Okulary przeciwsłoneczne dla niemowlaka – jakie wybrać?

Świeżo upieczeni rodzice doskonale wiedzą, jak ważna jest troska o nowego potomka i jak bardzo jest on delikatny. Za wszelką cenę muszą więc stworzyć warunki wspierające jego wzrost i rozwój. Jednocześnie powinni też unikać sytuacji i czynników stresogennych, oraz mogących mieć zgubny wpływ na niemowlę. Wśród nich pojawić się może m.in. zbyt duża ekspozycja na promieniowanie świetlne. 

By jej zapobiec, eksperci polecają stosować okulary przeciwsłoneczne dla niemowlaków. W znakomity sposób chronią one nierozwinięte jeszcze w pełni oczy dzieci przed refleksami słonecznymi, a także gwałtownymi zmianami oświetlenia w domu, jak i na zewnątrz. Ważne jednak, by były one dobrane w taki sposób, aby dziecko czuło się z nimi komfortowo i traktowało je jako coś naturalnego. Dlatego należy przyuczać do nich dziecko już od najmłodszych lat.

Okulary przeciwsłonecznie dla niemowlaka

Okulary przeciwsłoneczne dla niemowląt to kapitalny środek ochronny, który zapobiega uszkodzeniom delikatnych i nierozwiniętych oczu dopiero co narodzonych dzieci. Obok kremu z filtrem to najlepsze, co rodzic może zapewnić swojemu skarbowi do zabezpieczenia przed działaniem promieni UV. Należy jednak pamiętać, iż nie każde dziecko będzie chciało je nosić. 

Dlatego wybierając odpowiednie okulary przeciwsłoneczne dla niemowlaka, należy wziąć pod uwagę temperament malucha. Decydując się na dany produkt, powinniśmy zwrócić również uwagę na stopień ochrony jaki posiada. Jedynie okulary posiadające specjalny filtr UV są skuteczne. Jego działanie możemy uzupełnić np. o soczewki polaryzacyjne, które dodatkowo chronią przed słonecznymi refleksami i odblaskami. 

Najlepsze sklepy optyczne posiadają w swojej ofercie okulary przeciwsłoneczne niemowlęce znanych i cenionych producentów, oraz bogaty wybór różnych wersji kolorystycznych. Produkty te posiadają atesty oraz certyfikaty poświadczające ich skuteczność. 

Okulary przeciwsłoneczne dla niemowlaka – od kiedy warto je stosować?

Wielu rodziców zastanawia się – decydując się zakupić okulary przeciwsłoneczne dla niemowląt, od kiedy warto je stosować. Najlepiej jest to zrobić jak najszybciej po narodzinach, choć wszystko w dużej mierze decyzja ta zależy od różnych czynników. Wśród najważniejszych z nich jest temperament malucha, środowisko w jakim żyje oraz od aktywność jego rodziców. 

W pierwszym przypadku charakter dziecka może być ułatwieniem lub utrudnieniem. Wiele noworodków reaguje bowiem dość nerwowo na okulary zakładane na oczy. Ściągają je, płaczą lub bezwiednie wyrzucają z łóżeczka bądź nosidełka. Są jednak dzieci na tyle spokojne, iż od razu przyzwyczajają się do ich noszenia. Ponadto, wybierając okulary przeciwsłoneczne dla niemowlaka – rodzice powinni brać pod uwagę klimat, w jakim się rozwija. Dotyczy to zwłaszcza nasłonecznienia domu lub mieszkania, jak i strefy klimatycznej. Im mocniejsze światło słoneczne bądź sztuczne, tym większe prawdopodobieństwo, iż niezbędny będzie zakup okularów. 

Co więcej, bardzo ważny jest również fakt, jak często niemowlę zmienia swoje środowisko np. w ramach spacerów. Jeśli rodzice są aktywni i często przebywają na świeżym powietrzu, może dochodzić do sytuacji, w których dziecko z ciemnego pokoju znajdzie się nagle na zewnętrz w blasku dnia codziennego. Wówczas okulary przeciwsłoneczne dla niemowlaka będą jak najbardziej wskazanym zakupem. 

