Okulary do komputera bez wady wzroku – czy warto je zakupić?

Cyfryzacja coraz większej ilości dziedzin życia sprawia, iż wszyscy cierpimy obecnie ze względu na wpatrywanie się przez wiele godzin w ekrany komputerów. Pochodzące z nich promieniowanie ma destrukcyjny wpływ na nasz narząd wzroku, dlatego – nawet w przypadku braku jego zdiagnozowanych defektów, powinniśmy wyposażyć się w dobrej jakości produkt, który nasze oczy ochroni. 

Okulary do komputera dla osób bez wady wzroku będą stanowić skuteczną barierę, która powstrzyma negatywne oddziaływanie światła niebieskiego, oraz sprawi że nasze gałki oczne nie będą się nadmiernie męczyć. Ważne jednak, aby były one wyposażone w odpowiednie soczewki (np. z powloką antyrefleksyjną lub antystatyczną). Tylko w ten sposób okulary do komputera bez wady wzroku zapewnią nam prawidłową ochronę w czasie długotrwałych sesji przed ekranem. 

Podejmując decyzję o zakupie konkretnego modelu, warto uprzednio skorzystać w tym zakresie z wiedzy renomowanych specjalistów, którzy doradzą jakie okulary do komputera bez wady wzroku najlepiej będzie nabyć, oraz na które newralgiczne elementy zwrócić największą uwagę, wybierając pomiędzy różnymi wariantami.

Brak wady wzroku a okulary do komputera

Brak wady wzroku nie wyklucza nikogo z używania okularów i nie jest żadnym przeciwskazaniem, aby nie posiłkować się nimi podczas pracy przy komputerze. Zwłaszcza wtedy, gdy dana osoba korzysta z niego każdego dnia przez długie godziny – służbowo, bądź przy realizacji własnego hobby. Paradoksalnie zatem, dobry wzrok a okulary do komputera często idą ze sobą w parze i mają one za zadanie przede wszystkim chronić nas przed szkodliwym promieniowaniem, pochodzącym z ekranu bądź samego urządzenia (fale elektromagnetyczne). 

Okulary do komputera dla zdrowych oczu potrafią również zredukować ich zmęczenie, oraz powstrzymują szybkie psucie się wzroku, zapobiegając objawom bólowym (np. głowy). Doskonale sprawdzą się także dla osób stacjonujących w biurach, urzędach oraz firmach typu call center, gdzie istnieje przymus ciągłej pracy przy pomocy komputera. To również doskonałe rozwiązanie dla dzieci i nastolatków, spędzających długie godziny grając w gry wideo, bądź oglądając filmy czy seriale online. 

Warto pamiętać, aby okulary do komputera dla osób bez wady wzroku posiadały specjalną powłokę (np. antyrefleksyjną), która ochroni oczy przed światłem niebieskim oraz mocnymi odblaskami pochodzącymi np. z nagłych zmian oświetleniowych. 

Sam zakup wypada też skonsultować wcześniej z lekarzem specjalistą, bądź fachowcem obsługującym renomowany salon optyczny lub punkt online. W przypadku, kiedy stwierdzono brak wady wzroku, a okulary do komputera nadal będą dla nas koniecznością – warto sięgnąć w pierwszej kolejności po modele znanych i lubianych marek oraz cenionych producentów. Produkty tego typu chronione są często wieloletnią gwarancją, a ponadto mamy także pewność, że będą one posiadały specjalne zabezpieczenia, który należycie ochronią nasz wzrok przed nadmierną ekspozycją na promieniowanie pochodzące z ekranów komputerów.

DAMSKIE OKULARY Z FILTREM ZERÓWKI OVERSIZE Z ANTYREFLEKSEM T7585

Okulary do komputera bez wady wzroku

Osobom pracującym na co dzień przed ekranem monitora okulary do komputera dla osób bez wady wzroku z pewnością będą służyć i okażą się cennym dodatkiem. Dzięki ich zastosowaniu nie obniżymy ani jakości ani efektywności naszej pracy i możemy mieć też pewność, że nasz wzrok nie zmęczy się, a samopoczucie pozostanie nadal na wysokim poziomie. 

Co więcej – dobre produkty z tego segmentu ułatwiają także kontakt z osobą w czasie pracy poprzez brak refleksów czy odbić rozpraszających uwagę, oraz redukują dolegliwości związane z ekspozycją na światło niebieskie. Przy ich zakupie należy jednak pamiętać, że muszą one posiadać co najmniej powłokę antyrefleksyjną – jej obecność jest niezbędna, gdyż okulary te nie mają służyć korekcji, a tylko ochronie wzroku. Ponadto, z okularów z antyrefleksem można korzystać również na co dzień (nie tylko w pracy przed komputerem). Kupując okulary do komputera bez wady wzroku warto także zastanowić się nad ich oprawkami – jeśli mają nam służyć stricte podczas wykonywania służbowych obowiązków, wybrany model powinien cechować się większą elegancją. Nastawmy się zatem na bardziej reprezentacyjny charakter upatrzonego wariantu. 

