Okulary do komputera i czytania w jednym – czy opłaca się je posiadać?

 Większości osób okulary do komputera i czytania kojarzą się przede wszystkim z wadami wzroku, które często wymuszają na nas stosowanie takiego rozwiązania. Jednak od dłuższego już czasu cieszą się one szczególnym zainteresowaniem przede wszystkim z racji swojej funkcji ochronnej. Czy zatem warto zainwestować w okulary do komputera i do czytania? Choćby z ekonomicznego punktu widzenia – posiadanie jednego produktu, łączącego w sobie funkcje dwóch różnych modeli wydaje się uzasadnione.

Czy okulary do czytania i do komputera naprawdę sprawdzą się lepiej, aniżeli zakupienie osobnych wariantów? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym wpisie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, koniecznie zapoznaj się z resztą artykułu.

Okulary do komputera i czytania

Ponieważ przed monitorami spędzamy coraz więcej wolnego czasu – przestaje nas pomału dziwić, że nasze oczy w coraz większym stopniu na tym cierpią. Okulary do czytania i komputera w jednym mają zatem za zadanie przede wszystkim uchronić je przed tzw. syndromem widzenia komputerowego. Objawia się on nie tylko przemęczeniem gałek ocznych, ale również niewyraźnym widzeniem, łzawieniem i ich wysuszeniem. Dodatkowo pojawiają się także problemy z koncentracją oraz bóle głowy.

Stosując zatem okulary do czytania przy komputerze, zabezpieczysz doskonale swoje oczy przed szkodliwym światłem niebieskim o bardzo destrukcyjnym działaniu. Mało kto wie, że monitory wpływają na zaburzenia wydzielania się melatoniny, która jest odpowiedzialna za dobowy rytm snu i czuwania. To dlatego wielogodzinne przesiadywanie przed monitorem może skutkować trudnościami w zasypianiu.

W tej sytuacji okulary do czytania a komputer wydają się naturalną korelacją – zwłaszcza jeśli reklamowane krople do oczu nie pomagają i problemy ulegają nasileniu. Jeśli dodatkowo to właśnie laptop jest narzędziem Twojej codziennej pracy, tym bardziej wato wybrać model, który idealnie nada się do realizacji obu tych zadań.

Okulary do czytania i pracy przy komputerze

Jednym z wariantów tego produktu, posiadającym także mnóstwo zalet są okulary do czytania i pracy przy komputerze. Przede wszystkim, stanowią one pewnego rodzaju ochronę i barierę dla przenikania do oczu światła niebieskiego. Poza tym, posiadają również powłokę antyrefleksyjną, które odbija światło „blue light”. Dzięki temu nasze oczy nie są widoczne zza szkieł, a my wyglądamy o wiele bardziej atrakcyjnie, stosując okulary do czytania przy komputerze.

Ciekawą opcją są dostępne obecnie na rynku okulary z żółtymi szkłami. Mają one na celu zmniejszenie zmęczenia oczu wywoływanego przez niebieskie, zimne światło monitora. Tego rodzaju modele są bardzo skuteczne, ale zmieniają postrzeganie kolorów – nie w każdym przypadku będą więc odpowiednie.

Wybierając okulary do czytania na komputerze, warto postawić na modele z powłokami antystatycznymi i antyelektrostatycznymi. Niwelują one osadzanie się kurzu na powierzchni okularów, dzięki czemu rzadziej będziesz je czyścić. Powłoka antyelektrostatyczna chroni natomiast dodatkowo przed promieniowaniem elektromagnetycznym gamma, które emitowane jest przez ekrany CRT. Co prawda, dzisiaj tego rodzaju ekrany są stosowane coraz rzadziej, ale ciągle jednak pozostają w użyciu.

Okulary progresywne do czytania i komputera

W przypadku, kiedy zdiagnozowano u nas wystąpienie tzw. „syndromu długich rąk” – zalecane w szczególności do użytkowania są okulary progresywne do czytania i komputera. Mowa tutaj o prezbiopii, która najczęściej dotyka osoby starsze, a której nie da się niestety wyleczyć.

Progresywne okulary do czytania przy komputerze rozwiązują także problem różnych szkieł, które wymagane są do patrzenia z daleka, a innych wymaganych do bliży. Sprawią zatem, że nie będzie już konieczne noszenie ze sobą dwóch różnych par. Przydadzą się też osobom, które mają kłopoty z odczytywaniem tekstów z bliska bez odsunięcia ich od oczu. Zalecane są także ludziom miewającym trudności w odczytywaniu treści na komputerze oraz widzących niewyraźne, rozmazane i nieostre obrazy. Już pierwsze symptomy takich kłopotów powinny zatem nakłonić do ich zakupu, a niewysoki koszt w połączeniu z ogromem zalet ich stosowania będzie naprawdę nieocenione.

Okulary korekcyjne do czytania i komputera

Współczesny styl życia człowieka nie wpływa korzystnie na zdrowie naszych oczu. To dlatego coraz częściej konieczne stają się okulary korekcyjne do czytania i komputera. Wiele osób zastanawia się, czy ten sam model którego używamy do korygowania wzroku nadaje się też do pracy z laptopem. Oczywiście, że tak! Osoby młode zwykle radzą sobie z pracą przed monitorem doskonale, a wykrywane u nich wady są na tyle nieznaczne, że nie wpływają na wykonywanie przez nich obowiązków zawodowych. Co innego seniorzy, u których narażenie na potencjalny defekt oczu jest dużo wyższe.

