Okulary do komputera z filtrem światła niebieskiego (Blue Light) – czym są

Światło niebieskie stanowi naturalny element naszego życia. Pozwala na rozróżnianie nocy od dnia, mobilizuje organizm, a także wprowadza nas w stan uśpienia oraz warunkuje wydzielanie hormonów odpowiedzialnych za sen. Niestety wiele osób – ze względu na pracę jakąś wykonują, narażonych jest na nadmierną ekspozycję światła niebieskiego pochodzenia sztucznego. Dotyczy to zwłaszcza pracowników biurowych oraz informatyków, którzy spędzają przed ekranami komputerów bądź smartfonów znaczne ilości czasu w ciągu doby. To właśnie tego rodzaju urządzenia emitują głównie ten rodzaj światła. 

Okulary do komputera z filtrem światła niebieskiego wydają się być zatem idealnym remedium chroniącym nas przed jego szkodliwym oddziaływaniem. Dlatego też warto zastanowić się nad ich zakupem szczególnie przez osoby, wystawiające się na częsty kontakt z tą formą światła. O czym jeszcze warto pamiętać i na co zwrócić szczególną uwagę, kupując okulary z filtrem „Blue Light” do komputera?

Okulary do komputera z filtrem światła niebieskiego (Blue Light) – co to takiego?

Typowy użytkownik komputera czy smartfonu spędza przed ekranem od 6 do 8 godzin dziennie. W tym czasie narażony jest na nadmierną ekspozycję światła niebieskiego, które w dużych ilościach może powodować szereg niebezpiecznych skutków ubocznych. Wśród nich znajdują się m.in.: 

  • bóle oczu,
  • bóle głowy,
  • zamglenie wzroku,
  • problemy ze snem,

a także zespół suchego oka. Chcąc zmniejszyć ekspozycję naszych oczu na światło niebieskie, możemy ograniczyć liczbę godzin spędzonych przed ekranem, stosować przerwy, bądź korzystać ze specjalnych aplikacji i funkcji wbudowanych w urządzenia. Często jednak są to środki niewystarczające. Wówczas najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie zakupić markowe okulary z filtrem światła niebieskiego do komputera.

Posiadają one specjalną powłokę o żółtym zabarwieniu – jest to filtr, który nie przepuszcza światła niebieskiego, oraz zmniejsza kontrast i jasność wyświetlanego na monitorze lub ekranie obrazu. Ma to szczególne znaczenie u osób, które pracują, jak i wypoczywają przed laptopem, bądź ze smartfonem w dłoni. Co więcej, okulary do komputera z filtrem światła niebieskiego nie wpływają na jakość widzenia i mogą być łączone z innymi komponentami (np. z soczewkami). Tak jak inne modele, posiadają one unikalny design oraz możliwość dopasowania pod względem koloru czy fasonu. 

Nad ich zakupem powinny zastanowić się osoby wykonujące prace biurowe oraz pracujące w sklepie internetowym, call center bądź firmie informatycznej. Okulary z filtrem „Blue Light” do komputera znajdą też swoje zastosowanie również podczas pracy zdalnej, jak i wypoczynku. To doskonałe akcesorium, które pomaga w dbaniu o zdrowie, a przy tym stanowi modny dodatek do codziennej stylizacji. 

ZŁOTE OKULARY KOCIE DO KOMPUTERA DAMSKIE Z FILTREM BLUE LIGHT ZERÓWKI 2583-6

Okulary do komputera z filtrem światła niebieskiego (Blue Light) – a może „zerówki”?

Okulary do komputera z filtrem światła niebieskiego posiadają szereg zalet, ale największą z nich jest fakt, że można dopasowywać je do posiadanej przez nas wady wzroku, oraz codziennych obowiązków. Większość z dostępnych na rynku modeli to bowiem popularne „zerówki”. Dzięki temu mogą z nich korzystać zarówno osoby bez stwierdzonego defektu widzenia, jak i takie, które na co dzień zmuszone są ratować się pomocą soczewek. 

