Okulary przeciwsłoneczne męskie a głowa i twarz – jak je dobrać?

Okulary o przyciemnionych szkłach to nie tylko niezwykle stylowy dodatek, ale także funkcjonalne akcesorium chroniące wzrok i ułatwiające widzenie, np. podczas kierowania pojazdem. Przyciemnione szkła powinny być częścią garderoby, towarzyszącą Ci w każdy słoneczny dzień – nie tylko latem. Aby móc w nich dobrze wyglądać, koniecznie powinieneś wiedzieć, jak dobrać okulary przeciwsłoneczne męskie do twarzy i jakim kryterium się przy tym kierować. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie – istnieje bowiem wiele czynników, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru dopasowanych do wyglądu oprawek. Liczy się nie tylko kształt oblicza, ale również fryzura, zarost lub jego brak czy też wielkość samej głowy.

Sam widzisz, że poradzenie sobie z tym tematem będzie wymagać z Twojej strony przynajmniej odrobiny wiedzy. W tym wpisie podpowiemy Wam, jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do twarzy – męskie, aby skutecznie uwydatniały najlepsze cechy wyglądu każdego mężczyzny.

Okulary przeciwsłoneczne męskie a kształt twarzy

Istnieje kilka podstawowych kształtów twarzy: owalny, okrągły, kwadratowy, trapezowy, trójkątny i prostokątny – u większości rysy będą z pewnością wpisywać się w któryś z wymienionych typów. Niektórzy styliści wyróżniają jeszcze więcej profili, jednak na potrzeby wyboru odpowiednich oprawek 6 podstawowych figur geometrycznych powinno w zupełności wystarczyć. Aby perfekcyjnie dobrać okulary przeciwsłoneczne męskie do kształtu twarzy, powinieneś ustalić, do której figury geometrycznej możesz przyporządkować jej własną fizjonomię.

Najprostszą metodą będzie wykonanie zdjęcia portretowego na wprost, np. popularnego selfie telefonem. Kolejnym krokiem może być wydrukowanie fotografii. Nie musisz przejmować się wysoką rozdzielczością – na wydruku nanieś punkty:

  • po jednym na zewnętrznej krawędzi czoła z lewej i prawej strony
  • po jednym z obu stron na wysokości kości policzkowych
  • po jednym na wysokości żuchwy po lewej i po prawej

Uzyskasz w ten sposób sześć kropek. Teraz połącz je i sprawdź, jaka figura geometryczna: koło, trójkąt, trapez, kwadrat, prostokąt czy owal, najlepiej wpisuje się w zarysowany przez Ciebie wielokąt. Dzięki temu nie będziesz musiał zastanawiać się zbyt długo, jak dobrać męskie okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy, aby wyglądać w nich rewelacyjnie.

Oznaczenie punktów możesz wykonać także z wykorzystaniem aplikacji dostępnych w smartfonie. Wiedza o kształcie oblicza znacznie ułatwi Ci wyszukiwanie idealnych oprawek. Dzięki temu nie będziesz już musiał przeglądał ogromnej ilości wzorów, tylko skupisz się na konkretnych modelach, spośród tych najbardziej odpowiednich dla cech Twojej fizjonomii. Pamiętaj, że oznaczając kształt twarzy musisz wziąć też pod uwagę zarost – jeżeli nosisz obfitą brodę, zmienia ona znacząco proporcje rys, powinieneś uwzględnić ją w swoich pomiarach. Zatem jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy – męskie, mając już ustalone powyższe proporcje?

Okulary przeciwsłoneczne męskie a okrągła twarz

Okrągła twarz ma podobną długość i szerokość. Wyróżniają ją łagodne krzywizny i zaokrąglenia, np. w okolicy podbródka czy policzków. Zazwyczaj odbierana jest jako młoda i niemal dziecięca, dlatego dobór męskich oprawek do takiego kształtu nie jest prostą sprawą. O ile w przypadku kobiet subtelność i dziewczęcość są cennymi walorami, o tyle w wyglądzie Panów pożądane są dokładnie przeciwne cechy. Mocne rysy twarzy i kwadratowa żuchwa uchodzą za męski ideał. Właściwie dobrane okulary przeciwsłoneczne męskie do okrągłej twarzy powinny skutecznie równoważyć miękkość jej krągłych rysów.