Najlepiej będzie pod tym kątem przejrzeć ofertę sklepów internetowych, czy też salonów optycznych, dysponujących mnóstwem klasycznych modeli. Najlepszy asortyment powinien posiadać szeroki wybór producentów, którzy dadzą swoją marką gwarancję na zakupione okulary do komputera bez wady (fabrycznej i każdej innej) – oraz zapewnią skuteczność wszelkich powłok i dołączonych dodatków. Twój wybór powinien być też opatrzony wcześniejszą konsultacją z lekarzem specjalistą, a także wykonaniem odpowiednich badań, oceniających kondycją oczu. Może się bowiem okazać, że oprócz okularów ochronnych, będziemy także potrzebować również tych korekcyjnych.

OKULARY KOCIE DO KOMPUTERA DAMSKIE Z FILTREM BLUE LIGHT ZERÓWKI 2583-5

Okulary do komputera bez wady wzroku – cena

Rozważając ewentualny zakup, musimy sobie zdawać sprawę z tego, że decydując się na okulary do komputera bez wady wzroku, cena tego rodzaju produktu jest uzależniona przede wszystkim od dwóch elementów:

Pierwszym z nich są oprawki – im bardziej eleganckie i finezyjne, tym droższe. Ogólny koszt podnosi również materiał, z zostały one wykonane. Warto jednak zdecydować się na zakupienie modelu z wyższej półki cenowej, wykonanego np. z włókna szklanego (bądź innego materiału, który nie ulegnie zniszczeniu po upadku lub zgnieceniu). Dobrym pomysłem jest także aby okulary do komputera dla osób bez wady wzroku zostały wyselekcjonowane z komponentów elastycznych, oraz odpornych na zarysowanie. Przyjrzeć należy się również samym mechanizmom składającym – im będą one prostsze i wytrzymalsze, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia ewentualnych usterek. 

Drugim elementem, który w relacji: Produkt (okulary do komputera bez wady wzroku) –> Cena, który może wywindować tę ostatnią mocno do góry, jest jakość wybranych soczewek oraz fakt, czy posiadają one specjalną powłokę (np. antyrefleksową), czy też nie mają jej w swoim wyposażeniu. Tego typu modele mogą kosztować od kilkudziesięciu do ponad stu złotych. Naszym zdaniem, nie warto jednak oszczędzać na powłokach zapewniających oczom skuteczną ochronę, gdyż codzienna praca na komputerze może w bardzo krótkim czasie spowodować gwałtowne pogorszenie wzroku. 

Pamiętajmy też, by nasze pierwsze okulary do komputera bez wady wzroku wybierać jedynie u renomowanych i znanych producentów, którzy dają gwarant jakości na swoje produkty – zatem im lepszy model komputerowych soczewek ochronnych zakupimy, tym większe jest prawdopodobieństwo, że nasz wybór uchroni w przyszłości nasz wzrok przed potencjalnymi wadami. Na cenie produktu w szczególności nie powinny oszczędzać osoby pracujące w biurach, firmach IT, lecz również uczniowie i nastolatki, realizujące się przed ekranami swoich komputerów.

OKULARY Z FILTREM KOREKCYJNE Z ANTYREFLEKSEM CZARNE MONTANA BLFBOX73 

Okulary do pracy przy komputerze bez wady wzroku

Obecnie praktycznie w każdej firmie istnieje przynajmniej jeden pracownik, który wykonuje swoje obowiązki przy pomocy komputera – czasy, w których były to jedynie sekretarki, czy specjaliści od IT minęły już raczej bezpowrotnie. W tej chwili korzystają z niego również całe rzesze konsultantów, copywriterów, grafików, architektów czy inżynierów, spędzając najczęściej przed jego ekranem przynajmniej po sześć godzin na dobę. Taka ilość ciągłego gapienia się w monitor w zupełności wystarczy, aby wzrok w szybkim czasie uległ pogorszeniu, a organizm zareagował na to w odpowiedni sposób (np. łzawieniem oczu czy bólami głowy). By uniknąć tego rodzaju sytuacji, należy go bezwzględnie chronić przed ekspozycją na promieniowanie światła niebieskiego, a pomóc w tym mogą specjalne okulary do komputera dla osób bez wady wzroku. 