Okulary „zerówki” z filtrem „Blue Light” do komputera to jedyny i skuteczny sposób na zabezpieczenie naszych oczu przed nadmiernym promieniowaniem światła niebieskiego. Warto, aby wyposażyły się w nie przede wszystkim osoby wykonujące prace z użyciem popularnych „pecetów” czy notebooków, ale produkt spełni swoje przeznaczenie również w przypadku tych z nas, które używają na co dzień laptopów głównie do celów rozrywkowych czy edukacyjnych. Nad ich zakupem powinny zastanowić się nie tylko osoby pracujące przed komputerem, ale również te, które spędzają przed ekranami czas wolny w celach rozrywkowych bądź edukacyjnych. Okulary do komputera „zerówki” z filtrem „Blue Light” stanowią także doskonałe uzupełnienie naszej codziennej stylizacji. Każdy model można bowiem dostosowywać do osobistych upodobań, wybierając odpowiednią kolorystykę jak i fason. Ważne jednak, aby nie zapominać o obowiązkowej obecności certyfikowanego filtra „Blue Light” w wybranym przez siebie wzorze. Tylko takie potwierdzenie będzie gwarancją, że zakupiony produkt jest w stanie ochronić nas skutecznie przed wystawieniem się na zbyt duże ilości światła niebieskiego nienaturalnego pochodzenia. 

OKULARY PROSTOKĄTNE Z FILTREM ŚWIATŁA NIEBIESKIEGO DO KOMPUTERA ZERÓWKI 2561-3

Kupując okulary „zerówki” z filtrem „Blue Light” do komputera, nie musimy konsultować się przy ich doborze z lekarzem, gdyż nie wpływają one bezpośrednio na jakość naszego widzenia. Najważniejsze z punktu naszego widzenia jako konsumenta jest to, aby wybrać produkt, który spełni nasze osobiste oczekiwania. Szukając dla siebie dobrych jakościowo modeli, warto na pewno sprawdzić zarówno stacjonarne renomowane salony optyczne, jak i rozejrzeć się w sieci za produktową kontrofertą sklepów internetowych, posiadających szeroki wybór pod kątem znanych, oraz cenionych marek producentów o międzynarodowej renomie.

Okulary co komputera z filtrem światła niebieskiego (Blue Light) – cena

Wybierając okulary do komputera z filtrem światła niebieskiego, cena produktu waha się przeważnie w granicach kilkudziesięciu złotych – w zależności od danego modelu. Można zatem powiedzieć, że stawki te są naprawdę preferencyjne, biorąc pod uwagę, jak wielką rolę odgrywają w ochronie naszego wzroku przed szkodliwym oddziaływaniem światła z ekranów i wyświetlaczy. 

Koszt poszczególnych modeli jest też determinowany głównie przez ich dodatkowe funkcje oraz zastosowane w nich mechanizmy. Więcej zapłacimy wybierając produkty wyposażone m.in. zawiasy typu Flex (teleskopy) – pozwalają bowiem one na odgięcie zausznika poza linię okularów (a tym samym ich komfortowe zakładanie i noszenie). Droższe są również warianty z dodatkowymi akcesoriami, np. w postaci etui, bądź środkami do czyszczenia oraz przechowywania, a także produkty cechujące się niecodziennym designem. Wybierając okulary do komputera „Blue Light”, warto zwrócić także uwagę, czy w ślad za ceną idzie też dobra jakość wykonania. Dotyczy to zwłaszcza wszelkich certyfikacji – w tym na obecność obowiązkowego filtra światła niebieskiego. To w dużej mierze od niego zależy właśnie, czy okulary spełnią należycie swoją funkcję, dla której zostały wyprodukowane.