Biorąc pod uwagę okulary korekcyjne do czytania komputera, plusy z ich stosowania są naprawdę ogromne. Przede wszystkim, widziany obraz staje się ostry, pełen kontrastu, oczy nie męczą się, a wzrok odpoczywa nawet podczas pracy. To ważne szczególnie w przypadku pracowników biurowych, programistów czy grafików, którzy przed ekranem spędzają długie godziny każdego dnia. To właśnie oni są najbardziej narażeni na występujące z tego tytułu niedogodności.

Szkła do czytania i komputera

Okulary do czytania i komputera w jednym są rozwiązaniem na tyle wygodnym, że nie wymagają od nas noszenia ze sobą dwóch par okularów. Poza tym, stosowanie tego rodzaju szkieł jest bardzo komfortowe i szybko można się do nich przyzwyczaić. Oprócz wymienionej już ochrony i korekcji wzroku, okulary do komputera i czytania stanowią też ciekawy element każdej stylizacji, a decydują się na nie zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Szkła do czytania i komputera dodają nam nieco powagi i elegancji, podkreślając przy tym urodę oraz własny styl. Szeroka gama dostępnych możliwości pozwala na ich dobór zgodnie z własnymi preferencjami. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać duże, wyraziste oprawki bądź te bardzo cienkie, niemal niewidoczne i subtelnie eleganckie. Dzisiaj okulary noszą nawet Ci, którzy w zasadzie zupełnie ich nie potrzebują. Stają się standardem w wyposażeniu każdego pracownika biurowego, który chce zadbać o swoje oczy i zainwestować w lepszą przyszłość. Wielu zmian, jakie zachodzą we wzroku z biegiem lat nie da się zapobiec, ale da się je nieco opóźnić. Warto dołożyć zatem wszelkich starań, by jak najdłużej pozostały one w dobrej kondycji.

Okulary do czytania i komputera – cena

Czy wiesz, ile kosztują okulary do czytania i komputera? Ich ceny są zróżnicowane i zależą od tego, jakie powłoki zostały w nich zastosowane, a także jak dużej korekcji wzroku wymagasz. Najtańsze modele dostępne są już za około 100 zł, zaś za te o wyższej korekcji i wielu zastosowanych powłokach ochronnych trzeba zapłacić nieco więcej. Biorąc jednak pod uwagę jednak, jaką rolę w ochronie naszego wzroku odgrywają okulary do czytania i komputera – cena nie powinna odgrywać tutaj zasadniczej roli. Na zdrowiu nie warto bowiem oszczędzać.

Okulary do czytania i do komputera to inwestycja, która bardzo szybko się zwróci. Pamiętaj, że wzrok mamy tylko jeden, a wielu nabytych wad nie da się cofnąć. Zdecydowanie lepiej jest więc im zawczasu zapobiegać niż je później leczyć.

Czy okulary do czytania nadają się do komputera ?

Jeżeli doczytałeś nasz tekst aż do tego momentu i nadal zastanawiasz się, czy okulary do czytania są też do komputera – nie powinieneś mieć już chyba żadnych wątpliwości co do odpowiedzi na to pytanie. Istnieją oczywiście pewne wyjątki, jak np. bardzo duża wada wzroku, wymagająca sporej korekcji. Jeżeli jednak mówimy o sytuacji, gdy naszym głównym zadaniem jest ochrona przed działaniem niebieskiego światła i nie stwierdzono u nas widocznych uszkodzeń patrzenia, okulary z tymi dwoma funkcjami sprawdzą się znakomicie.

Czy okulary do czytania nadają się do komputera? Jeżeli są to szkła progresywne, to z pewnością sprawdzą się zarówno przy monitorze, jak i podczas czytania książki. Jeżeli najbardziej potrzebne są Tobie głównie okulary do czytania, a komputer jest tylko dodatkiem, przy którym nie spędzasz zbyt wiele czasu – lepszym wyborem będą modele progresywne.

hblf54----_optimized.jpg

Jakie okulary do czytania i komputera kupić?

Doczytawszy do tego miejsca, zastanawiasz się już pewnie – jakie okulary do czytania i komputera sprawdzą się w Twoim przypadku najlepiej? Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. W zależności od zasobności Twojego portfela, możesz zdecydować się na model z powłoką antyrefleksyjną, z filtrem niebieskim, bądź powłokami antystatyczną i antyelektrostatyczną.

Dobrze też jest poradzić się okulisty czy optyka. Specjalista z pewnością podpowie Tobie, jakie okulary do komputera i czytania wybrać, pomoże w doborze odpowiedniego stopnia korekcji, a do tego wybierze najbardziej twarzowe oprawki.

Okulary do komputera i czytania są w zasadzie naturalną koleją rzeczy. Zdecydowana większość z nas będzie ich potrzebować po 40 roku życia, kiedy wzrok zaczyna wówczas w naturalny sposób tracić swoją sprawność. Okulary do czytania i do komputera dostępne są w tak szerokiej gamie możliwości, że każdy może wybrać model odpowiedni dla siebie. Zajrzyj koniecznie do naszego sklepu, a chętnie podpowiemy Tobie, który wariant posłuży Tobie najdłużej i w najlepszy sposób.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.