Okulary do komputera dla krótkowidza – jakie najlepiej jest wybrać?

Okulary do komputera dla krótkowidza – jakie najlepiej jest wybrać?

- Kategorie: Default

Osób cierpiących na krótkowzroczność jest pośród nas sporo i z każdym kolejnym rokiem przybywa ich coraz więcej. Posiadają oni budowę oka, która sprawia, że promienie świetlne załamują się przed siatkówką i to właśnie obraz obiektów położonych w dali jest dla nich niewyraźny. Aby nie pogłębiać swojej wady, osoby z tą dolegliwością powinny obowiązkowo nosić okulary korekcyjne. Ponadto, muszą one także chronić swój wzrok w taki sam sposób jak inni, m.in. przed światłem niebieskim, pochodzącym z ekranów komputerów. 

Warto, by ci którym doskwiera krótkowzroczność wyposażyły się w specjalne soczewki z powłoką antyrefleksyjną, która odbija promienie „blue light”, chroniąc też wzrok przed zmęczeniem. Okulary do komputera dla krótkowidza są zatem bardzo potrzebnym środkiem ochrony, z którego powinni korzystać wszyscy pracujący przed ekranem powyżej 6 godzin dziennie.

Czy krótkowidz powinien nosić okulary do komputera? Absolutnie tak. Dlaczego? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w dalszej części poniższego wpisu – zapraszamy do lektury!

Krótkowzroczność a okulary do komputera

Tak naprawdę krótkowidz okulary do komputera powinien nosić niezależnie od stopnia stwierdzonej u siebie wady wzroku – nasze oczy wymagają generalnej ochrony przed działaniem promieni światła niebieskiego (pochodzącego z ekranów laptopów czy telefonów), bez względu na swoją aktualną kondycję. Jednak osoby ze stwierdzoną krótkowzrocznością, muszą zadbać o nie w szczególny sposób. 

Najlepiej, jeżeli wyposażą się w soczewki antyrefleksyjne oraz korekcyjne – takie połączenie będzie równocześnie korygować samą wadę wzroku, oraz chronić ich widzenie przed działaniem promieniowania pochodzącego z komputera. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób, pracujących na co dzień w biurach, firmach IT, bądź przy całodobowej obsłudze sklepów internetowych. Wielu z nich po długich godzinach spędzonych przed ekranem z pewnością odczuwa takie dolegliwości, takie jak np.:

  • ból głowy, 
  • łzawienie oczu, 

czy rozmycie obiektów i kształtów. Jeśli postanowimy już, że zakup okularów jest dla nas koniecznością – niezależnie od ich przeznaczenia, wybór potencjalnych oprawek należy konsultować zawsze z lekarzem specjalistą. Tylko on może stwierdzić, czy w przypadku stwierdzonej krótkowzroczności a okularów do komputera, problem naszej wady wzroku jest rzeczywiście na tyle poważny, że wymaga on w dużym stopniu natychmiastowej korekcji.

Jeśli podczas kupa w salonie optycznym (bądź sklepie okulistycznym) natrafimy na konsultanta czy sprzedawcę, dysponującego bogatą wiedzą na temat doboru soczewek – warto też zasięgnąć jego opinii przy wyborze konkretnego modelu, jego fasonu, kolorystyki oraz innych dodatkowych funkcji. Decydując się na okulary do komputera dla krótkowidza, powinniśmy kierować się przede wszystkim sprawdzonymi i znanymi markami. Najlepsze sklepy internetowe jak Stylion zawsze posiadają w swoim asortymencie produkty najlepszych producentów w branży optycznej. Dają one gwarancję użyteczności oraz zapewniają zestaw cech (np. powłokę antyrefleks), dzięki którym mamy pewność, że nasz wzrok będzie w nich chroniony na 100%. 

Okulary do komputera dla krótkowidza

Kupując okulary do komputera dla krótkowidza powinniśmy zrobić wszystko, aby był to wybór pod każdym względem przemyślany. Zacznijmy od zasięgnięcia opinii lekarskiej – udajmy się po poradę do fachowca, który oceni stopień wady naszego wzroku i ewentualny obowiązek jej korekcji. 