Ponadto, najlepsze okulary z filtrem światła niebieskiego do komputera powinny być nie tylko skuteczne, ale również modne. Przy ich zakupie nie powinniśmy rezygnować ze stylu oraz interesującej nas kolorystyki. Rozglądając się za produktem, który spełni pokładane w nim oczekiwania, a jednocześnie nie nadszarpnie zbytnio domowego budżetu – warto przejrzeć przede wszystkim oferty sklepów internetowych, które często dzięki bogatej bazie asortymentu stanowią ciekawą alternatywę dla znanych salonów optycznych.

KOCIE OKULARY DAMSKIE Z FILTREM BLUE LIGHT DO KOMPUTERA ZERÓWKI 2546

Okulary co komputera z filtrem światła niebieskiego (Blue Light) – opinie

Rosnąca ilość ekranów, przed którymi spędzamy nie tylko czas wolny, ale i wykonujemy służbowe obowiązki sprawia, że coraz więcej osób sięga po okulary do komputera z filtrem „Blue Light”. Doceniają je zwłaszcza pracownicy biurowi, uczniowie oraz wszystkie osoby korzystające z komputera w wolnym czasie (szczególnie gracze). Wśród krążących opinii można spotkać m.in.:

  • brak kłopotów z nawilżeniem oczu,
  • znikające dolegliwości bólowe,
  • mniejsze rozdrażnienie,

czy rzadziej męczący się wzrok wskutek ich używania – co jest szczególnie podkreślane przez użytkowników. Szczególnie przychylne wypowiedzi pojawiają się wobec tzw. „zerówek”, których komfort użytkowania jest ogromny, a mogą one stanowić nie tylko akcesorium ochronne, lecz również modowe.

Biorąc pod uwagę okulary „zerówki” z filtrem „Blue Light” do komputera, opinie przeważające najczęściej wskazują przede wszystkim na o wiele mniejsze problemy z zasypianiem – nawet po intensywnej sesji z ulubioną grą, czy całodziennej pracy na laptopie. Osoby cieszące się skutecznością zakupionego produktu podkreślają, że w pierwszej kolejności warto skierować się po zakup do sprawdzonych sklepów (stacjonarnych i online), a następnie porównać między sobą wybrane oferty – sięgających przy okazji po rady konsultantów i doradców klienta. Najlepsze opinie zbierają okulary do komputera z filtrem „Blue Light” znanych marek, posiadające jednocześnie skuteczne i designerskie wykonanie. Kupujący zwracają też szczególną uwagę na możliwość łączenia filtra światła niebieskiego z innymi funkcjami oraz mechanizmami, np. podnoszącymi komfort noszenia. 

Najchętniej kupowane są modele certyfikowane – Panowie doceniają wygodne okulary do komputera z filtrem światła niebieskiego, pozwalające na spędzanie długich godzin przed ekranem. Panie stawiają zaś na modę i możliwość użycia ich jako dodatek do swojej codziennej stylizacji. Z tego względu kupują najczęściej awiatory, bądź modele o kształcie kociego oka. 

Przeniesienie większości aktywności życiowych do świata cyfrowego – tak widoczne szczególnie w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, sprawia, że coraz więcej czasu spędzamy przed ekranami komputerów i smartfonów. Nie każdy jednak zdaje sobie z tego sprawę, że emitują one szkodliwe w dużych ilościach światło niebieskie, które wywołuje wiele dolegliwości bólowych, a na dalszym etapie – także problemów ze wzrokiem. 

Zapobiec temu mogą w dużym stopniu okulary do komputera z filtrem „Blue Light”, które używane codziennie skutecznie zredukują nasze problemy ze zmęczeniem, pojawiającym się rozdrażnieniem czy trudnościami w zasypianiu. Kupując je warto stawiać nie tylko na ich jakość, ale również nowoczesny design, aby mogły one stanowić kapitalny dodatek do kreacji na każdy dzień. 

OKULARY KOCIE DO KOMPUTERA DAMSKIE Z FILTREM BLUE LIGHT ZERÓWKI 2587-2

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Bez kategorii