Każdemu mężczyźnie o zaokrąglonym obliczu zależy, by optycznie dodać sobie wyrazistości i nieco kanciastości, czyli cech kojarzonych z typowo męskimi. Aby zrównoważyć okrągłość, staraj się wybierać oprawki na zasadzie przeciwieństwa. Do zaokrąglonej buzi najlepiej pasują przeciwsłoneczne szkła o kształcie prostokątnym – dzięki nim rysy stają się bardziej wydatne, a żuchwa wydaje się mniej opływowa. Pamiętaj jednak, by okulary na słońce nie miały zbyt dużej wysokości szkieł (mogą natomiast delikatnie wystawać poza obrys twarzy). Jeżeli zależy Ci na odpowiednim podkreśleniu swojego wyglądu i dodaniu mu charakterystycznych męskich cech, unikaj oprawek owalnych i okrągłych – lenonki czy modne ostatnio aviatory nie są dla Ciebie.

Twoje idealne okulary przeciwsłoneczne męskie do okrągłej twarzy o przyciemnionych szkłach powinny nawiązywać do ponadczasowej klasyki. Prostokątne oprawy dodadzą Ci powagi i stylowej elegancji. Jeżeli chcesz czegoś bardziej awangardowego możesz rozważyć oprawy typu shield – jednak wybieraj takie, które mają równoległą krawędź górną i dolną oraz jak najmniej zaokrągleń.

Okulary przeciwsłoneczne męskie a owalna twarz

Owal jest najbardziej proporcjonalnym kształtem twarzy. Jeżeli jesteś posiadaczem takich regularnych i zbliżonych do ideału rysów, nie musisz w zasadzie ograniczać się w związku z wyborem oprawek swoich przyciemnianych okularów. Możesz sięgać zarówno po bardziej awangardowy, jak i klasyczny design – w zależności od potrzeb okoliczności, jak i własnych upodobań.

Podczas doboru staraj się, by nie zaburzyć idealnych proporcji, jakimi cechuje się twarz owalna. Okulary przeciwsłoneczne męskie nie mogą zatem być nadmiernie duże i ciężkie ani też bardzo wąskie czy małe. Ich wielkość powinna harmonijnie współgrać z całym obliczem, by razem tworzyły estetyczną, zrównoważoną całość. Najbardziej korzystna wielkość szkieł powinna mieć szerokość od okolicy brwi po kości policzkowe. Pamiętaj również, aby oprawki nie wystawały poza obrys konturu twarzy, by nie zmącić jej proporcjonalności.

Jako posiadacz twarzy o kształcie owalu, możesz śmiało nosić także okrągłe lenonki, modne aviatorki a nawet awangardowe gogle, jeśli najbardziej wpadną Tobie w oko właśnie tego rodzaju okulary przeciwsłoneczne męskie – twarz owalna posiada bowiem niezwykle harmonijna fizjonomię, przez co pozwala na wykorzystanie całego spektrum designerskich możliwości oraz eksperymentów z modą.

Okulary przeciwsłoneczne męskie a szczupła twarz

Drobna twarz najczęściej posiada kształt trójkąta bądź prostokąta. Wyróżniają ją ostre i wyraźne rysy, często mocno zarysowane kości policzkowe oraz kąt żuchwy. Buzie prostokątne zazwyczaj bywają również długie i wąskie. Jeżeli natura poskąpiła Tobie pulchnych policzków, czy okrągłego podbródka – możesz spróbować złagodzić lekko surowe wrażenie, jakie wywołuje Twoje oblicze przy pomocy dobrze dobranych oprawek.

Okulary przeciwsłoneczne męskie do szczupłej twarzy powinny cechować się opływowym kształtem o zaokrąglonych krawędziach. Nawet zupełnie okrągłe szkła będą się dobrze prezentowały przy drobnym licu. Często twarz szczupła jest także niezbyt duża, dlatego musisz zadbać o to, by Twoje przyciemnione okulary nie przysłaniały jej nadmiernie i nie przytłaczały. Jeżeli wybierzesz zbyt duże, masywne oprawki, – rysy twarzy wydadzą się jeszcze drobniejsze, a tego wrażenia chcemy uniknąć.