Następnie w zgodzie z zaleceniami specjalisty (którego diagnoza jednoznacznie wskaże, że w naszym przypadku – krótkowzroczność a okulary do komputera ewidentnie idą ze sobą w parze i pierwsze wynika po części z braku drugiego), udajmy się po zaproponowany przez niego model soczewek, korekcyjnych lub tradycyjnych. W obu przypadkach należy na pewno uwzględnić to, jak wiele czasu spędzamy przed samym komputerem (w pracy, bądź realizując swoje pozazawodowe pasje). Jeżeli na ilość przekracza 30 godzin tygodniowo, powinniśmy brać pod uwagę zakup produktu z serii wyposażonej w powłokę antyrefleksyjną. Dzięki niej, będziemy w stanie ochronić swój wzrok przed oddziaływaniem niebezpiecznych promieni „blue light”. 

Krótkowidz okulary do komputera z taką powłoką może stosować je nie tylko do pracy przed ekranem monitora. Przydadzą się mu również podczas jazdy samochodem, czytania bądź aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu (dzięki temu, że powłoka antyrefleksyjna zapobiega powstawaniu odbić świetlnych). Kupując okulary do komputera dla krótkowidza warto również zastanowić się nad wyborem soczewek z funkcją Blue Control – nie tylko odbijają one niebieskie światło ekranu, ale również wyostrzają widziany przez niego obraz. Będą one doskonałe dla osób, które cenią sobie precyzję działania podczas pracy na laptopie. 

Wybierając okulary do komputera dla krótkowidza, warto również pomyśleć o wygodzie ich noszenia oraz zakładania, a także o materiałach z jakich są one wykonane. Najlepiej, aby interesujące nas modele były elastyczne, a przy tym odporne na uszkodzenia i zarysowania. 

OKULARY LENONKI Z FILTREM ŚWIATŁA NIEBIESKIEGO DO KOMPUTERA ZERÓWKI 2559-4

Czy krótkowidz powinien nosić okulary do komputera?

Okulary do komputera dla krótkowidza są jego niezbędnym środkiem ochrony wzroku, który w przyszłości może zapobiec dalszemu pogłębianiu się tej wady. Mają one szczególne znaczenie dla osób, które większość czasu w ciągu dnia spędzają przed ekranem laptopa, bądź komputera – zawodowo lub dla rozrywki. 

Jeśli wada krótkowzroczności jest duża, należy bezwzględnie wprowadzić procedurę korekcyjną. Odbywać mu się ona tylko przy pełnym dozorze lekarza specjalisty. Jeśli jednak defekt jest niewielki, do pracy na komputerze wystarczą z pewnością okulary z soczewkami antyrefleksyjnymi. Uchronią one wzrok przed promieniowaniem światła niebieskiego, oraz odbiciami pochodzącymi z gwałtownych zmian oświetlenia. Czy krótkowidz powinien nosić okulary do komputera? Nie tylko on – nad zakupem takiego modelu powinny też zastanowić się osoby, które zauważają u siebie następujące objawy pojawiające się po długiej pracy przy komputerze: 

  • ból i zaczerwienienie oczu
  • problemy ze snem
  • rozmycie kształtów i konturów

Dolegliwości te mogą występować u wielu sporadycznie, ze względu na duża obecność ekranów (laptop, tablet, smartfon, itp.) w naszym życiu. Jeśli jednak utrzymują się one przez dłuższy czas i nie zanikają, kupno takich okularów będzie najprawdopodobniej konieczne. 

Krótkowidz okulary do komputera powinien wybrać nie tylko za względu na odpowiednie funkcje zabezpieczające jego wzrok przed dalszym psuciem się, ale również pod kątem panujących aktualnie trendów – warto, aby zakupiony produkt był modny i podkreślał swoim stylem naszą osobowość. Warto poszukać ich przede wszystkim w dobrych sklepach internetowych, które często charakteryzują się obecnie najszerszym asortymentem znanych i cenionych w świecie optycznym marek.