W taki model powinni wyposażyć się przede wszystkim wszyscy pracownicy biurowi – bez względu na to, czy stwierdzono u nich jakieś ubytki, czy też nie. Mogą oni powiadomić pracodawcę o swoich obawach, związanych z wykonywanym zawodem i chęciami dodatkowej ochrony za pomocą okularów, bądź zakupić ten produkt samodzielnie na własną rękę. Ważne, aby nabyty przedmiot posiadał odpowiednie soczewki zabezpieczające nas przed:

  • promieniowaniem, 
  • refleksami, 
  • nagłą zmianą oświetlenia 
  • zbyt mocnym światłem

Najlepiej też, aby wybrane okulary do pracy przy komputerze bez wady wzroku potwierdziły swoje działanie poprze stosowane certyfikaty i dołączone do nich atesty, razem z producencką gwarancją. W ten sposób będziemy pewni, że podjęliśmy dobrą decyzję decydując się na zakupiony model.

Sklep internetowy Stylion oferuje okulary do komputera bez wady wzroku, dostępne w wielu możliwych wariantach znanych i cenionych marek optycznych. Przed samym zakupem można także skorzystać z konsultacji z naszym specjalistą, który w sposób rzetelny oceni, jakiego rodzaju produktu konkretnie potrzebujemy i czy aby na pewno wystarczą nam jedynie klasyczne „zerówki” z antyrefleksem, czy też potrzebujemy już bardziej zaawansowanych okularów, które zaczną odpowiednio korygować nasz nienajlepszy już wzrok.

OKULARY KOCIE DO KOMPUTERA DAMSKIE Z FILTREM BLUE LIGHT ZERÓWKI 2567

Jakie okulary do komputera bez wady wzroku wybrać?

Jeśli nadal rozważamy zakup, ale w dalszym ciągu nie wybraliśmy konkretnego modelu i wciąż zastanawiamy się, jakie okulary do komputera bez wady wzroku wybrać, to musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, które będą pełnić rolę naszego kryterium.

Przede wszystkim musimy oszacować, czy w ogóle ich potrzebujemy. Jeśli wykonujemy swoją pracę przed ekranem laptopa o minimalnej częstotliwości wynoszącej 6 godzin dziennie – ich zakup będzie jak najbardziej wskazany. Przy wyliczaniu konkretnej długości czasu spędzonego przed ekranem, należy doliczyć również wszelkie czynności spontaniczne (np. rozrywkę). Jeżeli faktycznie okaże się, że okulary do komputera bez wady wzroku potwierdzonej medycznie są nam rzeczywiście potrzebne – wówczas warto postawić na te modele produktu, które posiadają stwierdzone zabezpieczenia przed promieniowaniem niebieskim (a zapewnią je przede wszystkim soczewki z powłokami antyrefleksyjnymi). 

Ponadto, warto zastanowić się również nad samymi oprawkami do okularów – nie tylko ich stylem oraz kolorystyką, lecz także wytrzymałością. Okulary do komputera dla osób bez wady wzroku muszą być bowiem solidne i odporne na ciągłe zdejmowanie, odkładanie, ale też transport, przechowywanie czy samo noszenie. Zwracając uwagę na budowę wybranego wariantu, można również przyjrzeć się zawiasom oraz innym jego ruchomym elementom. Od jakości ich wykonania zależy bowiem komfort noszenia, jak i awaryjność – im mniej elementów i im większa ich elastyczność, tym mniejsze ryzyko wystąpienia awarii, bądź trwałej usterki. 

OKULARY DO KOMPUTERA OWALNE DAMSKIE Z FILTREM BLUE LIGHT ZERÓWKI 2572-1

Częste spędzanie czasu przed ekranem komputera – czy to w ramach rozrywki, czy także pracy może w krótkim czasie znacznie pogorszyć nasz wzrok. Aby osoby bez stwierdzonej wady mogły utrzymać swoje oczy w zdrowiu i dobrej kondycji, powinny w porę zabezpieczać się, stosując specjalne okulary ochronne. Najlepiej takie, które posiadają antyrefleksyjne soczewki, gdyż tylko ich obecność daje gwarant przeciwdziałania przed promieniowaniem światła niebieskiego. 

Okulary do komputera dla osób bez wady wzroku powinny być ponadto wykonane z mocnych i wytrzymałych elementów oraz zapewniać komfort w użytkowaniu i przyjemność z noszenia. Wybierając je warto korzystać z ofert najlepszych producentów – tych zaś znajdziemy jedynie w renomowanych salonach optycznych bądź sklepach internetowych jak Stylion.pl, który swoją ofertę dopasował w dużej mierze pod użytkowników komputerów stacjonarnych i laptopów, którzy uczynili z nich swoje narzędzie pracy. Sprawdź asortyment naszych komputerowych okularów i soczewek, a z pewnością odnajdziesz w nich model dla siebie!

Komentarze |1|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

  • Nie wiem o co chodzi, ale ten artykuł jest napisany beznadziejnie. Owszem, przekazuje jakieś informacje, ale mógłby być 5 razy krótszy i dowiedziałbym się dokładnie tyle samo.

    odpowiedź