Dobrym pomysłem będzie też sięgnięcie po szkła o jaśniejszym odcieniu, gdyż te intensywnie czarne nadmiernie uwydatniają niekorzystne cechy wyglądu osób o szczupłych twarzach. Decydując się na okulary przeciwsłoneczne męskie do szczupłej twarzy, bezpiecznym wyborem będą również ramki o prostej budowie.

Okulary przeciwsłoneczne męskie a szeroka twarz

Niektórzy mężczyźni posiadają dość szerokie twarze o mocno zarysowanej żuchwie i niewielkiej brodzie – to osoby reprezentujące typ twarzy kwadratowy. Wprawdzie ich facjaty z reguły wyróżniają się sporą liczbą typowo męskich cech wyglądu, jednak dobrze dobrane ciemne okulary powinny nieco złagodzić szorstkość i kanciastość rysów. Najlepiej z szeroką, kwadratową twarzą harmonizują oprawki o nieco zaokrąglonych kształtach.

Świetnym wyborem będą okulary, których szkła są lekko okrągłe w dolnej części a proste w górnej, przypominające odwrócone litery „D”. Aviatorki to wprost idealne okulary przeciwsłoneczne męskie do szerokiej twarzy. Ich opływowa forma niezwykle korzystnie równoważy ostro zarysowaną kwadratową żuchwę. Jeżeli poszukujesz ciemnych szkieł, dobrze pasujących do szerokiego oblicza – stawiaj na takie w klasycznych, prostych oprawkach, pozbawionych zwracających uwagę zdobień.

Okulary przeciwsłoneczne męskie a duża głowa

Wysocy, postawni mężczyźni często stają przed szczególnie trudnym zadaniem podczas zakupu okularów przeciwsłonecznych. Wcale nie chodzi tutaj o osoby pulchniejszych kształtów, bo często mają one głowę standardowej wielkości. Wśród ludzi obdarzonych okazałym wzrostem jest ona także proporcjonalnie odpowiednio większa, niż w przypadku niższych osób.

Najważniejszym, czego musisz się wystrzegać, wybierając okulary przeciwsłoneczne męskie na dużą głowę, jest sięganie po zbyt małe oprawki o wąskim rozstawie szkieł. Są one nie tylko niewygodne, lecz zaburzają również proporcje twarzy i wyglądają wyjątkowo niekorzystnie. Podobnie jak postawna kobieta źle prezentuje się z mikroskopijnej wielkości torebką – mocno zbudowanemu, wysokiemu mężczyźnie nie przypasują maleńkie okularki przeciwsłoneczne. Najlepsze dla Ciebie będą oprawy z nieco elastycznego tworzywa, które zapewnią dobre dopasowanie i komfortowo ułożą się podczas użytkowania.

Decydując się zakupić okulary przeciwsłoneczne męskie na dużą głowę szukaj specjalnych, większych modeli – niektórzy producenci mają je w swojej ofercie. Na posiadaczach większej niż przeciętna głowy świetnie będą prezentowały się przyciemniane okulary o szerokiej ramce i dużych szkłach. Masywna oprawka doskonale harmonizuje z szeroką głową i dużą twarzą, co pozwoli także na zachowanie odpowiednich proporcji.

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne męskie do twarzy? Z pewnością prawidłowe określenie jej kształtu i kształtów znacznie ułatwi sam proces wyboru oraz zakupu. Postępując zgodnie z naszymi wskazówkami, bez trudu wyselekcjonujesz spośród różnorodności kształtów oprawek okulary, w których będziesz dobrze prezentować się i czuć komfortowo. Przyciemnione szkła to niezwykle stylowe uzupełnienie stroju zarówno na okazje wymagające szczególnej elegancji, jak i te zupełnie luźne. Prawidłowo dobrany kształt opraw podkreśli najlepsze cechy Twojego wyglądu, zamaskuje mankamenty i będzie idealnie harmonizował z rysami twarzy.

Sklep internetowy Stylion posiada w swojej ofercie bogaty wybór znakomitej jakości męskich okularów przeciwsłonecznych, wśród których z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Wybierz spośród nich model idealnie dopasowany do kształtu Twojej twarzy, który skutecznie ochroni wzrok i zapewni Ci świetny wygląd w słoneczne dni.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.