być chociażby modele z soczewkami torycznymi, będącymi kombinacją sferyczno-cylindryczną. Ich specyficzny kształt zapewnia lepszą ostrość widzenia. Należy ich używać podczas czynności szczególnie męczących wzrok, np. podczas pracy przy komputerze, w nauce, czytaniu bądź w czasie prowadzeniu pojazdów. 

Okulary dla astygmatyków powinny być również wygodne, a ich budowa musi sprzyjać korekcji innych wad, np. krótko- lub dalekowzroczności. Wybierając je, powinniśmy skorzystać z oferty renomowanych salonów okulistycznych lub optycznych, które zawierają w swoim asortymencie sprawdzone i polecane przez specjalistów marki. Nasz sklep internetowy Stylion.pl posiada bogatą bazę produktów dedykowanych dla osób z wadami wzroku (w tym z astygmatyzmem), od której warto zacząć swoje poszukiwania. 

OKULARY KOCIE DO KOMPUTERA DAMSKIE Z FILTREM BLUE LIGHT ZERÓWKI 2586-5

Okulary do komputera dla astygmatyka – ile kosztują? 

Jeśli cierpisz na tę przypadłość, a dopiero się o tym dowiedziałeś, to zapewne zastanawiasz się właśnie – ile kosztują okulary dla astygmatyków? W ich cenę na samym początku należy wliczyć wizytę u lekarza specjalisty. Ta zaś – w zależności od tego, czy umawiamy się w ramach NFZ, czy też na wizytę prywatną, może kosztować od 50 do nawet 200 zł (w przypadku skomplikowanych i dokładnych badań). 

Specjalista zaproponuje nam odpowiednią metodę leczenia, którą przeważnie będą okulary korekcyjne. Ich cenę podbijają przede wszystkim soczewki – im nasza wada jest większa i bardziej zaawansowana, tym wyższa będzie ich cena. Najtańsze szkła mineralne mogą kosztować do 50 zł. Nieco droższe są soczewki ze szkła organicznego bądź plastiku – za nie zapłacimy w przedziale od 80 do 100 zł. Najdroższe są specjalistyczne soczewki korekcyjne, które w zależności od wady mogą kosztować do nawet 500 zł. Jak zatem widać – jeśli chodzi o okulary dla stygmatyków, ceny mogą być naprawdę zróżnicowane w zależności od wybranego modelu.

Należy jednak mieć na względzie fakt, iż wraz z ich wartością rośnie również jakość samego produktu. Musimy także pamiętać o tym, że w koszt okularów dla astygmatyków wchodzą też oprawki, jak również dodatkowe powłoki, które np. odbijają promienie słoneczne, przyciemniają obraz, bądź chronią przed promieniowaniem światła niebieskiego.

OKULARY LENONKI DO KOMPUTERA BLUE LIGHT ZERÓWKI 2551C

Okulary do komputera dla astygmatyka – gdzie kupić?

Kupując okulary do komputera dla astygmatyków, powinniśmy przede wszystkim wybierać salony i sklepy optyczne oraz okulistyczne z renomą oraz pozytywnymi opiniami klientów. Dobrze jest wcześniej zasięgnąć rady wykwalifikowanego lekarza okulisty, który wybierze odpowiednie dla nas soczewki. Następnie możemy skorzystać z oferty sklepów stacjonarnych bądź internetowych. 

MĘSKIE OKULARY DO KOMPUTERA BLUE LIGHT ZERÓWKI 2554A

Sklep internetowy z okularami Stylion posiada wyjątkową i bogatą ofertę znanych i cenionych w branży marek. Wśród nich odpowiednie okulary do komputera znajdą również astygmatycy oraz osoby z innymi wadami wzroku. W skład naszego asortymentu wchodzą zarówno okulary damskie, męskie, jak i dziecięce – które możemy dobierać m.in. pod względem marki, koloru, stylu czy zastosowania. Produktem premium dla astygmatyków są okulary do komputera ze specjalnymi soczewkami antyrefleksowymi, odbijającymi niebieskiego światło ekranów. Dzięki nim astygmatycy nie tylko będę korygować swoją wadę, lecz również unikną nieprzyjemnych dolegliwości bólowych. Jeśli zatem chcecie kupić dobre okulary do komputera – Stylion to miejsce, w którym warto rozpocząć poszukiwania idealnego modelu.

OKULARY LENONKI Z FILTREM ŚWIATŁA NIEBIESKIEGO DO KOMPUTERA ZERÓWKI R-BL-506K-16 

Astygmatyzm jest wadą wzroku, która stała się w ostatnich latach wyjątkowo powszechna w naszym społeczeństwie. Aby zahamować jej rozwój i wyeliminować potencjalne objawy, należy bezwzględnie stosować okulary korekcyjne ze specjalistycznymi soczewkami (najlepiej dobranymi dla nas przez lekarza specjalistę). Tylko nosząc je podczas codziennych zajęć (a zwłaszcza tych, które męczą wzrok), jesteśmy w stanie podbudować kondycję naszych oczu. 

W przypadku osób cierpiących na astygmatyzm – okulary przydadzą się, m.in. podczas pracy na komputerze, nauki czy prowadzeniu pojazdów. Najlepszych produktów dla osób, którym ta wada wzroku wyjątkowo doskwiera najlepiej jest szukać w renomowanych salonach optycznych oraz okulistycznych – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. W tym miejscu pragniemy zaprosić Państwa do zapoznania się z naszą ofertą okularów do komputera, których kupno i codzienne noszenie z pewnością pomogą skutecznie walczyć z problemem astygmatyzmu.

Udostępnij artykuł