Okulary przeciwsłoneczne dla niego – jak dopasować je do kształtu twarzy?

Okulary przeciwsłoneczne cieszą się w ostatnich sezonach ogromną popularnością i stanowią już nie tylko ochronę oczu, ale i ozdobę oraz uzupełnienie stylizacji. Bardzo chętnie noszą je nie tylko kobiety, lecz także panowie. Świetnie wyglądają one bowiem nie tylko z letnimi koszulkami, lecz również z koszulą w kratę, skórzaną kurtką itp. Okulary przeciwsłoneczne dodają też nieco tajemniczości, zawadiackości. Istotną ich zaletą jest także to, że mogą złagodzić rysy twarzy lub wręcz przeciwnie, wyostrzyć je. Jak odpowiednio dopasować okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy mężczyzny?

Okrągła twarz

O ile babcie kochają okrągłe buzie, o tyle mężczyźni niekoniecznie czują się komfortowo, gdy ich twarz jest okrągła. Może ona bowiem sprawiać wrażenie, że ma się trochę nadprogramowych kilogramów. Na szczęście odpowiednie okulary są w stanie temu zaradzić. Przede wszystkim należy zdecydować się na inny kształt niż ten, który ma nasza twarz. Wskazane będą prostokątne okulary lub oprawki kanciaste, z ostrymi krawędziami. Istotne jest również to, aby szkła nie były zbyt szerokie, gdyż mogą tylko jeszcze bardziej powiększyć twarz, a przecież nie o to chodzi.

Kanciasta twarz

O ile okrągła twarz może nie być wymarzonym kształtem, o tyle nadmiernie kanciasta też nie jest przez panów pożądana. Zbyt ostre rysy mogą sprawiać, że wygląda się bardzo poważnie, stanowczo, wręcz groźnie, a oprócz tego zbyt chudo. Dla takich osób idealne będą okulary z okrągłymi lub owalnymi szkłami. Znacznie złagodzą one wyraz twarzy i nieco ją poszerzą. Dobrze jest także zdecydować się na dość grube oprawki. Wśród okrągłych okularów popularne są chociażby lenonki, które pasują do wszystkiego i cechuje je ponadczasowość. Dobrym rozwiązaniem mogą być także równie słynne okulary pilotki.

Kolor oprawek może wiele zdziałać

Odpowiedni kształt oprawek to jeszcze nie wszystko. Bardzo ważny jest również ich kolor. Obecnie na rynku dostępne są okulary przeciwsłoneczne w najróżniejszych barwach i każdy znajdzie odpowiednie dla siebie. Wbrew pozorom kolor może być bardzo istotny, bowiem niektóre rozświetlą twarz, inne podkreślą karnację. Przykładowo, z opalenizną naprawdę dobrze wyglądają mocno przyciemniane szkła. Można również zdecydować się na fasony okularów, w których widać oczy. Poza tym intrygujący kolor albo tak zwane lustrzanki przyciągają uwagę, a jednocześnie sprytnie odciągają ją od naszych mankamentów. Czasem nie trzeba wcale wiele kombinować, by ukryć pewne niedoskonałości w naszym wyglądzie.

Grunt to dobrze się czuć w okularach przeciwsłonecznych

Oczywiście niezależnie od wymienionych zasad bardzo ważne jest to, aby dobrze się czuć w swoich okularach. Nawet jeśli zastosujemy się do powyższych wskazań, może okazać się, że konkretne okulary przeciwsłoneczne wcale do nas nie pasują. Wbrew pozorom niekiedy można lepiej wyglądać w takich, które teoretycznie nie są odpowiednie. Poza tym pomimo ogólnie przyjętych wzorów twarzy, każdy ma indywidualne rysy. Warto wypróbować różne rodzaje i kształty oprawek i wybrać model okularów, który będzie dla nas najlepszy, a my będziemy się dobrze w nim czuć.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.