OKULARY PILOTKI ZERÓWKI FILTR BLUE LIGHT DO KOMPUTERA 2560-4

Jakie okulary kupić do komputera krótkowidzowi?

Dobre okulary do komputera dla krótkowidza powinny przede wszystkim być ściśle dopasowane do stwierdzonej u niego wady wzroku oraz zawierać soczewki antyrefleksyjne, chroniąc przed psującym oczy szkodliwym działaniem światła niebieskiego. W ustaleniu tego pomoże nam lekarz okulista.Bezpośrednio po konsultacji z nim możemy skierować swoje kroki do któregoś ze znanych salonów optycznych, lub też sięgnąć do bogatej oferty popularnych sklepów internetowych z okularami. 

Jakie okulary kupić do komputera krótkowidzowi? Wybierając odpowiedni produkt korygujący, warto zwrócić uwagę na samą jego budowę (która wpływa na komfort ich noszenia). Najlepiej jeżeli modele będące przedmiotem naszego zainteresowania będą posiadały wygodne noski, a ich konstrukcja ładnie dopasuje się do twarzy osoby je przymierzającej. Dobrze także sprawdzić przed zakupem mechanizm składający oraz to, z jakiego materiału zostały zrobione – zarówno soczewki, jak i same oprawki. Musi on być na tyle wytrzymały, aby sprostał codziennemu zakładaniu i zdejmowaniu okularów, oraz przetrwał ewentualne upadki czy zgniecenia. W tym przypadku najlepiej zainwestować w produkt wykonany z poliwęglanu z soczewkami plastikowymi. 

Zatem, jakie wybrać okulary do komputera dla krótkowidza? Najlepiej takie, które poprzez kolor oprawek odzwierciedlą nasz charakter i podkreślą wybrane cechy osobowości. Ma to szczególne znaczenie w przypadku zawodów ze stałym kontaktem z klientami oraz takich, w których reprezentujemy firmę. Wówczas przydadzą się nam modele oficjalne i eleganckie, przykuwające swoim stylem naszą uwagę. Jeśli zaś pracujemy w niewielkiej firmie, która nie posiada konkretnych wytycznych co do sposobu ubierania i nie obowiązuje w niej żaden sztywny dress code – możemy wówczas wybrać coś luźniejszego (np. aviatory). 

OKULARY PROSTOKĄTNE DO KOMPUTERA Z FILTREM BLUE LIGHT PEŁNE SZKŁO ZERÓWKI 2562-4

Czy krótkowidz powinien nosić okulary do komputera?  Zdecydowanie tak! Ma to ogromne znaczenie w przypadku osób, które posiadają już znaczną wadę wzroku i za wszelką cenę nie chcą jej pogłębić. Wówczas odpowiednio dobrane soczewki będą ją nie tylko korygować, lecz również chronić przed zgubnym działaniem promieni „blue light”, emitowanych przez wszędobylskie ekrany.

„Krótkowzroczność a okulary do komputera” to temat, nad którym w kontekście zakupu nowych oprawek powinny zastanowić się w szczególności osoby spełniające się hobbystycznie bądź zawodowo, przesiadując całymi godzinami przed monitorem komputera czy laptopa. Jako sklep internetowy Stylion na pewno posiadamy w swojej ofercie szereg mogących Cię zainteresować modeli – zatem koniecznie zerknij do kategorii okularów komputerowych i wybierz wśród dostępnych produktów ten, który szczególnie wpadnie Tobie w oko. Nasi konsultanci pozostają do Twojej dyspozycji i pomogą wybrać najlepszy dla Ciebie wariant oprawek. Nie zwlekaj i zacznij szukać swoich wymarzonych okularów do komputera już teraz!

OKULARY KOCIE DO KOMPUTERA DAMSKIE Z FILTREM BLUE LIGHT ZERÓWKI 2571-3

Udostępnij artykuł