Okulary przeciwsłoneczne dla noworodka

Pierwsze tygodnie życia każdego dziecka to czas, w którym należy na nie chuchać, dmuchać i dbać, by rosło bez problemów i lęków. Pomóc w tym mogą okulary przeciwsłoneczne dla noworodka – dzięki nim zabezpieczmy nierozwinięte jeszcze oczka naszej pociechy. Ma to szczególne znaczenie w czasie zmiany środowiska, jaką jest przeniesienie się ze szpitala do domu. Sama podróż, jak i kolejne tygodnie życia poza dobrze znanym środowiskiem porodówki bywają trudne dla nowonarodzonego dziecka. Jego wzrok jest wówczas narażony na drastyczną zmianę oświetlenia. Dobre okulary przeciwsłoneczne dla noworodka z filtrem UV skutecznie ochronią malucha.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci 0-2

Dziecko do drugiego miesiąca życia bardzo szybko rośnie, dlatego wymaga stałej opieki. Rodzice wówczas muszą szczególnie uważać na nierozwinięte narządy, które bardzo łatwo można uszkodzić. Wśród nich jest m.in. wzrok, który może cierpieć z powodu nagłych zmian oświetlenia. 

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci w wieku od 0 do 2 miesiąca życia są znakomitym sposobem na zabezpieczenie oczu pociechy rodziców. Ważne jednak, by posiadały wszelkie atesty związane ze skutecznością działania oraz filtr UV. Ponadto, dobrze jest dobierać okulary do temperamentu i charakteru dziecka, gdyż nie wszystkie tolerują noszenie czegoś na twarzy. Najlepiej wykonać zakupy w sklepach internetowych z bogatym asortymentem znanych marek – rodzice mają wówczas gwarancję, iż kupują produkty cenione i skuteczne. 

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci 0-3

Tak naprawdę dziecko mające dwa miesiące nie różni się wiele tym od tego, które ma już za sobą trzy miesiące życia. W obu przypadkach niezbędne jest zabezpieczanie jego słabo rozwiniętego wzroku. Najlepszym sposobem będzie zakupić okulary przeciwsłoneczne 0-3 – przydadzą się ona zwłaszcza podczas spacerów oraz zmian środowiska, którym bardzo często towarzyszy zmiana natężenia światła słonecznego lub sztucznego. 

Warto zainwestować w niemowlęce okulary przeciwsłoneczne ze specjalistycznym filtrem UV oraz soczewkami polaryzacyjnymi. Dzięki tym dodatkom będziemy mieć pewność, iż dziecko chronione jest w sposób kompleksowy. Przyda się to szczególnie wtedy, gdy planujemy dłuższą podróż z dzieckiem bądź wiemy, iż będzie ono o wiele częściej przebywało na zewnątrz. 

Okulary przeciwsłoneczne dla 6 miesięcznego dziecka

Półroczne dziecko nadal wymaga od rodziców ogromnej ilości uwagi. Jego wzrok jest już jednak na tyle rozwinięty, że zaczyna ono zauważać w swoim otoczeniu wiele rzeczy. Niemniej, nadal potrzebuje on ochrony przed promieniowaniem pochodzenia sztucznego, jak i naturalnego. Dlatego warto zakupić dla niego okulary przeciwsłoneczne dla 6 miesięcznego dziecka. 

Przede wszystkim będą one większe i zrobione z materiałów zdolnych wytrzymać temperament dziecka, które staje się coraz bardziej ruchliwe. Ważne jednak, by nie zapominać przy tym o podstawowych cechach zapewniających skuteczność. Oznacza to, że okulary przeciwsłoneczne dla 6 miesięcznego dziecka muszą posiadać filtr UV oraz inne dodatkowe cechy np. soczewki polaryzacyjne, które w sposób kompleksowy ochronią wzrok malucha. 

Okulary przeciwsłoneczne dla 10 miesięcznego dziecka

Dziesięć miesięcy na tym świecie to wyzwanie – zarówno dla samego dziecka, jak i jego rodziców. Poznaje ono w coraz bardziej dynamiczny sposób świat a jego mobilność zwiększa się z dnia na dzień. Ochrona wzroku dziecka staje się w tym wieku jeszcze ważniejsza niż wcześniej. Kupując okulary przeciwsłoneczne dla 10 miesięcznego dziecka musimy brać pod uwagę, iż może ono mieć już swoje typy, jeżeli chodzi o styl i kolorystykę produktu. 

