Okulary na śnieg?

Sezon zimowy kojarzony jest przede wszystkim z niskimi temperaturami oraz opadami śniegu. Ten ostatni może narażać wzrok na liczne niebezpieczeństwa. Promieniowanie słoneczne niekorzystnie wpływa na wzrok zarówno w lato, jak i zimę. Noszenie okularów przeciwsłonecznych w upalny letni dzień wydaję się być oczywistością, natomiast w śnieżne przedpołudnia mało kto decyduje się na tę część garderoby. Czy słusznie?

Okulary na śnieg jako skuteczna ochrona zimą?

Okulary na śnieg w okresie zimowym kojarzą się zazwyczaj z beztroską zabawą na stokach narciarskich. Akcesoria sportowe tego rodzaju chronią wzrok narciarza przed silnym i porywistym wiatrem oraz niekorzystnym wpływem promieniowania słonecznego. Stoki narciarskie pokryte są dużą ilością śniegu, który odbija wspomniane wcześniej promieniowanie, dlatego właśnie żaden narciarz nie może obyć się bez okularów sportowych. Ochrona przed światłem słonecznym odbijanym przez śnieg konieczna jest nie tylko na stoku narciarskim ale również w życiu codziennym. Oczywiście okulary stosowane przez szusujących na stokach niekonieczne sprawdzą się na ulicy. Do ochrony wzroku w okresach zimowych z powodzeniem zastosować można letnie okulary przeciwsłoneczne. Zastosowane w nich filtry UV skutecznie ochronią wzrok przez światłem słonecznym. Jest to jeden z głównych powodów, które przemawiają za noszeniem okularów przeciwsłonecznych również w sezonie zimowym.

Modny dodatek do zimowych akcesoriów

Dobrze dobrane okulary na śnieg mogą stanowić znakomity dodatek do zimowych akcesoriów. Ciemne dodatki, takie jak rękawiczki czy czapki, będą znakomicie komponowały się z okularami przeciwsłonecznymi. Przykładów takich połączeń nie trzeba szukać daleko. Świat mody już dawno zorientował się, że połączenie eleganckiego płaszcza zimowego, czarnych kozaków, oraz właśnie okularów przeciwsłonecznych, tworzy niepowtarzalną kreację. Modowe połączenia tego rodzaju dodają kobietom aury tajemniczości oraz niedostępności. Panie ubrane w ten sposób sprawiają wrażenie bardziej pewnych siebie, co dodatkowo podnosi ich atrakcyjność w oczach wielu mężczyzn.

Ochrona kierowców oraz pieszych

Promienie słoneczne odbijane przez śnieg mogą być przyczyną wypadków drogowych. Tak zwana „śnieżna ślepota” to zjawisko szczególnie niebezpieczne dla osób prowadzących pojazdy. Mając na uwadze ten fakt łatwo można dojść do wniosku, że każdy rozsądny kierowca powinien stosować okulary na śnieg w trakcie jazdy po zaśnieżonych drogach.

Czy każdy powinien nosić okulary na śnieg?

Stosowanie okularów przeciwsłonecznych w celu ochrony wzroku w sezonie zimowym zalecane jest dla niemal wszystkich, niezależnie od wieku. Jednak istnieje grupa osób, którzy tego rodzaju okularów nosić nie powinni. Mowa tutaj o osobach, które cierpią na kurzą ślepotę. Jak wiadomo, zimą bardzo szybko zapada zmrok. Kurza ślepota powoduje dodatkowe osłabienie ostrości widzenia w półmroku. Zastosowanie okularów przeciwsłonecznych w takich przypadkach mogłoby wywołać całkowite oślepienie. A stąd, jak wiadomo z poprzedniego akapitu, bardzo niedaleka droga do poważnego wypadku.

 

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Kategoria: Blog