Okulary przeciwsłoneczne vs. nakładki przeciwsłoneczne – doradzamy co wybrać dla siebie

Powoli robi się coraz cieplej i lada moment przyjdzie czas na odkopanie z szafy wiosenno-letnich ubrań. Słoneczne dni z pewnością cieszą wszystkich, ale nie można zapominać o odpowiedniej ochronie ciała przed promieniowaniem słonecznym. Konieczne jest właściwe zadbanie o oczy, nawet w mniej nasłonecznione dni. Narażanie wzroku na działanie słońca może skończyć się podrażnieniami, zapaleniami, a nawet uszkodzeniem oka, osłabieniem wzroku, nowotworami. Na szczęście noszenie okularów przeciwsłonecznych stało się wręcz modne i nie trzeba nikogo do tego namawiać. Alternatywą dla okularów mogą być nakładki przeciwsłoneczne. Na co najlepiej się zdecydować?

Okulary przeciwsłoneczne

Obecnie na rynku nie brakuje najróżniejszych okularów przeciwsłonecznych. Możemy wybierać pomiędzy wieloma modelami, kolorami itd. Ich ogromną zaletą jest to, że mogą nie tylko chronić nasze oczy, ale i być swego rodzaju ozdobą. Osoby, które chciałyby wzbogacić swoją stylizację i modnie wyglądać, jak najbardziej powinny zdecydować się właśnie na okulary przeciwsłoneczne. Świetnie pasują one zarówno do letnich sukienek, jak i np. do rockowego outfitu. Osoby, które nie mają wady wzroku mogą bez problemu zdecydować się właśnie na tę opcję. Natomiast ci, którzy muszą korygować swój wzrok, a zależy im akurat na okularach przeciwsłonecznych, mogą nosić soczewki i wówczas także zakładać chroniące przed słońcem okulary. Oprócz tego istnieją też szkła, które pełnią podwójną funkcję: korygują wadę wzroku, a także są przeciwsłoneczne.

Nakładki przeciwsłoneczne – dla kogo będą najlepsze?

Alternatywą dla okularów przeciwsłonecznych są specjalne nakładki na okulary, które również chronią nas przed promieniami. Dla kogo jest to najlepsza opcja? Przede wszystkim dla osób, które mają wadę wzroku. Okulary, które pełnią jednocześnie funkcję korekcyjną i przeciwsłoneczną są bardzo drogie, toteż nie każdy może sobie na nie pozwolić. Nakładki przeciwsłoneczne z pewnością będą tańszą opcją. Poza tym ich zaletą jest to, iż są bardzo komfortowe w użyciu, łatwo się je zakłada na okulary i nie zajmują wiele miejsca. Nakładki mogą być także dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią często zmieniać kolory szkieł, a oprawki chcą zachować takie same. Doskonałe są także do jazdy samochodem, bowiem inny kolor szkieł potrzebny jest nocą, inny w słoneczny dzień itp.

Okulary przeciwsłoneczne czy nakładki na okulary – na co się zdecydować?

Wybór zależy od nas, a przede wszystkim od tego, jakie są nasze osobiste preferencje, czy mamy wadę wzroku oraz w jakich sytuacjach ochrona przeciwsłoneczna jest nam potrzebna. Warto wiedzieć, że najważniejszy będzie dobór odpowiedniego koloru oraz kształtu oprawek i szkieł dla siebie. Jeśli decydujemy się na nakładki, muszą pasować do już posiadanych okularów. Kiedy kupujemy przeciwsłoneczne okulary, powinny być one dopasowane do naszej twarzy, wielkości oczu itp. Najważniejsze jest to, abyśmy czuli się w nich komfortowo oraz nie mieli ograniczonej widoczności. Należy także zwracać uwagę na jakość produktu i czy szkła przeciwsłoneczne faktycznie posiadają odpowiednie filtry.

Komentarze |0|

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.