Wiele dzieci w tym wieku ma już swoje przyzwyczajenia. Dlatego tak ważne jest przyuczanie malucha do noszenia okularów przeciwsłonecznych od małego. Niemniej, niezależnie od humorów księżniczki lub księcia, dziecko musi nadal musi mieć odpowiednie zabezpieczenie dla swojego wzroku. Jest to szczególnie ważne w okresie wakacyjnych i przy podróżach. 

Okulary przeciwsłoneczne dla niemowlaka – opinie

Opinie dotyczące obowiązku noszenia okularów przeciwsłonecznych dla noworodków są mocno podzielone. Wielu rodziców nie widzi problemu w tym, że ich dziecko podczas spaceru nie ma żadnej ochrony wzroku. Twierdzą oni, iż wystarczającym zabezpieczeniem jest parasol lub też daszek wózka. Co więcej, narzekają oni, iż nie są w stanie przyzwyczaić i nauczyć dziecka noszenia okularów przeciwsłonecznych. 

Niemniej, eksperci optycy i lekarze okuliści podkreślają, że wybierając się na spacer lub w podróż z niemowlakiem bądź noworodkiem – rodzice powinni stosować dla malucha te same środki ochrony oczu co dla siebie. Problem z charakternymi dziećmi można rozwiązać stosując okulary przeciwsłoneczne na gumce lub wykonane z elastycznych materiałów. Ich delikatność sprawi, iż dziecko o wiele chętniej będzie je zakładało i nosiło. 

Ponadto, wiele rodziców narzeka na ceny okularów przeciwsłonecznych dla niemowląt. Dobrym wyborem dla nich może być skorzystanie ze sklepu internetowego jak Stylion, który posiada w swojej ofercie mnóstwo wartych uwagi modeli. Nasze produkty optyczne są na tyle zróżnicowane, że z pewnością każdy rodzic znajdzie w naszym asortymencie coś dla swojej pociechy w przystępnej kwocie i bez konieczności rezygnacji z wysokiej jakości. 

Jakie okulary przeciwsłoneczne dla niemowlaka kupić?

Najlepsze okulary przeciwsłoneczne dla niemowlaków powinny być dopasowane do dziecka oraz środowiska w jakim przebywa na co dzień. Decyzja o ich kupnie w dużej mierze zależy od rodziców oraz ich poglądów na sposoby ochrony malucha przed działaniem czynników zewnętrznych. Jakie okulary przeciwsłoneczne dla niemowląt najlepiej jest kupić?

Najlepszym wyborem będzie zakup w sklepie pokroju Stylion.pl – ogromną zaletą naszej strony jest duży wybór marek, oraz produkty posiadające atesty potwierdzające skuteczność ochrony przed promieniami słonecznymi, jak i sztucznymi. Rodzice, którzy dobierają okulary przeciwsłoneczne dla niemowlaków powinni zwrócić szczególną uwagę na okulary posiadające filtry UV. Co więcej, muszą oni mieć na uwadze rodzaj materiału, z jakiego wykonano dany produkt. 

Jakie okulary przeciwsłoneczne dla niemowlaka będą najlepsze? Na pewno warto zastanowić się nad okularami z gumką lub elastycznymi, które nie krępują ruchów oraz są na tyle lekkie, że mogą być niemal niezauważalne w noszeniu i użytkowaniu. Dobrze również, jeżeli nie posiadają ostrych zakończeń oraz elementów, które mogą odpaść bądź uszkodzić się, a dziecko może się nimi zadławić. 

Okulary przeciwsłoneczne dla niemowlaka to ważny produkt ochrony osobistej, który każdy rodzic powinien zakupić w jak najwcześniejszym etapie życia swojego dziecka. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku noworodków, które narażone są na gwałtowne zmiany oświetlenia. Dobre okulary przeciwsłoneczne niemowlęce będą w stanie zabezpieczyć niewykształcony należycie wzrok malca przed działaniem promieni UV podczas spacerów, dalekich podróży bądź zmiany środowiska ze szpitala na domowe. Im wcześniej dziecko zostanie do nich przyzwyczajone – tym łatwiej w kolejnych latach będzie zadbać o jego zdrowie w sposób kompleksowy. Rodzice powinni jednak pamiętać, aby wybierać tylko te produkty, które mają potwierdzoną skuteczność i zawierają filtry ochronne UV z atestami bezpieczeństwa. 

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.